Temat: rzadkie i niespotykane nazwiska

Poniewaz w temacie o zmianie nazwiska duzo osob ma niespotykane, sprawdzmy czy tak jest w rzeczywistosci. Na tej stronie mozna sprawdzic ile osob w Polsce nosi takie  nazwisko jak my:

http://www.moikrewni.pl/mapa/

Takie jak moje ma 95 osob.

A ile osob ma takie jak wy? Tylko bez oszukiwania :)

.

4, nieźle, co? ;)

Cyrica napisał(a):

Roo, te akurat nie sa nietypowe, ale bardzo bym chciała poznać pochodzenie niektórych ;)Moje ulubione od dawna - Męczywór, ale to wystąpiło gdzieś kiedyś przy okazji rozmowy o słowiańskich imionach, taka sytuacja co to jest zabawna wtedy, kiedy ma miejsce ;)A jeszcze Pierdas, kiedyś dostałam listę nazwisk do wizytówek, jak się okazało później pan się nazywał Piedras i go albo miła koleżanka zlecająca, albo cholera wie co trochę przechrzciło :D

Ja miałam klientkę która nazywała się Kozibąk. :) 

moje nazwisko panieńskie (1 człon mojego obecnego podwójnego) 16 osób - wszystkich znam :P nazwisko po mężu (2 człon mojego obecnego podwójnego) 10861 osób

1200 :D

beiba napisał(a):

Poniewaz w temacie o zmianie nazwiska duzo osob ma niespotykane, sprawdzmy czy tak jest w rzeczywistosci. Na tej stronie mozna sprawdzic ile osob w Polsce nosi takie  nazwisko jak my:http://www.moikrewni.pl/mapa/Takie jak moje ma 95 osob.A ile osob ma takie jak wy? Tylko bez oszukiwania :)

około 30 osób i jest to tylko rodzina mojego męża, nie ma nikogo w PL o tym nazwisku poza jego rodzina, jest jeszcze kilka osób poza pl :) Nazwisko jest polskie kończy się na -ski/-ska 

 wersje meska czyli -ski: 14 

Oraz żeńska: 12

Razem 26 osób ale nie wiem jak często jest to aktualizowane, jedna ciocia niedawno zmarła wiec...

Moje z panny ma 119 osób w Polsce.

Pasek wagi

.

Moim zdaniem ta mapka nie jest specjalnie aktualna - od chyba 6 lat nie jestem zameldowana w rodzinnym mieście, a statystyki z tej strony ciągle mnie tam uwzględniają.

864 moje a mojego lubego az 4943 hehhe chyba zostane przy swoim w przyszlosci ;)

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.