- Dołączył: 2010-02-12
- Miasto: Warka
- Liczba postów: 861
17 stycznia 2011, 20:58
Witajcie,
wróciłam właśnie z Krakowa i doszłam do wniosku, że to fajne miasto- takie spokojniejsze niż Warszawa, i że chętnie bym sie tam przeprowadziła. No i chciałabym się dowiedzieć jak tam jest z pracą? Tzn czy może wiecie, gdzie kogoś szukają dajmy na to? Wiem, że są różne portale z ofertami typu pracuj.pl, ale na razie chodzi mi o takie wstępne rozeznanie. Poza tym jeżeli macie jakieś doświadczenie w szukaniu pracy na odległość, to też chętnie się czegoś dowiem- przede wszystkim chodzi mi o rozmowy kwalifikacyjne- jeździć 300 km w jedną stronę po to tylko, żeby ustalić, że albo firma jednak mi nie pasuje, albo ja jej, to trochę problem. Myślicie, że jest szansa na pracę bez rozmowy face to face?
17 stycznia 2011, 21:05
może udaj się do agencji pośrednictwa pracy; tam udzielą Ci wiele cennych rad i może podpowiedzą gdzie szukać pracy. przeglądaj portale internetowe (również te regionalne).
moim zdaniem bez bespośredniej rozmowy nie znajdziesz pracy, bo każdy chce zobaczyć potencjalnego pracownika przed jego zatrudnieniem.
niestety - rozmowy kwalifikacyjne mają to do siebie, że trzeba poświęcić na nie czas a i kosztów nikt nie zwraca.
ja wychodzę z założenia że aplikuje się tylko na wybrane stanowiska a nie na te, które nie interesują.
pamiętaj, że na 10 wysłanych CV odpowiada tylko 1 firma.
powodzenia
- Dołączył: 2010-02-12
- Miasto: Warka
- Liczba postów: 861
17 stycznia 2011, 21:07
Że odzew może być nieduży to wiem. Zastanawiam się też, czy nie będą mnie odrzucać z założenia za pochodzenie...
17 stycznia 2011, 21:13
za pochodzenie? masz na myśli to, że z Warszawy? wystarczy w liście motywacyjnym wyjaśnić iż szukasz czegoś w krakowie, albo napisać na CV adres z Krakowa (koleżanki na przykład - tego się nie weryfikuje). gdy osoba rekrutująca do Ciebie zadzwoni mozesz też wyjaśnić osobiście że zamierzasz się przeprowadzić
- Dołączył: 2010-02-12
- Miasto: Warka
- Liczba postów: 861
17 stycznia 2011, 21:19
Wiesz- chodzi mi o ewentualne uprzedzenia właśnie. W sumie osobiście się z tym nie spotkałam jak teraz byłam w Krakowie, no ale też nie trąbiłam o tym na prawo i lewo (po co?). Wiem, że warszawiacy "różnie" podchodzą do ludzi z innych miast... Jak na ten moment, to nikogo nie znam w Krakowie, więc nie miałabym jak podać innego adresu (byłoby to zbyt grubymi nićmi szyte
).
- Dołączył: 2008-05-23
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 1407
18 stycznia 2011, 08:42
w CV zmieść informacje że jesteś w trakcie przeprowadzki do Krakowa- ja tak zrobiłam szukałam pracy na odległość (mieszkałam w Bydgoszczy a szukałąm w Wawie). Starałam sie tak umawiać na spotkania rekrutacyjne,żeby przyjechać te 300 km nie na jedno a na kilka spotkań od razu. Spróbuj poszukać jakichś ogłoszeń na gumtree.pl Zależy też w jakiej branzy szukasz pracy
18 stycznia 2011, 21:36
pamiętaj że rekrutujący to są poważni ludzie, którzy się nie uprzedzają!
jest taka zasada, że nie wolno dyskryminować (z wielu względów zresztą) a tym bardziej ze względu na pochodzenie. liczą się kompetencje, doświadczenie, wykształcenie i cechy osobowości a nie miejsce z którego się pochodzi.
- Dołączył: 2010-02-12
- Miasto: Warka
- Liczba postów: 861
18 stycznia 2011, 23:30
W teorii- a i owszem. W praktyce nikt nie jest wolny od uprzedzeń.
18 stycznia 2011, 23:37
ZALEZY JAKI ZAWÓD.
Wiesz, przy piwie, to co chwile lecą jakieś dowcipy o warszawiakach ;D
- Dołączył: 2010-02-12
- Miasto: Warka
- Liczba postów: 861
19 stycznia 2011, 17:00
Tia.... ;) eh, poczekam do wakacji i wtedy może skocze do Krakowa na tydzień i będę szukać- przyjemne z pożytecznym.