- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
4 maja 2018, 14:04
Zbieram listę na wakacje miejsc, które warto odwiedzić.
Może to być wypad na kilka dni, albo jednodniowy.
Mogą być jakieś atrakcje (np. Energylandia- park rozrywki) lub zwykłe piękne miejsca na spacer.
Mogą być propozycje z całej Polski i okolic, morze, jezioro, kraków, mazury, praga, zamki- wszystko!
Jednak zależy mi na tym, żeby nie były to odpowiedzi np. Kraków tylko konkretnie miejsce, które można zwiedzać w pobliżu.
Przy okazji może znajdą się restauracje knajpy, które polecacie w danym miejscu
Myślę, że taka lista przyda się nie tylko mi!
Od siebie podsunę pomysł na wyjazd do Energylandii w Zatorze. Największy park rozrywki, blisko Krakowa.
Więc polecam wycieczkę dwudniową z noclegiem własnie w Krakowie, ponieważ po takich emocjach ciężko jest wracać. Więc najpierw zabawa, wypoczynek a na drugi dzień przy okazji zwiedzanie Krakowa (rynek,obiad)
4 maja 2018, 15:58
Kazimierz Dolny nad Wisłą - w lecie jest festiwal filmowy, a tak to warto połazić uliczkami i ścieżkami po okolicy (np. Góra (górka) Trzech Krzyży, Wąwóz Korzeniowy). Aczkolwiek w weekendy jest tam sporo ludzi.
Lublin - miasto bardzo się rozwinęło pod względem turystycznym, jest sporo fajnych imprez np. 2 czerwca Noc Kultury, później w lipcu Festiwal Sztukmistrzów. Generalnie miasto nie jest duże, warto przejść się starówką, przejść trasą podziemną, wejść do kaplicy Trójcy Św. (zabytek klasu 0 UNESCO!), a na obrzeżach jest fajny skansen. W Lublinie mają cudowne lody w kawiarni Bosko (w życiu nie jadłam lepszych) i fajne restauracje np. u św. Michała z regionalnymi daniami np. pizza cebularz(aczkolwiek na temat firmowego ubioru kelnerek mogłabym dyskutować), czy Biesy (pyszne tarty na słono).
4 maja 2018, 17:32
Sandomierz - 1-2 dni - Stare Miasto, szlak śladami Ojca Mateusza, Trasa podziemna i zbrojownia, Zamek Królewski, Bulwar nad Wisłą, Wąwóz Królowej Jadwigi, Góry Pieprzowe. W przypadku dłuższego pobytu można podjechać do Sulisławic (~30 km), gdzie znajduje się dość popularne Sanktuarium z obrazem NMP, w Góry Świętokrzyskie (~80 km) z najwyższym szczytem Łysicą oraz popularnym Świętym Krzyżem, do Ujazdu (~35 km) gdzie znajdują się ruiny zamku Krzyżtopór - pięknego i dobrze zachowanego.
4 maja 2018, 17:51
polecam zajrzeć na TripAdvisor :)
4 maja 2018, 18:18
Kazimierz Dolny nad Wisłą - w lecie jest festiwal filmowy, a tak to warto połazić uliczkami i ścieżkami po okolicy (np. Góra (górka) Trzech Krzyży, Wąwóz Korzeniowy). Aczkolwiek w weekendy jest tam sporo ludzi.Lublin - miasto bardzo się rozwinęło pod względem turystycznym, jest sporo fajnych imprez np. 2 czerwca Noc Kultury, później w lipcu Festiwal Sztukmistrzów. Generalnie miasto nie jest duże, warto przejść się starówką, przejść trasą podziemną, wejść do kaplicy Trójcy Św. (zabytek klasu 0 UNESCO!), a na obrzeżach jest fajny skansen. W Lublinie mają cudowne lody w kawiarni Bosko (w życiu nie jadłam lepszych) i fajne restauracje np. u św. Michała z regionalnymi daniami np. pizza cebularz(aczkolwiek na temat firmowego ubioru kelnerek mogłabym dyskutować), czy Biesy (pyszne tarty na słono).
Akurat trasę podziemną odradzam, najgorsza i najbardziej biedna na jakiej byłam. Jak już w Lublinie to lepiej się udać na zwiedzanie trasy podziemnej browaru perły, gdzie na koniec jest degustacja piwa, wina, miodu pitnego i piernika
5 maja 2018, 10:23
To może ja Ci dam rozpiskę mojej wycieczki z zeszłego roku !! :D Też właśnie docelowo była u nas Energylandia tylko ,że nam się nie podobało, było strasznie tłoczno i przez 6h pobytu zdążyliśmy się przejechać 4 kolejkami :( Więc pod żadnym pozorem nie jedź do energylandii w piątek- niedziele !!!!!!
U nast to wyglądało tak:
Dzień 1 : Kraków, zwiedzanie miasta, obiad. Polecam wpisać sobie : co można robić w krakowie za darmo, w każdy dzień jest inne muzeum za free. Warto skorzystać. My nie mieliśmy dużo czasu bo przejechaliśmy kawał drogi dlatego zaliczyliśmy tylko starówkę, wawel, spacer przy wiśle.
Nocleg mieliśmy na terenie parku dolinki krakowskie ( nie daleko ojcowskiego) Agroturystyka Spa żelków. Polecam, zaciszne miejsce, można wynająć jacuzzi,zrobić grilla, wybierasz pokój, ja celowo wybrałam z balkonem i widokiem na skałki. Taniocha bo 50zł/os.
Dzień2: Zwiedzialiśmy ojcowski park narodowy BARDZO POLECAM. Maczuga Herkulesa, zamek piaskowa skała- tutaj polecam zamiast łazić po komnatach wybrać się na taras zamkowy, gdzie znajduje się kawiarnia, jadłam tam przepyszne brownie z sosem malinowym i lodami, zamek ojcowski ( to drugie to ruiny, pare złociszy ale widoki z niego nieziemskie !! nie radzę odpuszczać tego miejsca,pomimo ,że nie jest oblegane.) Kaplica na wodzie etc. Obiad zjedliśmy w restauracji Stara Willa. Smaczny schabowczak. Może dupy nie urywa ale w okolicy to najlepsze jedzenie (prawdopodobnie).
Dzień3: Rano wybraliśmy się na spacer po Dolinkach Krakowskich, znajdują się tam różne skały typu iglica, dupa słonia, jakiś mikro wodospadzik . Urokliwe miejsce,spokój, mało turystów. Następnie pojechaliśmy do oświęcimia . Tutaj polecam " Chata na Zaborskiej" jedzenie genialne. Później oczywiście Auschwitz ale w sezonie jest tak dużo ludzi ,że niestety słabo się zwiedza,czyta tablicę etc. Nocleg mieliśmy w dworku kawałek od oświęcimia ale wszystko było zajęte. Baaardzo go polecam chociaż nie pamiętam pełnej nazwy :( W każdym bądź razie dworek 20km od oświęcimia :D
Dzień4: Energylandia ; jedna wielka tragedia. Byliśmy tak zmęczeni i znurani staniem w kolejkach. Tak jak mówie , 4 atrakcje po 6h.... Średni czas oczekiwania to 40 min na przejażdzkę trwającą 4 min. Według mnie nie warto i lepiej byłoby pojechać na tygodniu i we wrześniu. My byliśmy w pt w sierpniu i baaaardzo żałowaliśmy. A szkoda bo maszyny na prawdę super
Edytowany przez KlaudiaGriffin 5 maja 2018, 10:27
5 maja 2018, 10:33
Jeśli miałabyś ochotę zwiedzić woj. świętokrzyskie to najlepszy punkt to bez wątpienia Zamek w Chęcinach, my mieliśmy nocleg blisko zamku i w trakcie wieczornego grillowania mogliśmy go podziwiać, Sandomierz to wiadomo,starówka, polecam przepłynąć się promem po Wiśle ( my zabraliśmy na pokład piwko), po za tym również dowiedziliśmy Ujazd i zamek Krzyżtopór (szału ni ma) i Dąb Bartek.
Śląsk to koniecznie: Tarnowskie Góry i Sztolnia czarnego pstąga (chociaż według busem przez swiat skiepscila sie) Katowice: Nikiszowiec, Spodek, Park Śląski, możesz też obczaić właśnie busem przez świat, oni mają cykl " wycieczki po polsce 10 miejsc które warto zobaczyć w danym wojewodztwie" .
5 maja 2018, 12:21
Jeśli miałabyś ochotę zwiedzić woj. świętokrzyskie to najlepszy punkt to bez wątpienia Zamek w Chęcinach
Jeżeli województwo świętokrzyskie i zamki to uważam, że o wiele ciekawszy jest Krzyżtopór w Ujeździe :)
5 maja 2018, 13:15
W energylandii byłam w weekend przed majówka, Więc teoretycznie ludzie mają już wolne. Maksymalnie stałam w kolejce może 5-7 minut :) także niestety po prostu zle trafilas trafiłaś:) ja wybawiłam sie na wszystkim po kilka razy :)