- Dołączył: 2010-12-19
- Miasto: Rovaniemi
- Liczba postów: 1940
17 czerwca 2011, 14:36
Witam. Ostatnio postanowilam kupic nowy odtwarzac. Przez 3 lata mialam Ipoda nano z 8 GB pamieci. Niestety, slucham coraz wiecej, a pamiec sie konczy. Karty pamieci nie ma dla Ipodow, wiec zostalo mi kupienie nowego urzadzonka. I tutaj pytanie do was. Co polecacie kupic? Potrzebuje odtwarzacza z duza iloscia pamieci, miejscem na karte pamieci, wytrzymalego i niedrogiego. Jakies propozycje?
- Dołączył: 2007-07-06
- Miasto: Avalon
- Liczba postów: 3508
17 czerwca 2011, 16:04
Clippedwings, dlatego ja bym się w tej kwestii absolutnie nie przejmowała zdaniem innych. Słuchaj tego, co Ci się podoba. Ja, jako gimnazjalistka słuchałam Oasis i trochę się tego do dzisiaj wstydzę, bo wiem, że to jest taki dosyć kiepski britpop, ale mam sentyment do tego zespołu. I owszem, w pewien sposób pomógł ukształtować moją osobowość. Ale jednak nigdy nie przyznam, że to jakaś bardzo ambitna muzyka. Tak samo, jak nie powiem, że moi ukochani Zeppelini przerośli Mozzarta....
Kiedyś, dawno temu, dostałam w prezencie piękną książkę w stylu przewodnika po muzyce klasycznej. I bardzo wryło mi się w pamięć, że słuchanie muzyki wcale nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Czasem trzeba się porządnie namęczyć, żeby zrozumieć jakiś fragment. Ale właśnie ta prawdziwa sztuka, która zmusza do pewnego wysiłku w interpretacji i w odbiorze ogólnym, daje niesamowitą radość i satysfakcję...
Co nie znaczy, że trzeba sobie odmawiać przyjemności słuchania tego, co lubimy. Ja sobie nie odmawiam. Nie można popadać w snobizm.
I co do hip hopu... Jest bardzo wiele naprawdę świetnych tekstów hip hopowych. Ale ja osobiście wolę je poczytać, niż posłuchać. Tak po prostu mam.
- Dołączył: 2010-01-25
- Miasto: Lafayette In
- Liczba postów: 2525
17 czerwca 2011, 18:16
a sie rzucily. i to o co? o GUSTA MUZYCZNE, cos co powinno byc stricte prywatna sprawa.
- Dołączył: 2007-07-06
- Miasto: Avalon
- Liczba postów: 3508
17 czerwca 2011, 20:51
Kto się rzucił? Prywatna sprawa zakrawa mi o temat tabu, a o gustach muzycznych dyskutowało się, dyskutuje i dyskutować będzie. Więc nie rozumiem, o co Ci chodzi. Nie podważam kwestii, że gust muzyczny jest sprawą subiektywną, ale aż prywatną? ;>
- Dołączył: 2007-06-10
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 274
21 czerwca 2011, 00:42
Hmmm... Ja mam ipoda toucha te 16gb. I sa tu rozne pierdoly - gieldy, pogoda, youtube,gierki, kalkulator, skrzynka pocztowa - ale ofkors wiekszosc dziala jak jestes online, podlaczona do jakiejs sieci lokalnej. A tak to o kant tylka mozesz to sobie potluc. Ogolnie jestem zadowolona - nic mi sie w tym sprzecie nie psuje, ale bez fajerwerkow. Zastanawiam sie nad czyms bardziej kompatybilnym. Denerwuja mnie itunesy i to cale oprogramowanie bez ktorego nie moge na innym lapie zgrac sobie na ipoda jednej piosenki bez milionowych krokow zwiazanych z konfiguracją. Uwazam, ze ipody, iphony itp. sa lekko przereklamowane i są troche lansiarskie, a wiekszosci funkcji sie nie wykorzystuje zupelnie :P
Ps. O gustach się nie dyskutuje xP
- Dołączył: 2007-07-06
- Miasto: Avalon
- Liczba postów: 3508
21 czerwca 2011, 01:56
No wiesz, produkty Apple'a, to też po części kwestia gustu ;) Ja na przykład jestem zachwycona kompatybilnością wszystkich tych sprzętów. Ale może to dlatego, że mam też MacBooka i jest mi łatwiej. Jestem też bardzo zadowolona z oprogramowania, dzięki któremu laptop nie zawirusowuje się nigdy, a z funkcji iPhone'a korzystam bez przerwy i bardzo się one przydają. Generalnie, produkty Apple'a są bardzo drogie, ale cena w tym przypadku jest wyjątkowo adekwatna w stosunku do jakości... Takie są przynajmniej moje doświadczenia :)
- Dołączył: 2007-07-06
- Miasto: Avalon
- Liczba postów: 3508
21 czerwca 2011, 02:08
No i wiesz, niby "de gustibus non est disputandum", ale jednak mówi się, że gust można sobie wyrobić :)
- Dołączył: 2008-04-18
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 4317
21 czerwca 2011, 09:03
> Ale
> może to dlatego, że mam też MacBooka i jest mi
> łatwiej. Jestem też bardzo zadowolona z
> oprogramowania, dzięki któremu laptop nie
> zawirusowuje się nigdy,
raczej nie "nigdy", bo są wirusy na system operacyjny na macintosha. Jest ich mało, ale z racji coraz większej popularności będzie ich więcej.
> Generalnie, produkty Apple'a są bardzo drogie, ale
> cena w tym przypadku jest wyjątkowo adekwatna w
> stosunku do jakości...
Faktycznie wiele mówi się o niezawodności itp. jednakże płacić parę tys. więcej, bo urządzenie ma logo nadgryzionego jabłuszka :)
21 czerwca 2011, 09:14
LadyJo fajnie ze jestes. Lubie bystre wypowiedzi jeszcze bystrzejszych osob (hahahaha)
![]()
8gb to w sumie malo. Tyle mam w telefonie i mi brakuje :)
Jak na Iphonie 4 telefon gubil zasieg to producent zrzucal wine na uzytkownikow - no naprawde cena adekwatna do jakosci ;DDDDD
Edytowany przez zi0mus 21 czerwca 2011, 09:16
21 czerwca 2011, 09:16
Hmm kupować nowe cudo bo więcej muzyki się słucha hmm. Mi na muzykę wystarczy 512 MB, wrzucam 2,3 lub 4 albumy i słucham i nie muszę mieć 8 GB, ja raczej kupuje przenośne dyski na dane lub systemy wirtualne;) Lepiej usunąć i dodać inne bo 8 GB do duża pojemność:)
- Dołączył: 2007-07-06
- Miasto: Avalon
- Liczba postów: 3508
21 czerwca 2011, 11:28
Ramayana, ja osobiście nie spotkałam się z tym, żeby osoba użytkująca PC nie złapała w ciągu iluś lat korzystania z komputera wirusa.
Ja od 4 lat mam laptopa i nigdy nie złapał żadnego wirusa. Wydaje mi się, że to o czymś jednak świadczy. Rosnąca popularność, mimo stosunkowo dużej ceny, też o czymś świadczy. Ale Ty oczywiście masz prawo do własnej interpretacji. Ja jestem bardzo zadowolona, że nie muszę dopłacać do naprawy laptopa, ani tracić czasu na trzymanie go w serwisie. Mogłabym mnożyć korzyści, jakich upatruję w Macu, ale jestem laikiem, więc zapewne mnie przegadasz. Ale nie zmieni to faktu, że mając porównanie, jednak w większości przypadków wybiorę Maca, a nie PC. Czy to do pracy, czy do użytku domowego.