Temat: Bilans tygodniowy?

było już kilka podobnych tematów, ale właściwie w zadnym nie było konkretniej odpowiedzi, wiec mam nadzieje, ze ktoś rozgarnięty ske wypowie :) jak to w koncu jest, liczy sie bilans tygodniowy, tzn. Średnia kcal z kilku dni? Moje zapotrzebowanie to ok 1800 kcal, ale jeżeli jednego dnia zjem np. 2100 a następnego 1500 to wychodzi na to samo? 

A jak zrobisz bilans miesięczny albo roczny... że w jednym miesiącu o samej wodzie, a w następnym 90000kcal? Najlepiej jeść w miarę po równo. Wahania nie zabiją, ale dobrze jest w miarę wypośrodkować każdego dnia. Organizm to nie jest komputer i nie można wszystkiego mu wyliczyć i wierzyć, że tak dokładnie się podzieje.

Ja tam wolę jeść codziennie zbliżoną ilość kcal, a nie jednego dnia 1300 a drugiego 2400. Trochę to bez sensu. 

Pasek wagi

Liczy się zapotrzebowanie dzienne, w przeciwnym razie organizm będzie trochę zdezorientowany. Oczywiście nie mówię tutaj o różnicach w granicy 50 kcal dziennie, ale o przypadku kiedy różnica między jednym a drugim dzień jest dość rażąca.

No właśnie czytałam, żę to nei ma znaczenia takiego

eh....

Dla organizmu i tak liczy sie wartosc w szerszym ujecie np.  5 dniowym. Natomiast diete uklada sie w ujeciu dziennym - bo tylko tak mamy pełną kontrolę w poszczegolne dni. Nic wiecej nic mniej.

Pasek wagi

i to jest odpowiedź na moje pytanie! dziękuję! :D 

a idąc dalej .... po jakim czasie tkanka tłuszczowa zaczyna się odkładać? przykładowo - ktoś je dzień w dzień dużo za dużo , przez hmm.. załóżmy miesiąc. wtedy tłuszczyk odkłada się co kilka dni czy po kilku dniach codziennie troszkę?

zdrowszystylzyciaa napisał(a):

i to jest odpowiedź na moje pytanie! dziękuję! :D a idąc dalej .... po jakim czasie tkanka tłuszczowa zaczyna się odkładać? przykładowo - ktoś je dzień w dzień dużo za dużo , przez hmm.. załóżmy miesiąc. wtedy tłuszczyk odkłada się co kilka dni czy po kilku dniach codziennie troszkę?

Zależy od tempa metabolizmu, wysiłku itd. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo u każdego z nas te przemiany są równe.Fakt faktem będąc nawet na powiedzmy 500 kcal plusie nie oznacza ,że akurat 500 kcal spożytych tego dnia odłoży się w postaci zmagazynowanej energii. Należy brać pod uwagę wiele czynników jak np:
- źródła kcal ( energia z białek zużywana jest inaczej niż z fatu, czy węgli )
- tempo metabolizmu
- dodatkowe czynniki jak np. regeneracja , miesiączka  lub inne wydatki energetyczne dla naszego organizmu.
- błędy wyliczeniowe.

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.