Temat: stabilizacja - proszę o pomoc

Hej,

Bardzo chciałam prosić was o pomoc w kwestii stabilizacji. Jak ją zacząć, kiedy, jak ona ma wyglądać i kiedy zakończyć. Wiem, że to pytanie może wydać się głupie, ale naprawdę potrezbuję informacji w tym temacie. Z góry dziękuję :)

W diecie Dukana jest tak, że na każdy zrzucony 1kg przypada 10 dni stabilizacji. :) myślę, że to dobry sposób.
Oczywiście wszystko zależy od tego, jaka była Twoja dieta.
Powinnaś stopniowo, powoli wprowadzać nowe produkty i zwiększać liczbę kalorii.
Pasek wagi
Najlepiej zacząć stabilizację  jak zostało Ci do zrzucenia z 1-2kg ponieważ na stabilizacji również spada waga. Co tydzień dodawaj 100kcal np: jesz teraz 1200 to zacznij 1300 i za tydzień 1400 i tak dojedź jakie jest twoje zapotrzebowanie kaloryczne.
Stabilizacja jest zalezna od twojej diety. Jesli to dieta Dukana no to oczywiscie wprowadzamy stopniowo produkty a jesli dieta skoncentrowana bardziej na kaloriach to dodajemy 100 - 200 kalorii co tydzien i tak az dojdziesz do swojego zapotrzebowania dziennego. Stabilizacja jest po to by utrzymac wage wiec jesli sie boisz wyjsc z diety na ta stabilizacje (niektorzy sie boja ze na stabilce moze byc efekt jojo) to radze cwiczyc jesli przedtem tego nie robilas lub przedluzyc troche te cwiczenia. Proponuje rowniez przejsc sie do apteki i zapytac o chrom w postaci tabletek lub inne jakies tabletki wspomagajace odchudzaniu (tez pomaga utrzymac wage)
PS. Proponuje tabletki "fat metaboliser"
dodawaj co tydz po 100-200 kcal, ale pod warunkiem, ze nie jesteś na dukanie, bo tam jest inazej
Pasek wagi
Jestem na stabilizacji Vitalii - mam dodawane po 150 kcal co drugi tydzień. Jeśli waga rośnie, to kcal nie są zwiększane, ale też nie wracam do poprzedniej ilości. Posiłki są podobne, tylko większe. Długość trwania stabiliacji zależy od ilości kcal, od jakiej zaczynałaś i do jakiej masz dążyć. Zaczynałam od 1300 kcal, mam mieć 2000, więc potrwa parę tygodni. Nie zawsze na stabilizacji waga jeszcze spada, ale może tak być. Jeśli jesteś na bardzo nisko kalorycznej diecie, to zacznij stabulizację zanim osiągniesz wymarzoną wagę.
bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.