- Dołączył: 2012-10-18
- Miasto: Ciechanów
- Liczba postów: 4
13 marca 2013, 09:54
Witam.
Chciałam zapytać czy znacie i czy stosowałyście ostatnio bardzo popularną za oceanem dietę owsiankową? Osobiście lubię płatki owsiane i w sumie mogłabym je jeść często. Schudł ktoś z Was na tej diecie?
13 marca 2013, 09:56
robilam ja przez jeden dzien , kiedy we wczesniejszy wieczor rzucilam sie na jedzenie i bylo mi bardzo cezko a chcialam sie oczyscic... a ze lubie owsianke to mi odpowiadalo ale na dluzej niz 1-2 dni raczej nie
13 marca 2013, 10:51
Diety monotematyczne są bez sensu bo nie dostarczasz organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników i efektem jest to co koleżanka nade mną napisała.
- Dołączył: 2011-01-14
- Miasto: Kraków
- Liczba postów: 2047
13 marca 2013, 12:16
Za oceanem ludziom się w d... przewraca od fast-foodów i już nie wiedza co wymyślać aby odtuczyć upasione społeczeństwo.
Trwale i zdrowo schudnąc można tylko zmieniając trwale swoje złe nawyki żywiniowe, a nie na "dietach cud". Każda dieta eliminująca produkty z piramidy żywieniowej z jadłospisu nie jest zdrowa, bo organizm potrzebuje diety zbilansowanej pod wzgledem białka/tłuszczy/węglowodanów (tak jak zreszta napisała już Asiadm).
- Dołączył: 2012-10-18
- Miasto: Ciechanów
- Liczba postów: 4
14 marca 2013, 10:22
Z tego, co się orientuję, to dieta nie polega na jedzeniu jedynie owsianki, a na dodawaniu płatków do różnych potraw w ciągu całego dnia. Właśnie dlatego jest interesująca. Wtedy z każdym posiłkiem dostarczamy organizmowi błonnik.
- Dołączył: 2011-01-14
- Miasto: Kraków
- Liczba postów: 2047
15 marca 2013, 08:01
Akurat produkty zbożowe powinno się jeść 4-5 razy dziennie, ale to nie znaczy że mają to być w kółko płatki. Co do błonnika to jego duza ilość powoduje uczucie sytości, dlatego jego spożywanie wpływa na mniejsza chęć jedzenia (teoretycznie na chudniecie).