Temat: Prezentacja maturalna!

....

Czemu wybrałaś temat którego nie rozumiesz? Trzeba było wybrać coś w czym czujesz sie dobrze, albo przynajmniej wiesz o co chodzi.

Nie musisz w każdej epoce szukać przykładu. Sama miałam temat, w którym miałam przedstawić motyw drzewa na przestrzeni wieków. I skupiłam się na 3 książkach, Biblii i wierszu. W sumie skupiłam się na 4 epokach.
Ogłoszeń jest pełno w Internecie, więc jeśli chcesz kupić to kupuj. Lecz szkoda pieniędzy, napisać pracę jest bardzo łatwo. I komisja nie jest głupia. Często takie prace są pisane przez polonistów, więc język się różni :)
 Co do tematu czym się kierowałaś przy wyborze ? Czy masz już jakieś książki dopasowane ?



Podoba mi sie motyw upadku, nie wiem tylko co w pracy trzeba zawrzec a co mozna pominac
Ja to rozumiem w taki sposób że te książki(literatura) w jaki sposób opisywały upadki człowieka wraz z czynnikami je powodującymi. Musisz znaleźć odpowiednie lektury z poszczególnych epok i przedstawić te upadki i co je powodowało i jak je autor opisywał.
Wg mnie chodzi o opisanie różnych zdarzeń, które spowodowały upadek człowieka oraz w jaki sposób autor to przedstawił. Tu teraz jest Twoja intencja w tym aby zrobić to na swój sposób. Możesz podać np. środki stylistyczne, czas, sposób (podniosły, żartobliwy, autor wyraża żal do człowieka za jego upadek).. i takie tam inne bzdety.

Jak jeszcze nie masz książek, to możesz  np. wziąć książke Philippa Gregory - Kochanie króla. Jest to historia kobiety, która najpierw dotarła na szczyt a później przez własną głupotę została ścięta. (tylko książka jak coś bo film jest bardzo odmienny). Oczywiście jest to historia autentyczna tyle że opisania w bardziej ambitny sposób niż nudna historia.

Ogólnie mogłabym Ci napisać pracę bo to nie jest zbyt trudne, ale moja nie była zbyt najlepsza (choć nauczycielka sprawdziła i stwierdziła, że spokojnie mogę z nia wystąpić, co później okazało się błędem, bo dostałam tylko 35 %). Więc w każdym razie nie chcę Ci przez przypadek czegoś złego napisac. Ale spoko, idź zapytaj się jeszcze swojej nauczycielki od polskiego o wszystko, na pewno Ci pomoże, ale jak bardzo chcesz to mogę Ci napisać :))

Jak coś to pisz na email vitalii :))

 Ogólnie mogłabym Ci napisać pracę
> bo to nie jest zbyt trudne, ale moja nie była zbyt
> najlepsza (choć nauczycielka sprawdziła i
> stwierdziła, że spokojnie mogę z nia wystąpić, co
> później okazało się błędem, bo dostałam tylko 35
> %). Więc w każdym razie nie chcę Ci przez
> przypadek czegoś złego napisac. Ale spoko, idź
> zapytaj się jeszcze swojej nauczycielki od
> polskiego o wszystko, na pewno Ci pomoże, ale jak
> bardzo chcesz to mogę Ci napisać :))Jak coś to
> pisz na email vitalii :))

Przecież można napisać pracę bardzo dobrze, ale już gorzej się bronić. U mnie były osoby, które miały idealnie napisane prace a właściwie kupione. Przyszło do rozmowy i klops.
mogę pomóc - przyjmij zaproszenie
Pasek wagi
" W jaki sposób" zapamiętaj zarówno na prezentacje ustną jak i na maturę pisemną że jak się coś takiego pojawia to chodzi o język, styl, nurty, filozofię, sposoby narracji plus oczywiście treść, ale przede wszystkim z nastawieniem jak stylistyka i filozofia służyła odbiorowi treści a nie na odwrót.
W literaturze jest mnóstwo przykładów gdzie przedstawia się degradację człowieka. Począwszy od Makbeta, przez np. Zbrodnie i kare, a kończywszy powiedzmy na Mistrzu i Malgorzacie przedstawiając upadek człowieka gnębionego przez system socjalistyczny. Możesz również wykorzystać opowiadania wojenne jak np. Medaliony i wykorzystać np. opowiadanie Profesor Spaner, Dno czy nawet to ostatnie opowiadanie gdzie dzieci bawią się w palenie żydów i ukazać jaki wpływ świat Oświęcimski ma na postrzeganie rzeczywistości przez te dzieci. Temat nie jest trudny i można dużo fajnych rzeczy wybrać.
Jednak dla Ciebie lepiej jak napiszesz prezentacje sama. Ja swoją prezentację pisałam sama, czułam się w niej pewnie i mimo że mnie wałkowały kobitki przez całą godzinę dostałam 100%. Tak więc powodzenia:)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.