Temat: Filologia angielska

Cześć

Chciałabym dowiedzieć się jak wygląda studiowanie filologii angielskiej - jakie są przedmioty, czy wszystkie są prowadzone w języku angielskim, czy jesteście zadowoleni itp.  Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje.

PS. Czy licencjat pisze sie i broni w języku angielskim? (Zakładam, że magisterke należy napisać w tym języku)

Pasek wagi

przedmioty jak to na kazdym kierunku -jedne ciekawsze, inne mniej. jesli chodzi o cwiczenia to jest to: gramatyka, translacja, komunikacja, fonetyka, jezyk pisany, lacina, drugi jezyk obcy (w moim przypadku hiszpanski). wyklady: jezykoznawstwo, literaturoznawstwo, historia jezyka ang, kultura UK i USA, literatura USA i UK, gramatyka opisowa -skladnia i morfologia, fonologia, historia pisma, retoryka i erystyka i kilka bardziej szczegolowych, jak np. historia i kultura amerykanskiego Zachodu czy kultura literacka Afroamerykanow. oczywiscie wszystkie zajecia odbywaja sie w jezyku angielskim. praca licencjacka i egzamin dyplomowy tez wszystko po ang. wlasnie koncze studia -zostala mi juz tylko obrona. ogolnie jestem zadowolona z wybranego kierunku. od dawna pasjonowaly mnie jezyki i obce a ich przyswajanie nie stanowilo dla mnie wiekszego problemu. jesli tez interesujesz sie jezykami obcymi to jest to kierunek dla Ciebie. wiadomo, ze teraz kazdy w lepszym lub gorszym stopniu posluguje sie jezykiem angielskim, jednak skonczone studia filologiczne otwieraja przed nami wachlarz mozliwosci :)

lepiej sprawdź sobie na stronach konkretnych uczelni, bo program bardzo się różni, może się okazać, że danej specjalizacji akurat na tym uniwersytecie nie ma.

To ja się podepnę z pytaniem do tych co studiują: jaki był wasz poziom w skali A1-C2 kiedy zaczynałyście studia? 

xmargothx napisał(a):

To ja się podepnę z pytaniem do tych co studiują: jaki był wasz poziom w skali A1-C2 kiedy zaczynałyście studia? 

Też chętnie bym się dowiedziała.

Pasek wagi

jablkowa napisał(a):

przedmioty jak to na kazdym kierunku -jedne ciekawsze, inne mniej. jesli chodzi o cwiczenia to jest to: gramatyka, translacja, komunikacja, fonetyka, jezyk pisany, lacina, drugi jezyk obcy (w moim przypadku hiszpanski). wyklady: jezykoznawstwo, literaturoznawstwo, historia jezyka ang, kultura UK i USA, literatura USA i UK, gramatyka opisowa -skladnia i morfologia, fonologia, historia pisma, retoryka i erystyka i kilka bardziej szczegolowych, jak np. historia i kultura amerykanskiego Zachodu czy kultura literacka Afroamerykanow. oczywiscie wszystkie zajecia odbywaja sie w jezyku angielskim. praca licencjacka i egzamin dyplomowy tez wszystko po ang. wlasnie koncze studia -zostala mi juz tylko obrona. ogolnie jestem zadowolona z wybranego kierunku. od dawna pasjonowaly mnie jezyki i obce a ich przyswajanie nie stanowilo dla mnie wiekszego problemu. jesli tez interesujesz sie jezykami obcymi to jest to kierunek dla Ciebie. wiadomo, ze teraz kazdy w lepszym lub gorszym stopniu posluguje sie jezykiem angielskim, jednak skonczone studia filologiczne otwieraja przed nami wachlarz mozliwosc

nie zgadzam się, mam mnóstwo znajomych po filologii angielskiej i nie mam pojęcia o jakich możliwościach mówisz. większość z nich musiała się przebranżowić, ponieważ o ile znajomość angielskiego jest obowiązkowa niemalże wszędzie, to jednak nikt nie wymaga aż takiego zaawansowania z uwzględnieniem znajomości historii, literatury, czy gramatyki opisowej i historycznej. w oczach pracodawcy o wiele lepiej wygląda osoba po konkretnym kierunku + komunikatywna/biegła znajomość języka, którego można nauczyć się przecież na tyle różnych sposobów, studia niekoniecznie są najlepszym rozwiązaniem ;)

filologia angielska jest dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy ktoś planuje uczyć albo tłumaczyć, jednak konkurencja jest naprawdę ogromna. 

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.