Temat: Moje uzależnienie od ketchupu

Ratunku ! Jestem uzależniona od ketchupu! Dodaję Go do wszystkiego.. Nie wyobrażam sobie dnia bez tego.. Potrafię go nawet do dodać do makaronu, kaszy czy kanapki , nawet z pomidorem.. dosłownie do wszystkiego.. Chciałabym to ograniczyć, bo wiadomo.. niezdrowe dla żołądka.. ale i z cerą mam problemy.. Jak to zrobić ? Pomóżcie !

Ej, ale ketchup w cale nie jest taki zły.. Ze wszystkich sosów, sosików i półpłynnych dodatków to on i jogurt naturalny są chyba najlepsze. Ważne, żeby wybierać ten ketchup, który ma w sobie najmniej chemii, a najwięcej pomidorów.

Ale jeżeli chcesz go organiczyć - w takim razie może zastąp go świeżymi pomidorami? Albo jeszcze lepiej - przecierem pomidorowym? Smakuje całkiem podobnie.

Albo jeszcze lepiej - sama zrób sobie domowy ketchup. Widziałam kiedyś przepis na necie :)

Ja też zjadam ketchup do wszystkiego:) a co dziś jest w 100% zdrowe? Ja bym się tam tak nie przejmowała - ketchup dodaje smaku :)
A domowy ketchup jest pyszny - przynajmniej ten który robi moja mama i ja :P
Ja też mam to samo! Potrafię jeść nawet jajecznice albo ziemniaki z ketchupem;p
moglabym sie pod tym podpisac pare lat temu. kanapka pomidor keczup to byl standard. ja butelke na tydzien zuzywalam. a teraz wcale keczupu nie uzywam. Jak to zrobilam? gust sie zmienia wg mnie, przestalam za nim szalec tak 2 lata temu. keczup jak narkotyk ^^ wiem ze jak ci powiem zebys go nie miala w lodowce to i tak zaczniesz obsesyjnie o nim myslec i w koncu wyjdziesz do sklepu. nie wiem co ci poradzic. ale to zabawne :) wlasnie mi sie przypomnialo jak wszyscy sie ze mnie zawsze smiali ze pomidory z keczupem wcinam. 
Hahha właśnie jem chleb z pomidorem i keczupem xD mam tak samo jak Ty, ale od czasu do czasu używam przecieru. Poza tym: tylu rzeczy się wyrzekamy, a keczup jest spoko więc ja bym sobie odpuściła ;) mały grzeszek, który może grzeszkiem nawet nie jest ;P

Keczupu nie używa się bardzo dużo na jeden raz, więc chyba nie ma tragedii. Ale możesz spróbować zrobić własny ketchup, wtedy będzie zdrowy i nie nafaszerowany chemią ;)
Właśnie wczoraj ogladałam "Wiem co jem" i keczup to bardzo dobry produkt - warunek żeby było w nim jak najwięcej koncentratu pomidorowego, jak najmniej soli i cukru oraz innych polepszaczy smaku. Spokojnie jedz ketchup tylko wybieraj ten najbardziej wartościowy.
A moze zamiast ketchupu spróbuj pić sok pomidorowy 
Pasek wagi
No to widzę, że nie jestem sama. Moje uzależnienie od ketchupu trwa bardzo długo, bo pamiętam, że już jako parolatka wręcz go uwielbiałam! Ale nie jest to złe uzależnienie. Z tego co mówią dietetycy, ketchup (jeśli nie zawiera konserwantów, a na pierwszym miejscu w składzie jest koncentrat pomidorowy, a nie cukier) jest dużo zdrowszy od samych pomidorów. Pomidory są jedynym warzywem, które przy przetworzeniu zyskują na wartościach, a nie tracą. Wniosek: jedzmy ketchup, ale nie zapominajmy o sprawdzeniu składy przed jego kupnem :)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.