Temat: Prośba do osoby z umiejętnościami pisarskimi :) Pilne!

Otóż ponawiam swoją prośbe z wątku wczorajszego,a mianowicie chcialabym prosic ktoras vitalijke o  nadzorowanie mojej pracy maturalnej i ogolne wskazowki..uwagi..
Temat to : Podróż w nieznane i w głab siebie. Omow funkcje motywu podrózy w wybranych tekstach literackich. W analizie dzieł wykorzystaj własciwe konteksty.
Mam taki wstep:

Witam szanowną komisję, nazywam się .... i pragnę zaprezentować państwu moją realizację tematu: Podróż w nieznane i w głąb siebie, pod kątem omówienia funkcji motywu podróży oraz przytoczenia właściwych kontekstów w analizie wybranych przeze mnie dzieł literackich.Motyw podróży jest jednym z najczęściej poruszanych tematów na przestrzeni dziejów, a także z pewnością najlepszym sposobem poznawania świata i  praw nim rządzących. Według definicji słownikowej współczesnego języka polskiego podróż określa się, jako przebywanie drogi do odległego celu, jednakże często staje się ona metaforą życia ludzkiego, stanowi rodzaj wyprawy w głąb siebie,  poszukiwanie wyboru drogi życiowej, niekiedy i ucieczki, zapomnienia. Niewątpliwie wszelakie podróże wpływają na psychikę człowieka, albowiem już w czasach starożytnych tj. W Biblii oraz greckiej mitologii postrzegano los człowieka w perspektywie nieustannej wędrówki – niezawsze bezpiecznej, łatwej, zmuszającej  do dokonywania bardzo trudnych wyborów kierunku drogi.Mottem rozważań na temat podróży można uczynić cytat pochodzący z wiersza Leopolda Staffa "Każdy z nas jest Odysem, co wraca do swojej Itaki". Słowa Staffa to oczywiste odniesienie do archetypu wędrowca - homo viatora, któremu początek dała postać słynnego bohatera  "Odysei" najprawdopodobniej autorstwa Homera. Stąd początkowo chciałabym omówić w swojej prezentacji tenże utwór, w którym dominująca rolę odgrywa podróż.


ujdzie?
jak dla mnie spoko, tylko wiesz, jeśli mówisz takim językiem swobodnie pójdzie Ci dobrze, ale jeśli czegoś pozapominasz, wszystko może się zawalić. Ale jeżeli nie sprawi Ci to problemu to ok.

btw kikizafryki istnienie homera jest poddawane wątpliwości i wie to każdy polonista więc niech pisze jak chce ;)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.