Temat: Punktujemy i chudniemy (edycja 10), 5.12 - 15.01.1012

Przykro mi lecz lista została zamknięta ze względu na zapełnienie listy uczestników...


Punktujemy i chudniemy– edycja 10


6 tygodni:  5.12.2011 - 15.01.2012


Zapraszamy do 10 edycji zabawy, która poprzez rywalizację ma zmotywować nas do działania.

Wytrwałe Vitalijki, które brały udział w poprzednich edycjach z pewnością potwierdzą, że TO DZIAŁA!


Wystarczy strzec kilku zasad i mieć w sobie ducha rywalizacji a waga sama poleci w dół


Zasady:

1. Zgłoszenia przyjmuję do 4.12.2011 (lub wcześniej, jeśli zapełni się lista).
3. Punkty umieszczamy w specjalnej tabelce, w której wpisujemy również swoje dane (wzrost, wagę, BMI)
4. Do każdego poniedziałku do godziny 21:00 czekam na dane z poprzedniego tygodnia (łącznie z wagą poniedziałkową lub ewentualnie niedzielną), które potem podsumuję i umieszczę na forum na pierwszej stronie najpóźniej do środy w postaci tabeli tygodniowej.
5. Zwycięzca tygodnia wymyśli zadanie dla członków grupy, za które będzie można codziennie zdobywać dodatkowe punkty. 

6. Działamy fair! Każda z nas robi to dla siebie a nie dla innych więc nie ma sensu oszukiwać. Dbamy o nasze ciało i zdrowie!


Za co dostajemy punkty:


DIETA


2 - pełne zrealizowanie swoich założeń dietetycznych w danym dniu

1 - mała wpadka dietetyczna (czy wpadka była mała czy duża pozostawiam do indywidualnej oceny każdego uczestnika)

0 - konkretne dietetyczne zawalenie dnia

Dietę należy zaplanować na początku tygodnia i wpisać ją hasłowo w drugi wiersz tabeli. Mamy tu pełną dowolność: jak ktoś lubi liczyć to może być 1500 kalorii, jedzenie z wykluczeniem jakiegoś składnika np. słodyczy, etc... Ważne by trzymać się swojego planu. 
Będziemy stosować różne diety, przy okazji obserwując ich efekty.

Nie przyjmuję do zabawy osób będących na GŁODÓWCE (dla mnie głodówką jest każda dieta poniżej 1000 kcal/dzień)


RUCH (intensywna aktywność fizyczna typu: ćwiczenia, rower, pływanie, stepper, etc)

3 - ponad 1,5 godz.

2 - ponad 60 min. do 1,5 godz         

1 - od 30 min. do 60 min

- mniej niż 30 minut ćwiczeń



WODA (najlepiej niegazowana ale również: herbata, soki, mleko etc)

1 - powyżej 2 litrów

0 - mniej niż 2 litry



SŁODYCZE

1 - dzień bez słodyczy

0 - za zjedzenie choćby małej ilości słodyczy



ZADANIE

1 - wykonanie tygodniowego zadania w danym dniu

0 - brak wykonania zadania

Zadanie może zająć maksymalnie 10 minut dziennie, ma być możliwe do wykonania dla wszystkich i promować zdrowe nawyki. Może to być: ćwiczenie łydek podczas mycia zębów, ćwiczenia izometryczne w pracy, seria brzuszków - pełna dowolność według pomysłu zwycięzcy.


WAGA (będzie się oczywiście zmieniać spadając w dół, jeśli będziemy trzymać dobre nawyki - odpowiednio jeść, pić i ćwiczyć. Ważymy się co tydzień podając wagę z niedzielnego/poniedziałkowego poranka)

Zmianę wagi będziemy punktować biorąc pod uwagę BMI:

0 - 0,05 - brak punktów

0,06 - 0,15 - 1 punkt

0,16 - 0,25 - 2 punkty

itd bez ograniczeń punktowych dodatnio i ujemnie..


W zabawie nie będzie również miejsca dla osób, których BMI jest poniżej 18.

Swoje wyniki będziemy umieszczać w tabeli typu:


TYDZIEŃ nr

Moja dieta w tym tygodniu:

Wzrost:

Waga

Start:

Koniec:

Różnica:

BMI

Start:

Koniec:

Różnica:

Pon.

Wt.

Śr.

Czw.

Ptk.

Sob.

Nie.

100 %

SUMA

DIETA









/15

RUCH









/19

WODA









/8

SŁODYCZE









/8

ZADANIE









/8

SUMA









Σ= /58

PUNKTY

Σ + BMI =


Powyższą tabelkę należy zaznaczyć i podwójnie skopiować do nowego postu (w niedzielę 4.12. lub poniedziałek 5.12) i potem edytować dopisując numer tygodnia, wagę i punkty.

Każdy uczestnik będzie miała TYLKO jeden post z tabelkami a w nim wciąż 2 tabelki: teraźniejszą i zeszłotygodniową.
Czyli:
W pierwszym tyg. wklejamy 2 tabelki: na 1 i 2 tydzień, przez cały tydzień uzupełniamy górną, przychodzi 2 tydz, i zaczynamy uzupełniać dolną tabelkę, górnej nie kasując (będzie mi ona potrzebna do sporządzenia zestawienie tygodniowego), w trzecim tygodniu: kasujemy wpisy z tabelki 1 i teraz to ona będzie naszą tabelką w tygodniu 3, i tak aż do końca (mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi, jeśli nie walcie śmiało, spróbuję jakoś ładniej ubrać to w słowa :)


ZAPRASZAM SERDECZNIE!!

Zapisy przyjmuję do 4.12.2011 lub do zapełnienia listy.


Lista została zamknięta ze względu na zapełnienie listy

uczestników ..


Na ewentualne problemy z wklejeniem na forum tabelki znam dwa niezawodne sposoby:

1) zmienić przeglądarkę internetową na inną i spróbować jeszcze raz w niej skopiować i wkleić tabelkę (ja miałam problemy gdy pracowałam w chrome natomiast gdy się przeniosłam na firefoxa problem zniknął.

2) jeśli nr 1 nie pomoże to możesz spróbować skopiować tabelkę wpierw do edytora tekstu (MS Office, OpenOffice ... ) a później stamtąd z powrotem na forum Punktujemy.

 dark.n.twinty gratulacje:):)

Dupka dziekujemy Ci wszystkie i kazda z osobna:* Jestes wspaniała i dziekuje za motywacje i dobre słowo:*

ja oczywiscie pisze sie na nastepna akcje:) mam nadzieje ze bedzie ostatnia na redukcji:)

dzięki dziewczyny :) jak fajnie się komuś pochwalić, w realu jeszcze nie mogę :P
wiolka1016;-1,5;50
Peauela: -1; 45;
cytrynkowymoty; -0,1; 43
Armara; -0,5; 40;
ciriIIa; -1; 37
MonikaBk; 0; 35;
agggg; 0; 26;
...Dupka; -0,2; 23;
puszek1986; 0;0
wiolka1016; -1,5; 50
Peauela; -1; 45
cytrynkowymoty; -0,1; 43
Armara; -0,5; 40
ciriIIa; -1; 37
MonikaBk; 0; 35
agggg; 0; 26
...Dupka; +0,1; 19
puszek1986; 0; 0




Dzięki dziewczyny i nie ma za co
dark.n.twisty - jeszcze raz, tutaj, serdecznie gratuluję!
wiolka1016; -1,5; 50
Peauela; -1; 45
cytrynkowymoty; -0,1; 43
Armara; -0,5; 40
zaga24 +0,3;39
ciriIIa; -1; 37
MonikaBk; 0; 35
agggg; 0; 26
...Dupka; +0,1; 19
puszek1986; 0; 0
Pasek wagi
Dupko odwaliłas kawął dobre roboty. Dziękuje za motywacje i wsparcie:*
Ja również zgłaszam sie do mkolejnej edycji
Pasek wagi
Kurcze, my tu śmichy chichy, cieszymy się, że chudniemy, ale bez jaj, nie mam co na siebie włożyć, bo nie jestem w posiadaniu paska, a wszystkie spodnie na mnie wiszą ! 
Pasek wagi

agggg napisał(a):

Nie, nie było :) Ale dołączam się do pytania: czy znowu
max 50 osób? Dziewczyny polećcie mi tanie kosmetyki
w Rossmanie, Naturze, Tesco i kto wie, gdzie jeszcze:
Chciałabym coś takiego zrobić: link Ale kompletnie nie
się na różach, cieniach, podkładach/bazach (czymś to
różni?)

ale co konkretnie chcialabys zrobic? taki delikatny, bezowy makijaz?
w rossmanie dostepne sa tanie i dobre kosmetyki firmy essence. mam od nich kilka produktow i musze powiedziec, ze praktycznie niczym nie odbiegaja od tych markowych.
pudry, roze i cienie roznia sie od siebie (puder na twarz, roz na policzki, cien na powieki) przede wszystkim zastosowaniem, ale rowniez  np. twardoscia, konsystencja, czy stopniem polyskliwosci, ale mi zdarza sie uzyc np. rozu na powieki, bo akurat taki odcien mi potrzebny, albo cienia do powiek na policzki, aby np. dodac blasku.
Naprawde polecam Ci prodykty z essence. Ewentualnie jeszcze ruby rose, ale nie wiem, gdzie to dostac.

Pasek wagi
Dupka- szkoda, ze od nas odchodzisz, ale rozumiem i mysle, ze dobrze Ci to zrobi. Kazdemu potrzebna jest przerwa, szczegolnie jesli odwala taka robote, jak Ty. Z mojej strony bardzo Ci dziekuje za ten Twoj caly trud- byl nieoceniony!!!!!!

Mirin- ciesze sie, ze poprowadzisz kolejna edycje, do ktorej oczywiscie SIE ZAPISUJE!!!!!!!!!

Darn.and.twisty- gratuluje Ci! Alez niespodzianka w nowym roku, co? Pozostaje zyczyc bezproblemowej ciazy, latwego porodu i slicznego, zdrowego dzidziusia!
Pasek wagi
uściski dla Dupki za wszystkie miłe słowa i wsparcie, jesteś wielka;*

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.