- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
3 czerwca 2009, 22:17
3 czerwca 2009, 22:47
1) Poziom cukru może spaść, nie należy ćwiczyć na czczo. A jeśli już, należy mieć przy sobie coś słodkiego.
2) W czasie miesiączki, a także przed - mogą wystąpić wahania poziomu cukru. Wysoki poziom estrogenów przed miesiączką może zwiększyć zapotrzebowanie na insulinę.
3 czerwca 2009, 22:56
3 czerwca 2009, 23:29
3 czerwca 2009, 23:52
Ekspertem nie jestem. Mąż ma, to się tym interesuję. Teraz mnie zaintrygowałaś i wyczytałam, że rzeczywiscie cukier może skoczyć po wysiłku, choć przeważnie spada.
Daję Ci fragment artykułu, może ty coś z tego zrozumiesz bo dla mnie za skomplikowane :-)
Czy ćwiczenia fizyczne podnoszą, czy obniżają poziom cukru we krwi?
Ćwiczenia fizyczne mogą zarówno podwyższać, jak i obniżać poziom cukru w zależności od ilości insuliny krążącej we krwi. Podczas pracy mięśnie zużywają glukozę, więc poziom cukru spada, a obniży się jeszcze bardziej, jeśli we krwi krąży dużo insuliny. Jeśli jednak insuliny jest za mało, to wątroba, reagując na wysiłek fizyczny, zacznie wytwarzać glukozę, co spowoduje wzrost jej poziomu we krwi. Sprawdzaj zatem poziom cukru we krwi przed wysiłkiem fizycznym. Jeśli jest on za niski - wypij napój zawierający cukier, jeśli za wysoki (a przyjmujesz insulinę) - wstrzyknij małą dawkę insuliny krótkodziałającej. Jeżeli poziom cukru we krwi przed wysiłkiem fizycznym jest wyższy niż 300 mg%, odłóż ćwiczenia do czasu, gdy insulina, którą wstrzyknąłeś, obniży Twój poziom cukru poniżej 200 mg%. Im bardziej intensywny jest wysiłek fizyczny, tym trudniej przewidzieć, czy poziom cukru się podwyższy, czy obniży. Jeśli wykonujesz ćwiczenia przez dłuższy czas, zbadaj ponownie poziom cukru we krwi w połowie ćwiczeń. Gdy nabierzesz doświadczenia, będziesz mógł przewidzieć, jak wysiłek fizyczny wpłynie na poziom cukru we krwi.
.
4 czerwca 2009, 17:43
4 czerwca 2009, 18:19
4 czerwca 2009, 18:51
5 czerwca 2009, 12:52
Mąż też nie ma cukrzycy, ma skazę cukrzycową ale musi brać tabletki.
Ten przelicznik nie jest wprost bo Ty masz w milimolach na litr, a w Polsce w miligramach. Też nie wiem jak (tak na szybko) to przeliczyć.
Mąż twierdzi, że to się czuje, jak cukier jest za bardzo niski lub za bardzo wysoki, wtedy sobie mierzy i albo bierze tabletkę (jak za wysoki) albo coś je (jakza niski).
Jak Ty masz w normie choć w górnych granicach to chyba nie ma powodu do zmartwień :-)
28 maja 2014, 22:56
PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY:
Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.
WAŻNE.
GLUKOZA NATURALNA; TO RYŻ, WSZYSTKIE KASZE, OWOCE, WARZYWA:
Logika myślenia, postęp i spokój. Także wypowiadanie słów, które mają merytoryczną wartość. Wskazane są produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. *****
GLUKOZA NIENATURALNA; TO MĄKA I CUKIER:
Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość. Również wypowiadanie słów, które nic nie znaczą. Jako tzw. WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU, wykluczamy ponieważ od zawsze były niezdrowe dla człowieka.