Temat: co po klasie humanistycznej?

W tym roku kończę gimnazjum. Mam w planach wybranie się do klasy humanistycznej z rozszerzonym polskim, historią, wos'em + łacina. Na maturze, chciałabym zdawać rozszerzony wos. Co można studiować po wosie? Czy z wosem przyjęliby mnie, na psychologię? A może lepiej iść do klasy europejskiej? Poradźcie dziewczyny, bo ja tu zaraz zwariuję...
> Czy z wosem przyjęliby
> mnie, na psychologię?
Sprawdź sobie wymagania uczelni, na którą chcesz iść. Wszystko jest podane, co trzeba zdawać na maturze. :)
klasa europejska? i co tam jest rozszerzone ?
Jakbyś zdawała wos oraz historię, to możesz uderzać w kierunku administracji lub prawa :}
Na psychologii zazwyczaj preferuje się zdaną biologię, łacinę i matematykę. Przynajmniej na mojej uczelni tak było. Masz mnóstwo czasu na określenie swoich zainteresowań i celów edukacyjnych, nie śpiesz się.
w klasie europejskiej geografia, angielski, niemiecki lub historia, angielski, niemiecki lub geografia, wos, angielski
A nie orientujecie się, co trzeba skończyć by być protokolantem? :)
Jeżeli bardzo lubisz Wos, celuj w dziennikarstwo, nauki społeczne, politologię, prawo, dyplomację, stosunki międzynarodowe... Prawda jest taka, że wszystko wyjdzie w praniu. Ja byłam w liceum w klasie artystycznej z rozszerzeniem humanistycznym. Nie dostałam się na psychologię, ale gładko poszło ze wszystkim innym, co leżało w kręgu humanistycznych zainteresowań.
jeśli chodzi o mnie byłam w klasie językowej z rozszerzonym językiem francuskim, polskim, historią i wosem - wykładano właśnie po francusku. Ja bym brała klasę europejską z geografią, wosem i angielskim, ale to Twój wybór i Twoje życie :P
Sądzę, że z wosem mogą przyjąć Cię na psychologię (chociaż to też zależy od uczelni), ale te studia są dość mocno powiązane z biologią więc jak nie będziesz się do niej przykładać w liceum lub jej po prostu nie lubisz to możesz mieć dość ciężko. Ogólnie ciężko powiedzieć na co z czym Cię przyjmą bo kombinacji jest mnóstwo i każda uczelnia ma swoje wymagania. Musisz posprawdzać to sobie sama. Ja po rozszerzonym wosie studiuję filologię polską, kumpela studiuje kulturoznawstwo, jeszcze inna psychologię, kolega filologię angielską, inny kolega dziennikarstwo i komunikację społeczną, kolejna koleżanka europeistykę, inna stosunki międzynarodowe, jeszcze inna prawo. Jak widać możliwości jest wiele.
>A nie orientujecie się, co trzeba skończyć by być protokolantem? :)

"Dz.U.98.162.1125 ze zmianami: USTAWA z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury. 
Art. 2. Urzędnikiem może być osoba, która: 1) korzysta z pełni praw cywilnych i publicznych, 2) nie była karana za przestępstwo popełnione umyślnie, 3) ma co najmniej średnie wykształcenie i zna dobrze język polski, 4) odbyła staż urzędniczy w sądzie lub w prokuraturze, 5) ma stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku, 6) cieszy się nieposzlakowaną opinią"


© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.