Temat: Asystent prokuratora.

Ktoś pracuje ? 

emkay napisał(a):

Zosia12333 napisał(a):

Czemu po prostu nie robisz aplikacjii?
A ludzie nadal myślą, że po aplikacji to eldorado i kokosy....

Dokładnie to po 1. Po 2 interesuje mnie tylko aplikacja prokuratorska i jest to oczywiste, że po samej aplikacji nie zostanę od razu prokuratorem o ile w ogóle, a te wszystkie zjazdy, egzaminy na aplikacji itp. to jednak długa i męcząca droga. Poza tym w razie czego ." Asystent prokuratora, który ukończył wyższe studia prawnicze i uzyskał tytuł magistra, po przepracowaniu 5 lat na tym stanowisku może przystąpić do egzaminu prokuratorskiego". Dzięki pracy asystenta można wdrażać się już w zawód, robić to co się lubi, a jak przyjdzie czas i dziecko podrośnie można pomyśleć o egzaminie. 

Po 2 nie poświęce dzieciństwa mojego dziecka dla aplikacji. Postawiłam w pewnym momencie na rodzinę i to jest teraz najważniejsze. 

Balonkaa

Nie bardzo wiem co ma doświadczenie zawodowe do zadawania pytań o pracę na innym stanowisku. To jest oczywiste, że jak w każdej pracy zakres obowiązków może być różny, ale nie zmienia to faktu, że każdy zawód rządzi się swoimi prawami, tworzy inną atmosferę. Ponadto prokuratura to specyficzne miejsce pracy.  A co do np. przesłuchiwania świadków. Koleżanki przesłuchiwały samodzielnie świadków na studiach podczas praktyki wakacyjnej, dlatego interesuje mnie rozmowa z osobą wykonującą dany zawód, która obraca się w środowisku, ma określone spostrzeżenia, zna więcej osób pracujących w innych prokuraturach. 

Na posyłki to się z reguły przyjmuje w sądzie i prokuraturze stażystów z UP, albo bierze się praktykantów. 

Marisca napisał(a):

emkay napisał(a):

Zosia12333 napisał(a):

BalonkaaNie bardzo wiem co ma doświadczenie zawodowe do zadawania pytań o pracę na innym stanowisku. To jest oczywiste, że jak w każdej pracy zakres obowiązków może być różny, ale nie zmienia to faktu, że każdy zawód rządzi się swoimi prawami, tworzy inną atmosferę. Ponadto prokuratura to specyficzne miejsce pracy.  A co do np. przesłuchiwania świadków. Koleżanki przesłuchiwały samodzielnie świadków na studiach podczas praktyki wakacyjnej, dlatego interesuje mnie rozmowa z osobą wykonującą dany zawód, która obraca się w środowisku, ma określone spostrzeżenia, zna więcej osób pracujących w innych prokuraturach. Na posyłki to się z reguły przyjmuje w sądzie i prokuraturze stażystów z UP, albo bierze się praktykantów. 

Mówię Ci to na przykładzie kilku osób, które bardzo dobrze znam i które są właśnie asystentami prokuratorów (dwie osoby w rejonówkach, dwie w okręgówkach) plus na podstawie współpracy z prokuraturą (prowadziłam dochodzenia i kontakt z prokuraturą był na porządku dziennym)

Pasek wagi

Balonkaa

Interesuje mnie ile najwięcej można wyciągnąć z tego zawodu. Gdybym źle trafiła zawsze mogę zrezygnować z tej pracy bez żalu, że poświęciłam kilka lat na aplikację itp.  ;)

Marisca napisał(a):

BalonkaaGdybym źle trafiła zawsze mogę zrezygnować z tej pracy bez żalu, że poświęciłam kilka lat na aplikację itp.  ;)

Nie no, pewnie. Uważam, że warto próbować. Ogólnie praca jest ciekawa. Jak prokurator "dopuszcza" CIę do spraw, do czynności procesowych to tym bardziej. Nie dośc, że robisz coś ciekawego, to jeszcze nabierasz doświadczenia. A jak okaże się, że trafisz na chu.... prokuratora, który traktować Cię bedzie jak stażystę zawsze możesz podziękować ;)

Pasek wagi

wiesz, generalnie praca asystenta prokuratora wygląda tak, że klepiesz odpowiedzi na apelacje, zatwierdzenia zatrzymania prawa jazdy, zatwierdzenia przeszukania i wszystko ze wzorów dosłownie. czasem dają asystentom coś trudniejszego do napisania, ale to jak już wyczują, że ktoś coś więcej potrafi. jak asystent zadeklaruje, że chce być przy przesłuchaniach to czasem go jakiś prokurator zabiera do protokołowania, ale wiadomo, że nie będzie to przy kluczowych świadkach czy mega poważnych sprawach, bo tam, żeby ktoś się uzewnętrznił jest potrzebna atmosfera intymności, a przynajmniej jej namiastka. 

Generalnie dużo zależy od prokuratury, im mniejsza prokuratura tym większa szansa, że asystenta będą w coś angażować z powodu sporego obłożenia spraw na jedną osobę.

a jeśli chcesz pogadać o aplikacji to chodź na priv ;)

Witam. Zwracam się z zapytaniem czy wymogiem formalnym, aby ubiegać się o stanowisko asystenta prokuratora jest ukończenie wyższych studiów prawniczych. Stan prawny sprzed kilku lat normował, iż absolwent studiów administracja Wydziału Prawa również może ubiegać się o powyższe stanowisko. 
Z góry dziękuje za odpowiedź.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.