Temat: jaki kolor scian polecacie?

Jakie macie kolory scian? Chcialabym moje biale sciany ozywic jakimis kolorami. Mi sie podoba jak jest pomalowana tylko jedna sciana w danym pomieszczeniu. Wymyslilam sobie ze w korytarzy jedna pomaluje na bordowo, w duzym pokoju na pomaranczowo a w sypialni na blekitno. Macie jakies doswiadczenie? Jakie kolory wedlug was wygladaja dobrze a ktore w ogole odpadaja?
Pasek wagi
Ja teraz fiołkowy , fiolet i krem i wygląda nieźle

didi8274 napisał(a):

Ja teraz mam fiołkowy , fiolet i krem i wygląda nieźle
Teraz jest dużo fajnych połączeń kolorów popatrz na stronki np śnieżka

didi8274 napisał(a):

Ja teraz fiołkowy , fiolet i krem i wygląda nieźle


Moj luby nei znosi fioletu. Tzn moze fiolkowy jasny by jeszcze przelknal ale watpie.
Pasek wagi
ja mam fiołek alpejski z duluxa i pudrowy róż , oraz dotyk mgły
ja lubie kolorowe sciany i w moim mieszkaniu jest kolorowo. Braz, w tym jedna sciana czekoladowa w sypialni, fiolet w kuchni, zielen w salonie, zolc w przedpokoju, jasny krem w goscinym. Wczesniej mialam dosc ciemny pomarancz w przepokoju i szybko mi sie znudzil, tak samo jak niebieski w sypialni, za chlodno mi tam bylo. I nie wiem czy sie zdecyduje na zielen w przyszlosci, moze do innego pomieszczenia. Natomiast najbardziej przypadl mi do gustu fiolet i braz z obecnych, najmniej mi sie opatrzyl
Pasek wagi
Wszystko zależy w jakim stylu masz urządzone mieszkanie.
Ja mam limonkowy w kuchni i śliwkowy w salonie ( po jednej ścianie ) - ale wszystkie meble mam białe z dodatkami z białego szkła. Wszystkim się podoba.
więc tak :
- w pokoju swoim mam szare
- a w innych pokojach białe albo boazeria
- w korytarzach boazeria

ja w całym mieszkaniu mam tylko dwa kolory : jasnoszary (ściany i płytki w korytarzu i kuchni, wykładzina w sypialni) - do tego białe: sufity,listwy przypodłogowe i meble, panele w salonie coś a'la dąb. Ujednolicony kolor sprawia ze mieszkanie wydaje się większe
My niebawem zaczniemy remontować mieszkanie i być może za "x" lat zrobimy dobudówkę.

Narzeczony jest za tym, by w sypialni ściany pomalować na spokojną zieleń (meble będą drewniane, raczej ciemne - trochę w japońskim stylu) np. taką:


Kuchnię na miodowo: 


A salonik...chcemy zrobić tak, jak Ty zaproponowałaś (jedna ściana kolorowa, reszta biała, może jakieś ciemne wzory odbite na szablonach). Prawdopodobnie będzie to ostrzejszy kolor, może bordo:


Bardzo podobają mi się też subtelne kolory zmieszane z szarością oraz...limonka:

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.