Temat: Punktujemy i chudniemy - edycja 9b, 24.10 - 5.12.2011

Punktujemy i chudniemy– edycja 9b


6 tygodni  24.10.2011 - 5.12.2011


Zapraszamy do 9 edycji zabawy, która poprzez rywalizację ma zmotywować nas do działania.

Wytrwałe Vitalijki, które brały udział w poprzednich edycjach z pewnością potwierdzą, że TO DZIAŁA!


Wystarczy strzec kilku zasad i mieć w sobie ducha rywalizacji a waga sama poleci w dół


Zasady:

1. Zgłoszenia przyjmujemy do 24.10.2011.
3. Punkty umieszczamy w specjalnej tabelce, w której wpisujemy również swoje dane (wzrost, wagę, BMI)
4. Do każdego poniedziałku do godziny 21:00 czekam na dane z poprzedniego tygodnia (łącznie z wagą poniedziałkową lub ewentualnie niedzielną), które potem podsumuję i umieszczę na forum na pierwszej stronie najpóźniej do środy w postaci tabeli tygodniowej.
5. Zwycięzca tygodnia wymyśli zadanie dla członków grupy, za które będzie można codziennie zdobywać dodatkowe punkty. 

6. Działamy fair! Każda z nas robi to dla siebie a nie dla innych więc nie ma sensu oszukiwać. Dbamy o nasze ciało i zdrowie!


Za co dostajemy punkty:


DIETA 
1 - pełne zrealizowanie swoich założeń dietetycznych w danym dniu
0 - wpadki dietetyczne - małe, duże - nieważne jakie


Dietę należy zaplanować na początku tygodnia i wpisać ją hasłowo w drugi wiersz tabeli. Mamy tu pełną dowolność: jak ktoś lubi liczyć to może być 1500 kalorii, może być Dukan, jedzenie z wykluczeniem jakiegoś składnika np. słodyczy, etc... Ważne by trzymać się swojego planu. 
Będziemy stosować różne diety, przy okazji obserwując ich efekty.

RUCH (intensywna aktywność fizyczna typu: ćwiczenia, rower, pływanie, stepper, etc)
3 - ponad 1,5 godz.
2 - ponad 60 min. do 1,5 godz         
1 - 
od 30 min. do 60 min
- mniej niż 30 minut ćwiczeń


WODA (najlepiej niegazowana ale również: herbata, soki, mleko etc)
1 - powyżej 2 litrów
0 - mniej niż 2 litry


SŁODYCZE
1 - dzień bez słodyczy
0 - za zjedzenie choćby małej ilości słodyczy

ZADANIE
1 - wykonanie tygodniowego zadania w danym dniu
0 - brak wykonania zadania


Zadanie może zająć maksymalnie 10 minut dziennie, ma być możliwe do wykonania dla wszystkich i promować zdrowe nawyki. Może to być: ćwiczenie łydek podczas mycia zębów, ćwiczenia izometryczne w pracy, seria brzuszków - pełna dowolność według pomysłu zwycięzcy 
W pierwszym tygodniu zadanie zlecam ja :)


ZADANIE NA PIERWSZY TYDZIEŃ:

Każda uczestniczka ma obowiązek (mam nadzieję, że przyjemny:))
zjeść dziennie co najmniej  1/2 kg warzyw i owoców
(soki również można do tego wliczyć)


WAGA (będzie się oczywiście zmieniać spadając w dół, jeśli będziemy trzymać dobre nawyki - odpowiednio jeść, pić i ćwiczyć. Ważymy się co tydzień podając wagę z niedzielnego/poniedziałkowego poranka)

Zmianę wagi będziemy punktować biorąc pod uwagę BMI:

0 - 0,05 - brak punktów
0,06 - 0,15 - 1 punkt
0,16 - 0,25 - 2 punkty
itd bez ograniczeń punktowych dodatnio i ujemnie..



Swoje wyniki będziemy umieszczać w tabeli typu:

Punktujemy i chudniemy – tydzień …

Moja dieta w tym tygodniu:

Waga

Start:

Koniec:

Wzrost:

BMI

Start:

Koniec

Różnica

Pon

Wt

Śr

Czw

Pt

Sob

Ndz

Razem

Dieta









Ruch









Woda









Słodycze









Zadanie









Razem









Punkty

Tydzień:

BMI:

RAZEM:

Powyższą tabelkę należy zaznaczyć i skopiować do nowego postu i potem edytować dopisując numer tygodnia, wagę i punkty.


UWAGA - nie rozpychamy forum codziennymi zapisami punktowymi, edytujemy wyłącznie swoje tabelki zatem każdy ma 1 tabelkę na 1 tydzień! (Nowe tabelki wklejamy w miarę możliwości w poniedziałek)


W razie wątpliwości - pisz, wyjaśnimy co trzeba ale też - 
czytaj ze zrozumieniem 
Zobacz też bieżącą 
8 edycję , bądź poprzednie edycje Punktujemy i chudniemy.


Zapraszam serdecznie!!!


lista otwarta do poniedziałku 24.10.2011


Dupka nie mogę sobie wyobrazić jednoczesnego kręcenia hula(dla mnie to już abstrakcja) i czytania przy tym książki
Pasek wagi
Dupka ja od dwóch tygodni uczę się kręcić i nic mi nie idzie - więcej się schylam niż kręcę

Podziwiam
...
Pasek wagi
A, no to dobrze. :) Dzięki za odpowiedź.
Dupka a nie masz po tym zawrotów głowy? ja bo takiej minucie chodziłabym jak pijana :P
Pasek wagi
  heh.
To będzie coś w TYM  stylu.
Wszystkie filmiki, które znalazłam są z małymi dziewczynkami niestety i to jakoś wyjątkowo karykaturalnie wygląda jak dla mnie.

Bonita - zawrotów głowy nie mam :)

Anetaczek - kurcze, ja nie wiem jak Ci pomóc. Jakoś od razu, po kilkunastu próbach, bez większych problemów kręciłam.
ale poważnie czytasz książki? czy tylko przeglądasz... mi to by się zlewało
Pasek wagi
No normalnie czytam. Ręce i głowa praktycznie się nie ruszają podczas zwykłego kręcenia na talii. To trochę tak jak czytanie w samochodzie: jedni sobie tego nie wyobrażają a dla innych (w tym mnie) to żaden problem.
mam nadzieję, że masz na myśli czytanie w samochodzie nie jako kierowca ?!?
heh no nic..gratuluję koordynacji i wprawy :)
Pasek wagi
Ja sie zgadzam co do WFu z dziewczynami, ale mam zastrzezenia co do prac domowych:na pierwszej stronie jest definicja co zaliczamy do aktywnosci. odkurzanie nie spelnia 3 warunkow, wiec nie moze byc uznane za aktywnosc, nawet polowicznie. prosze dziewczyny, badzcie uczciwe, bo inaczej nie ma to sensu!

Nie uważam żebym oszukiwała (tym bardziej, że i tak 1,5 godzinki spędzam na orbitreku). Wcześniej odkurzałam 1-2 razy w tygodniu, teraz żeby się poruszać robię to częściej (motyw estetyczny - ćwiczenia dla poprawy wyglądu, motyw agonistyczny - rywalizacja sportowa, motyw hedonistyczny - pewne doznania psychiczne związane ze sportem(np. czerpać przyjemność ze sportu)). Uważam, że nie ma znaczenia na czym ćwiczymy- czy jest to stepper czy odkurzacz, najważniejsze żeby się ruszać i gubić kilogramy .

Anetaczek :))) to zaliczasz sklony :PPP a tak serio to podziwiam, kiedys probowalam krecic i tez mi kiepsko szlo...

A uprzyjemniac  cwiczenia jak wiekszosc polecam muzyka. Ustawiam kilka(nascie) podkrecajacych kawalkow w kolejca i hejaaaa z brzuchami i reszta :) no i polecam zumbe...normalnie za kazdym razem padam i ledwo zipie, ale banan na twarzy cale zajecia :) dziewczynom w pracy mowie, ze ide na dyskoteke, nie na fitness. Juz wiedza o co chodzi :) to po prostu super zabawa...

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.