Temat: Koncowka bez diety.

Witajcie moje drogie Vitalijki

Mam taki problem. Schudlam sobie, waga mnie satysfakcjonuje i w sumie nie chce juz chudnac za bardzo a jedynie troszke ujedrnic itp. Moja ostatnia aktywnoscia bylo 6 tygodni biegania 3-5 razy w tygodniu. Ostatni trening mialam we wrzesniu wiec od 2 miechow nie cwicze NIC. Bieganie to typowe cardio i szczerze mowiac nie zauwazylam zbytnich efektow. No moze troszke zeszczuplaly nogi. Chcialabym poprawic w szczegolnosci pupe, brzuch i rece. Czy mozna wypracowac sobie lekki miesien na rece, zgrabna pupe i plaski brzuch bez chodzenia na silownie? Jakie cwiczenia mozna wykonywac w domu? Tylko prosze nie mowcie Chodakowska czy Jillian bo pierwszej nie trawie a druga tez nie dziala...
nikt nie poratuje?
cóż no ja jedynie mogę ci poradzić właśnie chodakowską bo to dzięki jej cwiczeniom właśnie poczułam mięśnie w tych partiach ciała a najlepszy jes skalpel 2 ..wiec może poprostu zapamiętaj ćwiczenia i wykonuj je sama bez pomocu ewki :D

Tamilee Webb "ja chcę mieć takie ramiona/nogi/brzuch". 8 min ABS/Buns/ arms
Pasek wagi
nie chodzi mi aby czuc miesnie tylko aby bylo je lekko widac

To, że potrzebujesz ćwiczeń siłowych to oczywiste.
Jeżeli odczuwasz paniczny strach przed siłownią, to zainteresuj sie planami treningowymi z obciązeniem własnego ciała.
Niestety również do takich rzeczy potrzebne są podstawowe przyrządy jak np drążek czy chociazby odpowiednio przygotowane butelki z wodą.
Możliwości jest sporo,  ale osobiście nie wierzę w wielkie sukcesy w treningach domowych. Jest zbyt łatwo odpuścić.
No chyba, że masz silną wolę o twardości tytanu.

Pompki na kolanach: rozstawiasz ręce jak do zwykłych pompek, na szer. barków, nogi masz zgięte i zaplecione jedna na drugiej. 
Zwykłe pompki. 
Pompki wąskie: wyglądają tak samo jak zwykłe z tym że ręce rozstawione są bardzo blisko siebie. 
Pompki szerokie: przeciwieństwo wąskich. 
Pompki nierówne: jedną rękę opierasz na przedmiocie np. piłce, stosie książek a drugą schodzisz w dół jak przy normalnych pompkach.
Pompki na jednej ręce.

Przysiad w staniu na barakach: kładziesz się, unosisz nogi i biodra wysoko tak aby stanąć na barkach, uginasz i prostujesz nogi.
Przysiady wspomagane: wykonujesz pełny przysiad na całych stopach trzymając się np. stołu.
Przysiady: j.w. ale bez pomocy stołu.
Przysiady wąskie.
Półprzysiady na jednej nodze: jedna noga i obydwie ręce wyciągnięte przed siebie, druga noga stoi na ziemi całą stopą.
Przysiady na jednej nodze: j.w. robimy do samej ziemi.

Podwijanie kolan: siadasz na skraju krzesła (które nie ma oparcia), łóżka lub stołu, wychylasz się do tyłu, nogi prosto parę cm nad ziemią, podkurczasz nogi do klatki piersiowej zachowując odstęp ok. 10cm, nogi nie mogą dotykać ziemi.
Wznosy kolana na leżąco: nogi ugięte w leżeniu, podnoszenie ugiętych nóg do momentu osiągnięcia między nimi konta prostego, nie dotykanie podłoża nogami.
Wznosy zgiętych nóg: j.w. z tym że nogi dochodzą prawie do pionu.
Wznosy prostych nóg: j.w. z tym że nogi dochodzą do pionu.
Żabki na leżąco: podobnie jak przy wznosach prostych nóg z tym że w połowie ćwiczenia zatrzymujemy się, potem dochodzimy do pionu zatrzymujemy się, znów zatrzymujemy się w połowie, potem na dole, znów w połowie itd.

(Wszystko wykonujemy bardzo powoli i dokładnie aż będziemy czuć jak pracują mięśnie 2-3 serii po tyle powtórzeń ile jesteś w stanie wykonać. Ćwiczenia podałam w kolejności od najłatwiejszego.)

To tylko kilka z tysiąca ćwiczeń tego typu. Wydają się proste ale jak przychodzi co do czego to mało kto jest je w stanie prawidłowo wykonać.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.