- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
10 czerwca 2018, 16:03
Od 1 czerwca zaczęłam nową pracę, mam trzy miesiące okresu próbnego. Po pierwszym tygodniu pracy w nowym miejscu zaczęłam się zastanawiać, czy na pewno chce pracować w tej firmie z uwagi na dziwną atmosferę i stosunki służbowe jakie tam panują i w sumie doszłam do wniosku że jednak będę się dalej rozglądać za nową praca, może trafić się coś lepszego.
I teraz pytanie: umieszczać w CV informacje, że od czerwca 2018 zaczęłam nową pracę czy lepiej zacząć szukać z pozycji "bezrobotnego"? Osobiście uważam że jeśli np dzisiaj wyśle gdzieś cv, w którym będzie napisane że po kilku dniach pracy szukam innej, to będzie to wyglądało mało poważnie. Ale ja nie mam doświadczenia w takich sprawach, stąd pytanie do was.
10 czerwca 2018, 16:12
To zalezy czy masz doswiadczenie i ile, czy to twoja ja 1 praca.Ja bym na ten moment nie wpisywala nic. Jesli poszukiwanie pracy ci sie przedluzy np do lipca sierpnia to wtedy dodaj te pozycje w CV. Pamietaj jednak ze jesli potencjalny pracodawca zapyta o twoja dostepnosc musisz wziac pod uwage oktes wypowiedzenia umowy na okres probny.
Moja kolezanka po 2 tygodniach w jednej pracy zmieniala pracodawce i w CV do nowej pracy ujela te dwa tygodnie w poprzednim miejscu, a prace dostala.
Edytowany przez Phillinda 10 czerwca 2018, 16:14
10 czerwca 2018, 16:39
Ja bym ujęła w CV pracę w której obecnie jesteś, po.prosru nq rozmowie moze paść pytanie dlaczego chcesz zmienić pracę po tak krótkim czasie. Jak ktoś będzie Cię chciał zatrudnić to i tak to zrobi.
10 czerwca 2018, 16:45
Doswiadczenia mam prawie 2 lata, które przepracowałam w innej firmie, więc to nie jest moja pierwsza robota.
10 czerwca 2018, 16:49
Doswiadczenia mam prawie 2 lata, które przepracowałam w innej firmie, więc to nie jest moja pierwsza robota.
Ja bym nie wpisywała, bo powód, dla którego chcesz zmienić pracę po pierwszym tygodniu czyni z Ciebie osobę mało poważną.
10 czerwca 2018, 20:15
raczej bym to pominela. myslenie o zmianie pracy po tygodniu nie brzmi zbyt powaznie.
chyba sama ja sobie wybralas, bylas na rozmowie, zaznajomilas sie z sytemem firmy -wiedzialas gdzie uderzasz, jakie bedzie Twoje stanowisko i obowiazki. wiadomo, ze na poczatu nie wszystko jest jasne i latwe, ale pracujac zaledwie kilka dni nie dalas sobie nawet szansy sprawdzenia sie, poznania nowej ekipy, zadomowienia w firmie.
ps. tez wlasnie tydzien temu zaczelam nowa prace, ale ja jestem z niej bardzo zadowolona, mimo ze wszystkiego jeszcze nie ogarniam.
10 czerwca 2018, 21:16
Ja bym nie pomijała obecnej pracy w CV. Dlaczego niby zmiana na początku nowej pracy ma wyglądać niepoważnie? Idziesz do pracy, okazuje się, że nowa praca jesy czymś zupełnie innym niż się spodziewaliśmy - szukamy innej pracy. Na rozmowach o nową pracę opisujemy szczerze powód zmiany po tak krótki czasie. Jesteśmy tylko ludżmi i może się okazać, że nowa praca nam się nie podoba.
11 czerwca 2018, 07:42
Ech, no właśnie okazało się, że to co obiecano mi na rozmowie poważnie rozmija się z rzeczywistością. Serio, ja nie jestem z tych co zmieniają robotę jak rękawiczki i wszystko im nie pasuje, szłam do tej pracy z dużym entuzjazmem. Tylko że jeśli po rozpoczęciu pracy okazuje się, że mam zupełnie inny zakres i rodzaj obowiązków niż ten o którym mówiliśmy (i to mnie najbardziej wkurza), mój szef jest dziwny (bez szczegółów, po prostu jego stosunek do pracowników mi nie leży) i jeszcze z rozmów z pracownikami wynika że obiecane premie są przyznawane wg czystego widzimisię kierownika, to ja już po tygodniu jestem w stanie uznać, że chyba jednak nie chce tam pracować. Kasa to nie wszystko, zwłaszcza że nie obsypują mnie tam złotem :p