Temat: mc flurry prawdziwa kaloryczność

Widzę w wielu pamiętnikach, że dużo dziewczyn sporadycznie wybiera się do McDonalds na McFlurry ;) Też jestem fanką tego deseru, od jakiegoś czasu mniej gorliwą, ale jednak. W pamiętnikach dziewczyny szacują kaloryczność tego deseru na jakieś 300-400kcal. Niestety, chyba jest to błąd ponieważ wartości podane przez McDonalds na stronie internetowej  odnoszą się do 100g deseru a cały kubeczek ma około 250g. 

I tutaj moje pytanie: ile dokładnie waży porcja McFlurry? Czy ktoś z Was pracuje w McD i może podać taką informację?

Jeżeli porcja rzeczywiście ma około 250g, jak znalazłam w internecie  to kaloryczność wygląda następująco:

 McFlurry Lion bez dodatkowej polewy: 713 kcal a nie (300-400 kcal)


Pasek wagi
NIEEEEEEE!!!!! A ja tak kochałam to jeść, już więcej tego nie zrobię.
Myślę, że aż tyle nie ma. Przecież to lód, śmietankowy, a że jest go dużo w tym kubeczku to inna sprawa. Ja bym strzelała,że bez dodatków ma około 400, a z dodatkami to faktycznie moze dojść do tych 700, licząc że dają tam te kit katy, liony czy co tam jeszcze sie chce. :)
WOW..kiedys pracowalam w McDonaldsie i sama nie mialam o tym pojecia do teraz! x
chwala Bogu ze tego nie lubie (wiem, jestem dziwna :D)
havre :) mysle ,ze sie przekonujesz :) jak on jest z batonem takie sa te lody to sam baton ma ze 400...plus lod  :D
był już taki temat.
nie pamiętam dokładnie ale ktoś tłumaczył i faktycznie wyszło że ma 300 kcal czy coś koło tego.
poszukaj a na pewno znajdziesz:)
Pasek wagi
Jedna z nielicznych rzeczy, które lubię w maku, możemy sami sobie robić mcflurry!
jeden big milk=87 kcal lion=208,55 kcal

artosis napisał(a):

havre :) mysle ,ze sie przekonujesz :) jak on jest z batonem takie sa te lody to sam baton ma ze 400...plus lod  :D


Baton ma około 200, nawet nie. Sprawdzałam ostatnio. :D A oni na pewno całego tam nie dają. No ale ręki sobie uciąć nie dam. :D
Na stronie McDonalda jest napisane, że porcja McFlurry ma 173g. Kubeczek może mieć 250, ale przecież pełnego po brzegi nie dostajemy.

klik 

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.