Temat: Dzieci rocznik 2007 obowiązek szkolny (?)

Zastanawiam się czy Wasze dziecko urodzone w 2007 roku idzie do przedszkola/szkoły? Pytam bo w naszej szkole dostałam odpowiedz, że przecież logiczne jest, że skoro nie musi iść do pierwszej klasy w przyszłym roku to nie musi iść w tym do zerówki. Z drugiej strony słyszałam, że dziecko z tego rocznika obowiązek szkolny już obowiązuje i że rodzic ma tylko potem możliwość puścić dziecko do pierwszej klasy albo zostawić je drugi rok w zerówce.Znajoma mówiła mi, że dostała pismo, że musi zapisać córkę do zerówki (rocznik 2007) już dawno temu. Zastanawiam się, czy to niekompetencja naszych nauczycieli czy faktycznie mają racje. Dodam, że żadne dziecko z rocznika mojego nie jest zapisane do przedszkola ani zerówki bo według naszych nauczycieli nie muszą.Chcę się wyprowadzić i nie chcę, żeby potem się okazało, że w nowym miejscu będę musiała tłumaczyć się dlaczego dziecko nie chodzi do szkoły, zresztą wypadałoby jakby co kupić wyprawkę.Proszę zorientowane osoby o komentarz.
Wiem tyle, że ustawa miała być wprowadzona, ale ją cofnęli tylko nie dam głowy czy chodziło o zerówkę czy pierwszą klasę. Mój brat do zerówki nie idzie. Może pogrzeb coś w necie?
Szczerze?
Co roku wprowadzają jakieś zmiany że idzie po głupieć.
Przejdź się do dyrekcji to się wszystkiego dowiesz.
każde dzieco urodzone w 2007 roku ma obowiązek iść w tym roku do szkoły.  Dziecko takie może zostać drugi raz w zerówce, bądź jeżeli rodzice wyraża chęć może iść do I klasy . w nie których szkołach, np. u mnie było tak, że była osobna grupa pięciolatków a osobna sześciolatków, także dzieciaki na początku szły tak jak by do przedszkolna, a następnie zerówka jako sześciolatki, i tak dalej . . . Moja ciotka dostała już takie pismo w kwietniu ? może nawet szybciej . . .
rozmawiałam z dyrektorką to mi coś zamyliła i wyszło na to, że niby nie musi ale w sumie nie dała jednoznacznej odpowiedzi. Rozmawiałam również z paniami z przedszkola i klas 0-3 i one stwierdziły, że absolutnie nie musi iść. W internecie również różnie ludzie interpretują zapisy, na stronie MEN jest taki komunikat:
Przypominamy, że zgodnie obowiązującym prawem każde dziecko w wieku pięciu lat ma obowiązek edukacji przedszkolnej. W tym wieku wszystkie dzieci (niezależnie od tego czy uczestniczyły wcześniej w wychowaniu przedszkolnym) mają obowiązek rozpocząć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.
Wszystkie dzieci sześcioletnie urodzone w latach 2006 i 2007, które - zgodnie z decyzją rodziców - nie rozpoczną nauki w szkole w wieku sześciu lat, będą nadal uczęszczać do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach lub innych form wychowania przedszkolnego. W takiej sytuacji przygotowanie przedszkolne będzie trwać dwa lata.

Czyli, że mają iść do szkół, tyle, że jak mówiłam, że tak jest, to oczywiście na mnie wszystkie te nauczycielki najechały (razem siedziały w pokoju) i powiedziały, że Absolutnie nie musi iść bo jak pójdzie za rok to przecież będzie rok chodziła do zerówki= rok przygotowania przedszkolnego. Czyli nie wiem czy iść i prosić by mi dali deklaracje zgłoszenia i jaka wyprawka czy co. Wkurza mnie to bo zaraz wrzesień i jak się ockną to będę biegać i kompletować wszystko. Zresztą to nie ja powinnam takimi rzeczami się zajmować, tylko od nich uzyskać logiczną i konkretną odpowiedz, zresztą inni rodzice też będą jakby co niemile zaskoczeni.
każdy otrzymuje inną odpowiedz moje dziecko ur 2007 r idzie normalnie do 5 latków, pojęcia nie mam czy będzie tm program zerówki książki jakieś kupowaliśmy. Do szkoły mogą w przyszłym roku iść te dzieci których rodzice wyrażą takową chęć, ci którzy nie zechcą zostaną w zerówce i  do szkoły pójdą jako 7 latki
Moja 6-letnia córka miała iść w tym roku obowiązkowo do szkoły, ale odeszli od tego pomysłu, bo szkoły są nie przygotowane (bardzo nie przygotowane) i cofnęłi o dwa lata, czyli obowiązek pójścia do szkoły dzieci 6-letnich z rocznika 2008, ale jak wiadomo wszystko może się jeszcze zmienić.
Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.