- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
1 września 2016, 21:18
Czegoś tutaj nie rozumiem. Gdzie nie spojrzę na forum, ludzie mówią o jakimś CPM, którego jeśli nie będzie się trzymało, nie schudnie się zdrowo itd. W dodatku, takie CPM to zazwyczaj 1500-1800 kalorii. Natomiast jak przeglądam, jakie diety niektórzy dostali od dietetyków, to widzę przeważnie 1200, tak mniej więcej. Mi samej przepisano dietę, która miała 800-1000 kalorii w zależności od dnia. Kiedy na forum ktos zobaczy, że jakakolwiek dziewczyna mówi o diecie 1000kcal, wszyscy zaczynają wrzeszczeć. Jak to w końcu jest? Wierzyć dietetykom czy wszech wiedzącemu forum?
1 września 2016, 21:25
zalezy jakim dietetykom .. mozna byc dietetykiem z powolania, a rownie dobrze mozna tez byc dietetykiem tylko na papierze. jeden rozpisze Ci zbilansowana diete (uwzgledniajac CPM, PPM, plec, wiek, styl zycia, wage, wzrost), a drugi poda typowa glodowke 1000kcal (sciagnieta gdzies z neta), na ktorej owszem schudniesz szybko, ale niestety na krotko .. sama musisz zdecydowac, czy chcesz osiagnac szybkie efekty, czy jednak troche dluzej na nie popracowac, aby moc cieszyc sie juz na zawsze szczupla sylwetka.
Edytowany przez jablkowa 1 września 2016, 21:27
1 września 2016, 21:29
Trochę Ci się pojęcia pochrzaniły. CPM to całkowita przemiana materii, czyli ilość energii którą organizm potrzebuje aby prawidłowo funkcjonować plus na ekstra wydatki energetyczne typu ćwiczenia, sprzątanie, gotowanie, takie normalne codzienne życie. Jedząc na poziomie CPM nie schudnie się, no bo jak, jak jesz tyle ile zużywasz to nie ma szans. Natomiast jest jeszcze coś takiego jak PPM, czyli podstawowa przemiana materii, jest to ilość energii jaką organizm potrzebuje aby przeżyć, aby krew pompować, aby narządy pracowały, aby oddychać, w sytuacji gdy Ty leżysz i nic nie robisz. Więc chyba oczywiste że taką ilość kcal (ppm) organizm musi bezwzględnie dostać, bo inaczej sam zacznie sobie ucinać, a to ukradnie trochę kcal układowi hormonalnemu, a to wątroba dostanie po tyłku, najważniejsze aby mózg dostał to co potrzebuje, a reszta niekoniecznie. Dieta pod względem kalorii powinna być pomiędzy tymi wartościami.
Co do dietetyków i ich diet. Pamiętaj o jednym dietetyk oferuje usługę, żeby ktoś tą usługę kupił to musi być dobra. Dobra jest wtedy (teoretycznie) jak waga będzie spadać, im szybciej tym lepiej dla dietetyka, niekoniecznie dla osoby odchudzającej się. Dlaczego niekoniecznie dla osoby odchudzającej się, proste, waga, przynajmniej na początku będzie szybciej lecieć im mniej kcal będzie dana osoba jadła. Czyli trzeba zjechać z kaloriami, najlepiej do "popularnej' wartości 1200kcal. Jak się to ma do PPM, dla dietetyka nijak ponieważ wszelkie problemy związane właśnie z jedzeniem poniżej ppm wychodzą dopiero po jakimś czasie, po kilku miesiącach, a rzadko osoba odchudzająca się jest tak długo pod kontrolą dietetyka.
1 września 2016, 21:30
Jak Ci przepisali taką dietę to zmarnowałaś kasę na kogoś kto nie ma pojęcia o funkcjonowaniu orgiazmu. Zmniejszenie podaży kalorii w tak drastyczny sposób może przelożyć się na zmniejszenie 'stężenia' albuminy czyli transportera wolnych kwasów tłuszczowych do miejsca, w którym zamieniane są na energię. W związku z czym nie korzystasz z nich jako źródło energii. A jak nie z nich to może pojawić się sytuacja, w której w celu pozyskania energii dochodzi do rozpadu białek mięśni i pozyskania energii w taki sposób. To może powodować znaczący spadek masy, gdyż tkanka mięśniowa jest cięższa aniżeli tłuszczowa.
1 września 2016, 22:48
Nie należy schodzić poniżej PPM, a nie CPM. A do dietetyków najlepiej się zapisywać do jak najmłodszych, zaraz po studiach, bo pojęcie o żywieniu dzisiaj, a 10 lat temu to niebo i ziemia, a najbardziej polecam wziętych trenerów personalnych, którzy sami wiedzą jak to wygląda. Mimo to większość dietetyków 'starej daty' ma już ułożony plan głodówkowy, gdzie klient chudnie jak się go trzyma (dziwne, żeby nie chudł głodując) i zmieniają jakieś szczegóły.
1 września 2016, 23:32
dla dietetyka ważna jest kasa. On ci zapisze diete 1000kcal, schudniesz w 3 miesiace i jeszcze polecisz koleżankom. Co bedzie pozniej to juz jego malo interesuje
2 września 2016, 12:08
dla dietetyka ważna jest kasa. On ci zapisze diete 1000kcal, schudniesz w 3 miesiace i jeszcze polecisz koleżankom. Co bedzie pozniej to juz jego malo interesuje
Nie ładuj wszystkich do jednego worka ; )
Nie schodzi się poniżej PPM, chyba że otyłość jest strasznie duża, w tedy przeważnie daje się niskokaloryczną dietę.
Ale dla osób z nadwagą, przynajmniej ja, układam diety PPM + dodatkowe kcal na ćwiczenia/ aktywną pracę. Jeszcze nie zdarzyło mi się ułożyć diety poniżej 1600 kcal i jakoś moi klienci chudną i są bardzo zadowoleni :)
Dla niektórych dietetyków ważne jest tylko to, abyście schudli szybko. W tedy jesteście zadowoleni, więc go polecacie i hajs się zgadza.
Dla innych dietetyków na pierwszym miejscu jest dbanie o wasze zdrowie, wdrążenie zdrowych nawyków żywieniowych, a samo chudnięcie idzie z tym w parze.
Szukając dietetyka czytajcie opinie i przeglądajcie ich przykładowe jadłospisy :) Pójdźcie do kogoś, kto ogarnie wasze zdrowie.
2 września 2016, 18:28
Nie ładuj wszystkich do jednego worka ; ) Nie schodzi się poniżej PPM, chyba że otyłość jest strasznie duża, w tedy przeważnie daje się niskokaloryczną dietę. Ale dla osób z nadwagą, przynajmniej ja, układam diety PPM + dodatkowe kcal na ćwiczenia/ aktywną pracę. Jeszcze nie zdarzyło mi się ułożyć diety poniżej 1600 kcal i jakoś moi klienci chudną i są bardzo zadowoleni :) Dla niektórych dietetyków ważne jest tylko to, abyście schudli szybko. W tedy jesteście zadowoleni, więc go polecacie i hajs się zgadza. Dla innych dietetyków na pierwszym miejscu jest dbanie o wasze zdrowie, wdrążenie zdrowych nawyków żywieniowych, a samo chudnięcie idzie z tym w parze. Szukając dietetyka czytajcie opinie i przeglądajcie ich przykładowe jadłospisy :) Pójdźcie do kogoś, kto ogarnie wasze zdrowie.dla dietetyka ważna jest kasa. On ci zapisze diete 1000kcal, schudniesz w 3 miesiace i jeszcze polecisz koleżankom. Co bedzie pozniej to juz jego malo interesuje
wreszcie głos rozsądku ... nic dodać nic ująć
dietetyk