- Dołączył: 2011-12-15
- Miasto: Wrocław
- Liczba postów: 167
7 października 2012, 15:14
Cześć!
Chciałam się zapytać, czy na takiej diecie uda mi się schudnąć 15 - 20kg w 23 tygodnie?
Przykładowy dzień:
Śniadanie1 : 2 kromki chleba pełnoziarnistego, ciemnego z dżemem niskosołodzonym + zielona herbata
Śniadanie2 : 1 duża marchewka
Obiad : Tależ zupy buraczkowej zabielanej (staram jeść się to co mama gotuje, ale w mniejszych ilościach, lub jeżeli są ziemniaki, surówka czy kotlety to jem mięso bez panierki z samą surówką)
Podwieczorek : Kawa z mlekiem i cukrem + kromka pieczywa chrupkiego
Kolacja : Twaróg z ogórkiem zielonym
Dodatkowo pije dużo zielonej / czerwonej herbaty + 1,5l wody
Raz na jakiś czas zjem batona, lub ciastko...
2 razy w tygodniu chodzę na godzinne zajęcia zumby, raz w tygodniu biegam 1h + raz w tygodniu 40min basenu
No i ćwiczę na wf.
Czy te 15 20kg jest realne?
7 października 2012, 15:16
Może i realne ale nie podoba mi się ani trochę ten jadłospis. A i efekt jojo wysoko prawdopodobny :P
- Dołączył: 2011-12-15
- Miasto: Wrocław
- Liczba postów: 167
7 października 2012, 15:18
A co zmieniłabyś?
7 października 2012, 15:19
moim zdaniem ta niższa wartość jest realna.
menu nie takie złe, ale marchewka to nie posiłek, podwieczorek też... no i najlepiej gdybyś sobie sama gotowała obiady:)
4 dni w tygodniu na 7 ćwiczysz (nie liczę wfu, no chyba że dają tam Wam porządny wycisk a nie tak jak zazwyczaj wyglądają wfy w szkole: cośtam przebiec, odbić dwa razy i tyle:D), ja bym ćwiczyła może o 1, 2 dni więcej;P
- Dołączył: 2011-12-15
- Miasto: Wrocław
- Liczba postów: 167
7 października 2012, 15:21
Prawda jest taka, że nie mam zbyt dużo czasu na ćwiczenie... I tak to, że chodzę na zumbę to niezły wyczyn :)
A wf nie są takie małowyciskowe... ale nie jakoś bardzo męczące...
- Dołączył: 2012-09-07
- Miasto: Lublin
- Liczba postów: 4844
7 października 2012, 15:22
Uda ci się szybko paść z wycieczenia,jest to zdecydowanie za mało! Musisz dodać koniecznie coś do menu np do obiadu i do drugiego śniadania co to jest jedna marchewka która ma tak mało kcal rozumiem 5 marchewek ale nie jedna. Do tego wywal wase to syfiaste pieczywo o ile można nazwać to pieczywem zastąp sojowym np. Śniadanie też raczej się nie nadaję rób coś bardziej pożywnego i sycącego np jajecznice bez tłuszczu plus te diwe kromki z wędliną i warzywami (ogórek,pomidor,rzodkiewka).
- Dołączył: 2011-12-15
- Miasto: Wrocław
- Liczba postów: 167
7 października 2012, 15:24
To jak według Was powinien wyglądać jadłospis (uwzględniając to, że mama gotuje) i ile powinnam ćwiczyć, aby w 23 tygodnie schudnąć 15-20kg?
7 października 2012, 15:33
Na śniadanko dałabym jakieś warzywa i chudą szynkę zamias tego dżemu, na 100% musisz zmienić podwieczorki i 2 śniadania. Co do obiadu to suuuper jak dla mnie. Ja bardzo bym chciałam jeść domowe mamine obiady ale noiestety nikt w mojej rodzinie takich nie gotuje. Kolacja też fajnie, lekko, bez węglowodanów :)) Co do ćwiczeń to bardzo dobrze.. jak dla mnie to nie tylko a aż tyle.
No i teraz przechodząc do pytania: czy uda ci się schudnąć 20 kg w 23 tygodnie? Moim zdaniem zdecydowanie tak bo to mniej niż kilogram tygodniowo. Jeśli będziesz trzymać się planu dasz radę. Trzymam kciuki ;))
- Dołączył: 2011-12-15
- Miasto: Wrocław
- Liczba postów: 167
7 października 2012, 15:36
Dzięki thekasiaasia :)
Dżem daje tak przykładowo - mój ratunek jak mam ochotę na coś słodkiego...
Ale wiadomo, do kanapki to sobie ugotuje jajko, tu twaróg, tu szynka i jakoś leci :)
A co na podwieczorki i drugie śniadanie?
- Dołączył: 2011-11-15
- Miasto: Katowice
- Liczba postów: 3617
7 października 2012, 16:44
Znajomy trener mówił mi, że ćwiczyć powinno się tak aby w tygodniu nie było dwóch dni wolnych od wysiłku siłowego. Czyli najlepiej na sam początek ćwiczyć co drugi dzień (biegi w moim przypadku) i bez przesady. Potem stopniowo wysiłek zwiększać.
Jeżeli chodzi o twoją dietę, jest bardzo "biedna". Każdy posiłek wzbogać o większą ilość warzyw/owoców.