Temat: Chleb gryczany - co sądzicie?:)

Chciałam Was zapytać może na wstępie czy jadłyście kiedyś chlebek gryczany? Nie jest zbyt popularny, maławo o nim informacji, a jest boskixD Tak się składa, że akurat mam do niego dostęp, ostatnio trafił mi się pokaźny kawał takiego (w moich okolicach sprzedawany jest na wagę). Zastanawiam się jak ma się on do odżywiania na diecie. PODOBNO jest zdrowy, jednak zastanawia mnie jego słodki smak - czy to taka specyfika tego chlebka czy jest to po prostu cukier. Druga rzecz to kalorie. Znalazłam w necie ile ma kalorii 100g, ale nie mam pojęcia ile może ważyć taka kromeczka (bo jest dość ciężki a ja na śniadanie zjadam takie trzy...xD). Jeśli jesteście w temacie, to bardzo proszę o informacje:) Jeśli nie - polecam spróbować, bo jest świetny;)
ja sama piekę chleb na kaszy gryczanej - robię na mące pszennej typ 550, więc na diecie pewnie niezbyt dobry:)

Pasek wagi

Hmm... a jakby tak zakombinować z pełnoziarnistą?:D


Moja babcia za czasów PRL-u piekła nam właśnie takie bułki gryczane i były pyszne, nie pamiętam dokładnie jak to robiła, ale kasza była podgotowana, a ziarna na mąkę babcia mieliła w młynku do kawy  :) Dodawała też otręby, czyli jak ona mówiła osypkę dla kur. Ehhh muszę pokombinować, żeby odświeżyć ten skład i smak.. Natomiast u mnie chlebek gryczany sprzedają w Lubaszce Galeria wypieków. Dla mnie ciutkę przysłodki, możliwe że podbarwiany karmelem, żeby był bardziej "ciemny". 
Pasek wagi
Nigdy nie jadlam
Pasek wagi
Ja uwielbim po prostu ten chlebxD Jak mi się skończy to muszę pomyśle nad upieczeniem;D a nie wiecie jak on się ma do diety?:)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.