Temat: DIETETYKA- studia (warto?)

Witam, drogie Vitalijki :) I drodzy panowie :) Jak myślicie, czy dietetyk to przyszłościowy zawód, dający jakieś perspektywy i szanse na godne życie? Czy raczej studiowanie dietetyki to strata czasu? Za rok będę w klasie maturalnej więc chciałabym wiedzieć, czy warto realizować to, jedno z wielu moich marzeń. Czekam na Wasze sugestie :)
Ja skończyłam dietetykę i uważam że to dobry zawód. Spójrzmy nawet tu na portalu ile osób ma problem z wagą. Ja obecnie studiuje turystykę uzdrowiskową i odnowę biologiczną i mam nadzieje że fajnie się to połączy ze sobą. A gdzie chcesz iść? bo odradzam Śląski Uniwersytet Medyczny zdecydowanie
Pasek wagi
Ja sama chciałam iść w tym kierunku bo z tego co sie orjętuję dietettyk zarabia gdzieś ok 2000tysięcy na miesiąć a prywatnie to od 6-8000 tysięcy;)
no na bank jedna wizyta jeśli pracujesz prywatnie kosztuje ok 100zł . Nie polecam pracy w szpitalach. Tam nikt nie docenia pracy dietetyka a traktowany jest jak salowa.
Pasek wagi
ja uwazam z eto fajny kierunek ale dodatkowo studiowala bym cos jeszcze . dietetyk wiezla bym jako prace dodatkowa
Pasek wagi
> Ja skończyłam dietetykę i uważam że to dobry
> zawód. Spójrzmy nawet tu na portalu ile osób ma
> problem z wagą. Ja obecnie studiuje turystykę
> uzdrowiskową i odnowę biologiczną i mam nadzieje
> że fajnie się to połączy ze sobą. A gdzie chcesz
> iść? bo odradzam Śląski Uniwersytet Medyczny
> zdecydowanie

Tak? Dlaczego? Bo właśnie rozważałam pójście tam? ;(
> ja uwazam z eto fajny kierunek ale dodatkowo
> studiowala bym cos jeszcze . dietetyk wiezla bym
> jako prace dodatkowa

Właśnie myślałam, żeby dietetykę połączyć z psychologią ;) Ale nie wiem czy takie połączenie jest sensowne.... ;)

Witam

Chciałam poinformować, że od tego roku dietetykę można studiować także w Wyższej Szkole Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej. W ramach tego kierunku będą dostępne 3 specjalności – dietetyka kliniczna, dietetyka w odnowie biologicznej oraz dietetyka w sporcie. Studiując u nas dietetykę zdobędziecie zaawansowaną wiedzę i umiejętności z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego. Nauczycie się zasad przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet oraz zapoznacie się z profilaktyką chorób żywieniowo-zależnych. Z myślą o przyszłych studentach zaplanowaliśmy zaplecze kliniczne, umożliwiające odbycie profesjonalnych praktyk oraz współpracę z wybranymi grupami pracowników służby zdrowia.

W związku z ujemnymi skutkami rozwoju cywilizacyjnego, w Polsce zapotrzebowanie na usługi i kształcenie wysoko wykwalifikowanej kadry po dietetyce ciągle rośnie. Absolwenci dietetyki mają więc wiele możliwości zawodowego rozwoju. Mogą pracować między innymi w zakładach żywienia zbiorowego, instytucjach i ośrodkach naukowo-badawczych, poradniach dietetycznych i medycznych, organizacjach konsumenckich oraz placówkach sportowych. Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnycho przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Luiza Kalupa, Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu

© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.