- Dołączył: 2008-11-05
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 2064
30 sierpnia 2010, 20:33
moje buty z adidasa po 3 mies lekko sie rozwalja mianowicie na podeszwie na wysokosci piety jest dziura, jakby sie spalila ta guma od podeszwy. nie wiem jak to sie stalo ale po ogniu nie chopdzilam :P i co teraz zrobic? mam jakis formularz pisac? wie ktos jak? przyjma mi w ogole to po 3-4 miesiacach ?
- Dołączył: 2010-07-20
- Miasto: Zimbi
- Liczba postów: 1573
30 sierpnia 2010, 20:41
Z tego co ja miałam do czynienia z reklamacjami (głównie w sieci Deichmann i w sumie to nie mogę powiedzieć na nich złego słowa) to buty zanosisz do sklepu, tam pani ekspedientka albo przyjmuje reklamację i wybierasz inny towar w sklepie/zwraca Ci kasę, albo odsyła buty do jakiejś ekspertyzy (mój brat miał coś takiego w Heavy Duty), która decyduje o przyjęciu tej reklamacji. Pewnie jeszcze może reklamację odrzucić, ale nie mam pojęcia co się wtedy dzieje. ;P Najlepiej chyba idź do sklepu, w którym je kupiłaś i wszystkiego się dowiesz (chyba, że zamawiałaś je przez Internet?). Wydaje mi się, że jeżeli buty kupiłaś 3-4 miesiące temu to powinny być jeszcze na gwarancji, poszukaj, czy nie dostałaś jakiegoś kwitka albo nie masz tego gdzieś napisanego. Zazwyczaj na buty jest dwuletnia gwarancja.
- Dołączył: 2008-11-05
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 2064
30 sierpnia 2010, 21:44
ok dzieki kupilam je normlanie w sklepie, milo by byllo gdyby pozwolili mi wybrac nowy model ale mysle ze z drozszymi butami bedzie ciezej, byly warte 270 zl
- Dołączył: 2008-11-05
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 2064
30 sierpnia 2010, 21:44
a jakis formularz musze pisac? np co sie z nimi stalo konkretnie i moje dane?
30 sierpnia 2010, 21:55
Pracowalam kiedys w sklepie Adidasa. Jak pojdziesz z butami to dostaniesz formularz reklamacyjny. Z tego co pamietam to bedziesz musiala napisac jak czyscilas buty i takie tam. Te buty pozniej bedzie ocenial rzeczoznawca i po kilku dniach dostaniesz odpowiedz czy uznaja reklamacje czy nie, tzn. czy to Twoja wina czy jakas wada fabryczna. Jezeli uznaja reklamacje to dostaniesz zwrot kasy. Przynajmniej tak bylo jakies 5 lat temu
Edytowany przez 30 sierpnia 2010, 21:56
30 sierpnia 2010, 21:58
I na buty daja 12 mies gwarancji, wiec mozesz reklamowac po 3 mies. Bedzie tam tez pytanie kiedy wykrylas wade. Powinnas isc od razu po wykryciu wady, nie zwlekaj z tym.
- Dołączył: 2010-07-20
- Miasto: Zimbi
- Liczba postów: 1573
30 sierpnia 2010, 22:43
> ok dzieki kupilam je normlanie w sklepie, milo by
> byllo gdyby pozwolili mi wybrac nowy model ale
> mysle ze z drozszymi butami bedzie ciezej, byly
> warte 270 zl
Jeżeli spodoba Ci się droższy model to będziesz musiała dopłacić różnicę, tak samo jeżeli spodoba Ci się jakiś tańszy to oni tę różnicę oddają.
![]()
Przynajmniej tak jest we wspomnianym już wyżej Deichmannie.