Temat: Co jeść po wyrwaniu zębów?

Witam ;)

Ostatnio pozbyłam się 4 zębów w celu założenia aparatu. Jeszcze trzyma mnie znieczulenie po ostatnich 2... Organicza to moje możliwości co do jedzenia, że tak powiem ;D Dziś już może sobie daruję, ale jtr nie mam zamiaru głodować ;)

Jestem skazana na papki, niestety. Lubię kaszę kukurydzianą, ale przecież nie bd jadła tylko tego...

Może macie jakieś pomysły na urozmaicenie posiłków? Może jakieś nietypowe połączenia? Oczywiście wszystko dość płynne lub miękkie ;)

Dziękuję za wszystkie propozycje ;)

zdecydowanie budyń lub kisiel :) ja to jadłam po wyrywaniu zęba
Pasek wagi

ryż na mleku z jabłkami i cynamonem

budyń/kisiel/galaretka

kasza jaglana z zmiksowanymi suszonymi owocami

jogurty/serki homogenizowane

jogurty pitne/kefiry

biszkopty/herbatniki moczone w mleku/kakao

koktajl owocowy-mleko+śmietanka+owoce (zmiksowane wszystko blenderem)

zupy warzywne

Ja jadłam kaszki dla dzieci i te słoiczki dla bobasów... tylko trzeba je bardziej doprawić bo strasznie są mdłe. Jogurty też są super i puire z ziemniaków, groszku i kalafiora.
Jak miałam wyrwanego zęba, miałam małe powikłania i mogłam jeść tylko zmrożone lody i tak cały tydzień zajadałam się tymi lodami.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.