- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
12 maja 2008, 15:28
Witam Was Kobietki (i nieliczni Rodzynkowie :-P)!
Postanowiłam założyć ten temat pod wpływem ciekawego spostrzeżenia - przeglądam sobie forum i widzę, że wiele (wielu :-) ) z Was interesuje dieta South Beach (stwierdzam to statystycznie po ilości wątków :-) ).
Bardzo mnie to cieszy ponieważ jest to naprawdę rewelacyjna dieta, najlepsza jaką znam, bo nie dość, że pyszna i zdrowa to jeszcze w 100% skuteczna! :-) Niestety spotykam coraz częściej wpisy, które cieszą mnie już nieco mniej - mianowicie opinie typu "nie sprawdza się", "nie schudłam" etc. Jednocześnie przeglądam (w pamiętniku) jadłospis osoby, będącej rzekomo na SB i ręce mi opadają.
DZIEWCZYNY!!!
Litości! Jak ktoś nie ma zamiaru trzymać się zasad diety, albo wręcz zupełnie nie zadaje sobie trudu poznania ich, to błagam, niech potem nie pisze, że to dieta jest nieskuteczna!!!
Tak się składa, że 3-4 lata temu schudłam na tej diecie ok 30 kg. Bez głodówek, bez jojo, bez szkody dla cery, włosów, paznokci. Morfologia, cholesterol, cukier - wszystkie wyniki miałam książkowe.
Przez 2 lata - trzymając się zasad diety z drobnymi i SPORADYCZNYMI odstepstwami od normy - bez wysiłku utrzymałam wagę.
Potem przyszło małe zawirowanie, z diety zrezygnowałam i 30 kg wróciło.
Od 5 maja znów zaczynam SB i wiem, że znów schudnę, bo ta dieta jest po prostu NAUKOWO skuteczna :-)
Tak czy siak w kwestii tej diety uważam się za eksperta :-P (a nawet jeśli czegoś nie wiem, to mam wszystkie książki dr Agatstona łącznie z kucharską ;-) ), a ponieważ wiem, że również na stronach internetowych (poza oficjalną stroną dr Agatstona) często pojawiają się bzdury więc jak coś - po prostu służę Wam informacją :-)
Pozdrawiam wszystkich Plażowiczów :-)
20 listopada 2014, 21:13
aaaa, kupiłam sobie chleb probody-http://www.chlebprobody.pl/
nie jest słony, cudnie czyści jelita i wcale nie chce mi się po nim jeść jak po np. białym, tylko cena 3,8 zł za 300 g troche powala, ale sobie dawkuję po 2 kromki dziennie. Polecam od 2 fazy!
20 listopada 2014, 22:00
Witajcie Kochane Plażowiczki Jak tylko znajde więcej czasu na pewno podziele się przepisami .U mnie dziś tydzień pierwszej fazy,trzymam się dzielnie aż jestem zaskoczona.Oby tak dalej
Uwielbiam ten sposób odżywiania,wsiąkłam w to na całego,jem w końcu regularnie i zdrowe posiłki ,nie mam problemów z zaparciami i jest lżej ,dziś założyłam spodnie które kupiłam całkiem niedawno rozmiar XL i miło byłam zaskoczona bo lecą z tyłka .
nemo76 ,ja wynalazłam chleb Adama jest to chlebek dietetyczny do samodzielnego wypieku,zakupiłam sobie ale poczekam na drugą fazę .Ma bardzo mało węgli a sporo białka tutaj macie tabelkę .On jest na bazie mąki migdałowej,skoro można migdały to wydaje mi się że i taką mąkę można spożywać.Gdzieś znalazłam tutaj wpis,że dziewczyny używały mąki sojowej i powiem Wam że ja też używam,ale koniecznie odtłuszczoną ,jeśli można soję to i chyba mąkę też
Wartość odżywcza | 100 g | 35 g - 1 kromka |
---|---|---|
Wartość kaloryczna | 1086 kJ / 259 kcal | 380 kJ / 90,6 kcal |
Białko | 33 g | 11,55 g |
Węglowodany(W) w tym Cukier | 1,9 g 0,6 g | 0,66 g 0,21 g |
Tłuszcz roślinny | 13,3 g | 4,65 g |
WW* | 0,19 WW | 0,07 WW |
Pozdrawiam Was cieplutko.
21 listopada 2014, 11:16
nie znam tych chlebków- jak nie mają chemii w składzie, to swietna alternatywa dla domowego, który wiadomo, nie zawsze chce sie piec
co do mąki sojowej i migdałowej, to moje zdanie jest podobne, jak w przypadku wszystkich gęstych żywieniowo produktów- jeść ostrożnie, patrzeć na reakcje organizmu, stosować ograniczenie ilosciowe np do pół szkl na porcję, jak np w przypadku orzechów
koleżanki dłużej plażujące pamiętają zapewne nasze dylematy z makaronem sojowym z fasoli mung- jadłyśmy spokojnie na 1 fazie, w umiarkowanych ilosciach nic się nie działo złego
Edytowany przez Lozari 21 listopada 2014, 11:17
23 listopada 2014, 11:11
Witajcie w niedzielny ranek. jak dietka? U mnie w piatek byly chipsy chilli, nie moglam odmowic. Natomiast do slodkiego mnie nie ciagnie juz.. Czyli mozna odzwyczaic sie od cukru.
plus tej diety jest taki ,ze nie podjadam wreszcie!!!!! A dziś na obiad robie golabki bez ryżu
24 listopada 2014, 07:34
Witaj, parla32, pewnie,że wpadki są, ale trzymam sie małych porcji innych posiłków i o dziwo naprawdę nie ciągnie mnie do białego pieczywa jak zjadam chleb ProBody-kupię dziś świeży, to wrzucę Wam skład. Od wczoraj podwójna mobilizacja-0 słodyczy do świąt(zapisałam się do wyzwania)-nie udało się, niestety i ćwiczenia 5 ray w tygodniu przez godzinę-rower stacjonarny albo łączony z MelB-uda i pośladki. Kontroluje mnie syn-dostaję niebieskie kropki do kalendarza za wykonanie zadania
wczoraj dostałam pierwszą
24 listopada 2014, 13:41
Ja trochę poległam z dietą:) Tzn. na weekendy. Raz znajomi przyszli i robiłam pizzę domową, później obiad u teściowej. Następny weekend 2x kebab z frytkami plus cola. No ale tak czy inaczej od 2 listopada schudłam 3,7kg:) Ćwiczyłam może z 3-4 razy przez ten czas:) Teraz będę kontynuować dietkę ale z modyfikacją że 2 dni w tyg. dodatek dobrych węglowodanów i jeden dzień dobre tłuszcze, reszta sb bez węgli:) Ma to nakręcić metabolizm:)
24 listopada 2014, 17:26
nemo76 ,ja wynalazłam chleb Adama jest to chlebek dietetyczny do samodzielnego wypieku,zakupiłam sobie ale poczekam na drugą fazę .Ma bardzo mało węgli a sporo białka tutaj macie tabelkę .On jest na bazie mąki migdałowej,skoro można migdały to wydaje mi się że i taką mąkę można spożywać.Gdzieś znalazłam tutaj wpis,że dziewczyny używały mąki sojowej i powiem Wam że ja też używam,ale koniecznie odtłuszczoną ,jeśli można soję to i chyba mąkę też Wartość odżywcza100 g35 g - 1 kromkaWartość kaloryczna1086 kJ / 259 kcal380 kJ / 90,6 kcalBiałko33 g11,55 gWęglowodany(W) w tymCukier1,9 g0,6 g0,66 g0,21 gTłuszcz roślinny13,3 g4,65 gWW*0,19 WW0,07 WW (*1 WW (wymiennik węglow Pozdrawiam Was cieplutko.
mam skład chleba ProBody:
woda,białko pszenne,mąka sojowa,siemię lniane brązowe,nasiona słonecznika,śruta sojowa, sezam, siemię lniane żółte, mąka z pełnego przemiału pszenicy orkisz,otręby pszenne, drożdże, sól, ekstrakt ze słodu jęczmiennego,przyprawy. Składniki pełnoziarniste 4,4%, nasiona 26%. IG 33,5. 100g to 285 kcal
25 listopada 2014, 10:58
skład chyba ok- ciekawe co to białko pszenne, nie zwróciłam wczesniej uwagi na coś takiego
25 listopada 2014, 20:28
trochę mnie zaniepokoił ekstrakt ze słodu jęczmiennego, ale po raz pierwszy zdarzyło mi się, że po 2 kanapkach z tego chleba jestem pełna na długo. Więcej znajdziecie na www.chlebprobody.pl
25 listopada 2014, 20:37
W tesco jest jeden z lepszych chlebków jakie znam - skład to tylko mąka żytnia 63,8% (w tym razowa 42,8%), woda, sól. Cena przystępna. Nie przekonują mnie super zdrowotne chleby pędzone na drożdżach. http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDetail/ProductDetail/2003011951871
Tutaj ciekawostki odnośnie skłądu chleba: http://fitness.sport.pl/fitness/1,107702,13471022,Jak_wybrac_dobry_chleb_.html
Skąd ciemna barwa? Słód jęczmienny, karmel, kakao, melasa buraczana i sztuczny miód - oto sposoby na ciemny chleb o zerowej wartości odżywczej.