Temat: KOKTAJLE

Zakupilam ostatnio blendera i stad moje pytanko, czy znacie jakies fajne przepisy na koktajle np. z owocami i jogurtem naturalnym, lub mlekiem?? nie wiem za bardzo z czego to robic i jak bo niegdy nie robilam takich rzeczy i czy mozna sobie pozwolic na koktajle bedac na diecie??? 
dołączam do pytania,a z swojej strony polecam wode mineralną zmiksowaną z truskawkami

Mnustwo takich przepisów można znaleźć w internecie, ja polecam ten.


Seler + kiwi


Koktajl odchudzający z selera naciowego

Składniki:

- łodyga selera naciowego
- 2 owoce kiwi
- łyżka miodu
- pół szklanki zimnej wody

Sposób przygotowania:

Seler i kiwi umyć, obrać i drobno pokroić. Zmiksować w blenderze, a następnie zmieszać z wodą i miodem. Koktajl odchudzający podawać ozdobiony listkiem selera.

Korzyści dla zdrowia i figury:

Seler naciowy zawiera jedynie 13 kcal w 100 g! Do tego koktajl robiony jest na bazie wody, co sprawia, że jest naprawdę niskokaloryczny.

Seler naciowy zawiera witaminy A, C (dwa razy więcej niż owoce cytrusowe), działa oczyszczająco na krew i spowalnia procesy starzenia. Nasiona i łodygi selera naciowego zawierają związek chemiczny nazywany phthalide, który ma właściwości uspokajające.

jeżeli użyjesz do nich jogurtu naturalnego, chudego mleka i świeżych owoców, to jasne, że tak :) co do przepisów, to proponuje google.
Z mlekiem/ borówkami amerykańskimi/ malinami + mleko Uwielbiam takie połączenie. Możesz też eksperymentować z bananem i truskawkami lub innymi owocami np. jagodami/malinami Z różnymi sokami można też się bawić czy nawet lodami (ale te są strasznie kaloryczne :) chociaż pyszne Z bananem + mleko + kakao/ kawa   Można dodawać serki smakowe itd. ;)
Ja zawsze robię najpopularniejszy czyli truskawki (aktualnie oczywiście mrożone ;)) z jogurtem naturalnym. Ale tak naprawdę to pole do popisu jest ogromne, możesz robić z wielu innych owoców (maliny, jagody, banany) i w różnych połączeniach. Można robić również koktajle warzywne ale tych akurat nie lubię :)
Zresztą na forum było już kilka tematów dotyczących koktajli, musiałabyś poszukać. Jeden, który aktualnie znalazłam i mnie zainteresował jest tu:
http://vitalia.pl/forum1,6690,0_Koktajle.html

Aż sama będę musiała spróbować tego wynalazku :)
http://vitalia.pl/index.php/mid/25/fid/201/odchudzanie/diety/forum/1/topicid/93566/sortf/0/rev/0/range/0/page/0              Polecam ten wątek Na 3 stronie jest mnóstwo przepisów
dzieki bardzo za rady:))

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.