Temat: „Duże jest piękne!”: Amerykańskieńskie grubasy szerzą akceptację czy propagują otyłość?!

Nowe stowarzyszenie chce walczyć ze stereotypem, że nadwaga jest niemodna i niezdrowa. Nadwaga

W USA powstało Narodowe Stowarzyszenie Szerzenia Akceptacji dla Grubasów. Głównym celem założycieli ruchu jest walka z uprzedzeniami do osób z nadwagą. NAAFA chce także udowodnić, że niebezpieczeństwo bycia otyłym to jedynie stereotyp.

„Duma Grubasów” jest czymś na wzór „Dumy Gejów”. Z każdym rokiem zrzesza coraz większą liczbę osób. Ich motto brzmi „Duże jest piękne!”.


NadwagaNadwagaNadwagaNadwagaNadwagaNadwagaNadwaga
O dokładnie. Czekamy na argumenty...
Ja rozumiem drobna nadwagę, kilka kg więcej, trochę bardziej zaokrąglone kształty i hasła w tym stylu... ale ludzie na tych zdjęciach są okropni!! Przesada! Próbują chyba usprawiedliwić swoje lenistwo.
Pasek wagi
tylko żarcie im w głowie...
Jestem zdecydowanie na nie ;]
A tak na serio, to Ci ludzie szukają akceptacji i tam właśnie ją znajdują, według mnie powinni się wziąć w garść i schudnąć, jest tam bardzo dużo grup, stowarzyszeń, które pomagają ludziom stracić na wadzę.
Piekno to pojecie wzgledne, jesli te osoby uwazaja sie za piekne, niech im bedzie. Samoakceptacja jest bardzo wazna. Zdrowe jednak na pewno nie sa:((( Moje osobiste kanony piekna sa inne, uwazam, ze taka otylasc jest okropna, odpychajaca, nic tu sexownego ani pociagajacego. koscistych lasek tez nie lubie, dla jasnosci. Ogladalismy wczoraj podobne zdjecia z moim facetem i nas to przerazalo. Jak takie osoby moga dokladnie tylek podetrzec, tak z czystej ciekawosci? Ale to ich zycie, ich wybor. Nie potepiam, ale tez nie rozumiem. Martwilabym sie tylko o zdrowie.
bez komentarz 
Akceptacja- jak najbardziej tak!, ale nie wmawianie nam, że otyłość nie jest groźna dla zdrowia.
Nigdy w zyciu nie bede tak wygladać !!! :D

Te kobiety zamiast skupić się na pracy nad sobą próbują znaleźć zrozumienie i akceptację ich chorej postury. Co innego nadwaga rzędu 5-10 kg, a co innego ociekające tłuszczem schorowane cielsko. Bo one chorują, choć wydaje im się, że jest inaczej i próbują przekonać na siłę społeczeństwo, że to ich wybór i są z otyłością szczęśliwe. Gów*o prawda, nie znam ŻADNEGO grubasa, którego cieszy własna nieudolność i wały tłuszczu! I choćby taka osoba zapierała się rękami i nogami, że siebie w pełni akceptuje-ja tego nie kupuję.

To nie jest samoakceptacja, tylko próba znalezienia akceptacji wśród reszty społeczeństwa. A to jest chore

 

 Jak takie osoby moga dokladnie tylek
> podetrzec, tak z czystej ciekawosci?

haha nigdy się nad tym aspektem nie zastanawiałam :D ale z pewnością nie jest to łatwe :D

Też jestem bardzo ciekawa tych argumentów które mają potwierdzić ze otyłość nie jest niezdrowa ;O
 

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.