Temat: Dieta South Beach - pytania i odpowiedzi...

Witam Was Kobietki (i nieliczni Rodzynkowie :-P)!
Postanowiłam założyć ten temat pod wpływem ciekawego spostrzeżenia - przeglądam sobie forum i widzę, że wiele (wielu :-) ) z Was interesuje dieta South Beach (stwierdzam to statystycznie po ilości wątków :-) ).
Bardzo mnie to cieszy ponieważ jest to naprawdę rewelacyjna dieta, najlepsza jaką znam, bo nie dość, że pyszna i zdrowa to jeszcze w 100% skuteczna! :-) Niestety spotykam coraz częściej wpisy, które cieszą mnie już nieco mniej - mianowicie opinie typu "nie sprawdza się", "nie schudłam" etc. Jednocześnie przeglądam (w pamiętniku) jadłospis osoby, będącej rzekomo na SB i ręce mi opadają.
DZIEWCZYNY!!!
Litości! Jak ktoś nie ma zamiaru trzymać się zasad diety, albo wręcz zupełnie nie zadaje sobie trudu poznania ich, to błagam, niech potem nie pisze, że to dieta jest nieskuteczna!!!
Tak się składa, że 3-4 lata temu schudłam na tej diecie ok 30 kg. Bez głodówek, bez jojo, bez szkody dla cery, włosów, paznokci. Morfologia, cholesterol, cukier - wszystkie wyniki miałam książkowe.
Przez 2 lata - trzymając się zasad diety z drobnymi i SPORADYCZNYMI odstepstwami od normy - bez wysiłku utrzymałam wagę.
Potem przyszło małe zawirowanie, z diety zrezygnowałam i 30 kg wróciło.
Od 5 maja znów zaczynam SB i wiem, że znów schudnę, bo ta dieta jest po prostu NAUKOWO skuteczna :-)

Tak czy siak w kwestii tej diety uważam się za eksperta :-P (a nawet jeśli czegoś nie wiem, to mam wszystkie książki dr Agatstona łącznie z kucharską ;-) ), a ponieważ wiem, że również na stronach internetowych (poza oficjalną stroną dr Agatstona) często pojawiają się bzdury więc jak coś - po prostu służę Wam informacją :-)
Pozdrawiam wszystkich Plażowiczów :-)

Anneli napisał(a):

klaudyna - nie można ani herbaty z cukrem ani wody kokosowej, tak samo kawa z cukrem odpada. Gdzie śniadanie? Ja jestem na Paleo ale że nie ma wątku to do was pasuję najbardziej, zresztą kiedyś byłam na SB i schudłam jakoś 8 kg ;) U mnie ok grzecznie i bez zbożowo 

Anneli, wykluczyłaś tylko zboża czy też produkty mleczne?

Przyznam szczerze że olałam troszkę to SB, po prostu jem low carb i nie ruszam zbóż ani ziemniaków (w sumie takie są główne założenia SB tylko nikt o tym nie mówi, krąży tylko lista dozwolonych i zabronionych produktów...)

Pasek wagi

Chwale się dziś weszłam na wagę i ostatnio tam widziałam 98 kg a dziś 95, 9 kg ale suuper.  

paulinkaaa86 napisał(a):

Chwale się dziś weszłam na wagę i ostatnio tam widziałam 98 kg a dziś 95, 9 kg ale suuper.  

Gratulacje :)

Pasek wagi

Hej :) ja dziś zaczęłam pierwszą fazę :) mam nadzieję,że tym razem wytrwam ... bo to nie pierwszy raz jak podchodzę do sb,a w zeszłym roku schudłam super ,a teraz jakoś słabo mi idzie :(

rano: jajecznica z 2 jaj , pół ogórka, pół pomidora, kiełki na patelnię

przekąska: jogurt do picia z biedronki bez tłuszczu i cukrów ( chyba można )

obiad: kalafior z jajkiem sadzonym i kefir

potem podam resztę :)

podobno można bezy ale ze słodzikiem :)

aha i ważę 64,a muuuszę schudnąć do ślubu siostry (04.07.2015) do przynajmnej 58-59 max :P 

czy dieta sb nie jest czasem bardzo podobna do diety low carb ?

dominaS28 napisał(a):

czy dieta sb nie jest czasem bardzo podobna do diety low carb ?

Sb zaklada produkty z obnizona zawartoscia tluszczu, natomiast low carb z zalozenia jest dieta wysokobialkowa i wysokotluszczowa (kalorie dobijamy tluszczami i to z tluszczy czerpiemy energie).

Ja wczoraj wrocilam na pierwsza faze- bylam tydzien na drugiej, ale waga stanela- moze za szybko wegle wprowadzilam :)

Pasek wagi

Zapewne byly setki takich pytań, ale wolę się jednak upewnić. Wczoraj minął 5 dzień diety, ale niestety zjadłam coś, czego nie powinnam (arbuz, słone paluszki i dość nieświadomie zjadłam marchewkę, bo robiłam warzywa na parze). Czy moge normalnie kontynuować dietę, tzn. jeść dalej wg zasad i przedłużyć tą pierwszą fazę o np. dzień-dwa? 

shaara napisał(a):

Zapewne byly setki takich pytań, ale wolę się jednak upewnić. Wczoraj minął 5 dzień diety, ale niestety zjadłam coś, czego nie powinnam (arbuz, słone paluszki i dość nieświadomie zjadłam marchewkę, bo robiłam warzywa na parze). Czy moge normalnie kontynuować dietę, tzn. jeść dalej wg zasad i przedłużyć tą pierwszą fazę o np. dzień-dwa? 

Tak :) dalej "ciagnij" 1 faze :)

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.