Temat: Książeczka sanitarno-epidemiologiczna

Witam,
mam pytanie. Zaczęłam dzisiaj robić badania do książeczki sanitarno-epidemiologicznej i tak się zastanawiam czy po badaniach na nosicielstwo jak już będę miała wynik to muszę iść do lekarza pierwszego kontaktu czy do medycyny pracy? 
Czy jeszcze oprócz tych badań będą jeszcze jakieś dodatkowe koszta, badania?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi 

ja byłam do medycyny pracy :)

badań juz pozniej nie było jak dobzez pamiętam

Pasek wagi
ja miałam tylko na ta salmonelle czy cos takiego i RTG płuc
Hmm... znalazłam artykuł http://artykuly.com.pl/artykuly/3577_jak-wyrobic-ksiazeczke-sanepidowsk%B1.html i z tego wynika, że mogę uzyskać wpis od lekarza rodzinnego i z tym mam kolejne pytanie.. 
Czy u lekarza rodzinnego muszę płacić za ten wpis do książeczki?
Może coś się zmieniło, teraz, bo w tym artykule co podałaś nic nie pisze o innych badaniach. Ja nie przedłużam książeczki już od jakiś 4 lat, ale generalnie wyglądało to tak, że po badaniach kału w sanepidzie (które są ważne bezterminowo) trzeba było zrobić badanie RTG klatki piersiowej (powtarzane chyba co 3 lata) i badanie krwi na WR (powtarzane co roku). Z tymi badaniami można pójść do lekarza rodzinnego i POWINIEN (choć nie każdy chce) Ci wpisać - jeśli chodzisz państwowo to nie powinien pobrać od Ciebie opłaty. I teraz uwaga - zatrudniając się w konkretnej firmie na umowę o pracę musisz mieć zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazań do wykonywania danej pracy, koszt tego badania powinien Ci zwrócić pracodawca.

ja za ten wpis płaciłam  ok 30 zł bo załatwiałam "po znajomości" ale myślę że jak pójdziesz do przychodni to nie będziesz musiała płacić
a czy na badanie RTG i krwi (jeżeli będzie konieczność ich wykonania) mogę dostać skierowanie od lekarza rodzinnego żebym mogła je wykonać bezpłatnie?
a jeżeli chodzi o zaświadczenie o braku przeciwskazań do wykonywania pracy to muszę je mieć od razu z książeczką? tzn. chodzi mi o to, że załóżmy zrobiłabym te wszystkie badania i miała wpis od lekarza rodzinnego, a nie miała tylko tego zaświadczenia to mogę je wykonać dopiero wtedy jak znajdę konkretną pracę?
Nie wiem jak jest z RTG i badaniem krwi bo ja zwsze robiłam prywatnie. Jeśli chodzi o to zaświadczenie, to pracodawca wysyła Ciebie po nie (bez tego zaświadczenia nie można pracować na umowę o pracę - wiem, bo sama zatrudniam pracowników). Generalnie zaświadczenie o braku przeciwskazań i książeczka zdrowia to dwie różne rzeczy i można je robić osobno
Aha. Czyli już jeśli będę miała badania i wpis do książeczki to wtedy już normalnie mogę szukać pracy, tak? 

tak jest :)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.