Temat: czy pielegniarka nalezy sie podwyzka

czy wg was pielegniarka nalezy sie podwyzka? maja dostac prawie 2000 zl podwyzki!!! ja uwazam ze to szok, i zamiast lekarzom dac podwyzke albo przekazac te pieniadze na sluzbe zdrowia i leki dla chorych to daje sie tym nienachlanym babom... kiedy ludzie po studiach w polsce zarabiaja po 2000 zl a one beda miec ponad 4000 za picie kawy 

Byłam w lipcu w szpitalu ponad tydzień i bym te kobiety ozłociła jakby się dało, ale wszystko zależy od szpitala.

sorry ale musze :

czy PielęgniarkOM coś się należy ?

Ona jest świetna pielęgniarkĄ.

Naprawdę tego nie wiecie ?? Strasznie razi taka pisownia.

KalinaVroclove napisał(a):

sorry ale musze :czy PielęgniarkOM coś się należy ?Ona jest świetna pielęgniarkĄ.Naprawdę tego nie wiecie ?? Strasznie razi taka pisownia.

Widzimy widzimy ale na głupotę nie ma rady.

laliho napisał(a):

To zależy. Myślę że pielęgniarką po zawodówce się nie należy, ale pielęgniarkom to już inna kwestia.

(alkohol)

Pielęgniarki nie dostaną ani tym bardziej nie dostały tyle podwyżki. W życiu. Mają obiecane 400 zł brutto od nowego roku UWAGA! w formie dodatku do pensji, który dyrektor szpitala może w każdej chwili zabrać. Tyle w temacie obiecanych kokosów. 

Moja mam pracująca w wyśmiewanym przez ciebie (celowo z małej litery) zawodzie zarabia 2500zł/msc po prawie 30. latach pracy w jednym szpitalu. Pracuje ok 260 godzin w miesiącu. Dla porównania pełny etat to 160h/msc. Ciągle się dokształca, robi kursy, papiery. Pielęgniarki w naszym kraju są coraz starsze. Młode wyjeżdżają na zachód i maja rację. To, co się dzieje u nas w kraju to kpina. Ale mają przyjść pracować Ukrainki za połowę stawki naszych pielęgniarek.

Nie wiem, czy ktokolwiek z nas chciałby zostać na nocy sam, (no dobra, jest jeszcze spiący lekarz) mając pod opieką 30 pacjentów na oddziale, biorąc za nich wszystkich odpowiedzialność i mając kupę papierologii. Nie wiem, czy wiesz ale teraz każda podaną tabletkę czy opatrunek muszą wpisywać do rejestru.

Co do podwyżek dla lekarzy. Oni za jeden dyżur (24h) biorą tyle, co moja mama zarobi przez miesiąc. Do tego często dorabiają w przychodniach i maja prywatne praktyki.

KalinaVroclove napisał(a):

sorry ale musze :czy PielęgniarkOM coś się należy ?Ona jest świetna pielęgniarkĄ.Naprawdę tego nie wiecie ?? Strasznie razi taka pisownia.

Od wczoraj na vitalii? ;)

Monisia nam tu takie szoł od jakiegos czasu odstawia. Serial o pielegniarkach, nowe odcinki co weekend.

Berlinetta napisał(a):

laliho napisał(a):

To zależy. Myślę że pielęgniarką po zawodówce się nie należy, ale pielęgniarkom to już inna kwestia.

jako pielęgniarka po zawodówce powinnaś się cieszyć, że będziesz więcej zarabiać :D 

Pasek wagi

moja mama pracuje w szpitalu i z tego, co wiem, pielegniarki wcale tak malo nie zarabiaja. a juz na pewno nie tyle,,co wykrzykuja na protestach. nie znam sie dobrze na terminologii, ale gdyby rzeczywiscie podwyzszyli place pielegniarkom o tyle, ile chca, to jeden z lekarzy rzekl, ze mialyby wyzsze 'podstawy', niz oni (lekarze)..

O, dzisiaj aż dwa tematy. Jesteś naprawdę kreatywna. 

Pasek wagi

laliho napisał(a):

To zależy. Myślę że pielęgniarką po zawodówce się nie należy, ale pielęgniarkom to już inna kwestia.

Wyjęłas mi to z ust ;D 

Pasek wagi

pacjentem nie zajmuje się lekarz tylko pielęgniarka. Lekarz nie przyniesie Ci basenu czy kaczki tylko obróci się i pójdzie. W telewizji nagłośnili że dostaną podwyżki tylko że nie do pensji zasadniczej tylko jako dodatek więc w sumie i tak nie dostaną. W obecnej chwili nie ma pielęgniarek po zawodówkach nawet starsze musiały robić kursy by móc pracować w zawodzie. Pielęgniarki nie zarabiają 5000!!! Chyba że lekarze którzy śpią na dyżurach. A jeżeli takie wysokie zarobki to czemu nie ma chętnych by pracować w tym zawodzie. Pogadać każdy może ale dla każdego kto uważa że pielęgniarka tylko pije kawę to niech pójdzie chociaż na jeden dyżur 12 godzinny i ciekawe czy schodząc z niego będzie wypoczęty i napojony kawą. Sprzątaczka nie potrzebuje studiów,m ciężkich studiów i i kilkaset godzin praktyk.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.