Temat: S

X

Ja nie widzę żeby osoby które tylko się odchudzają (bo nie chcą "mieć mieśni) wyglądały ładnie -ta skóra im i tak wisi mimo ze są pozornie szczupłe i wszystko takie bez kształtu...... Mam koleżanke wyglądającą jak połowa mnie, tylko co z tego kiedy jak się zegnie to ma na brzuchu identyczne fałdy jak ja-tylko u mnie to jeszcze tłuszcz a u niej lużna skóra..to samo ohydne pelikanki na rękach..(kwestię sprawności fizycznej pominę).   No ale jak ci się podoba taka patykowata,miekka sylwetka to twoja sprawa- w sumie na nią nie musisz nic ćwiczyć tylko trzymać dietę. Cardio -czyli długie o niskiej intensywności ćwiczenia lepiej spalają tłuszcz... siłowe kształtują jednocześnie ładną (moim zdaniem) sylwetkę. Ale z tego co wiem większą efektywność spalania tłuszczu opisują przy długich cardio.

jeśli chcesz stracić tłuszcz to tak - cardio, ale tez interwały właśnie bardzo pomocne.

nie rozumiem polowy tego postu...

Pasek wagi

Od miesiąca chodzę na siłownie- najpierw 3 serie na maszynach z obciążeniem, a potem bieg. Ciało zmienia się w oczach- nigdy tego nie miałam po Chodakowskiej, a bywało, że ćwiczyłam 6 razy w tygodniu.

wiesz to jest tak że możesz robić tylko cardio lub tylko siłowe ale najlepiej jest połączyć te 2 bo:

ROBISZ TYLKO CARDIO:

- spalasz tłuszcz ale również mięśnie przez co twoja skóra będzie obwisla i będziesz wyglądać ogólnie marnie

- z cardio jest tak, że twój organizm zacznie sie do niego przyzwyczajać i po dłuższym okresie robienia Cardio będziesz musiała cały czas zwiększać czas treningu aby spalac kcal, a przecież nie chcemy spędzać pół dnia na rowerku stacjonarnym lub na bieżni 

ROBISZ TYLKO SIŁOWE:

-zwiększą ci się mięśnie rzecz jasna ale w niektórych miejscach pozostanie tłuszcz przykładowo na brzuszku 

-będziesz mieć lepszy metabolizm bo im więcej mięśni tym szybciej spala się tłuszcz ( czyli można więcej jeść :D)

KIEDY ROBISZ I CARDIO I SIŁOWE:

-budujesz mięśnie przez co sylwetka jest ładnie zbudowana a skóra jedrna bez faldek

-spalsz tłuszczyk poprzez co lecą kilogramy

Mój osobisty wniosek to że najlepiej połączyć te rzeczy razem przykładowo 3 razy w tygodniu siłowe i 2 razy cardio bo kiedy budujesz mięśnie siłowymi to szybciej spalasz tłuszcz cardio 

Karo_3 napisał(a):

wiesz to jest tak że możesz robić tylko cardio lub tylko siłowe ale najlepiej jest połączyć te 2 bo:ROBISZ TYLKO CARDIO:- spalasz tłuszcz ale również mięśnie przez co twoja skóra będzie obwisla i będziesz wyglądać ogólnie marnie- z cardio jest tak, że twój organizm zacznie sie do niego przyzwyczajać i po dłuższym okresie robienia Cardio będziesz musiała cały czas zwiększać czas treningu aby spalac kcal, a przecież nie chcemy spędzać pół dnia na rowerku stacjonarnym lub na bieżni ROBISZ TYLKO SIŁOWE:-zwiększą ci się mięśnie rzecz jasna ale w niektórych miejscach pozostanie tłuszcz przykładowo na brzuszku -będziesz mieć lepszy metabolizm bo im więcej mięśni tym szybciej spala się tłuszcz ( czyli można więcej jeść )KIEDY ROBISZ I CARDIO I SIŁOWE:-budujesz mięśnie przez co sylwetka jest ładnie zbudowana a skóra jedrna bez faldek-spalsz tłuszczyk poprzez co lecą kilogramyMój osobisty wniosek to że najlepiej połączyć te rzeczy razem przykładowo 3 razy w tygodniu siłowe i 2 razy cardio bo kiedy budujesz mięśnie siłowymi to szybciej spalasz tłuszcz cardio 

Ile się rozpisałaś :’D wiem ze dzięki siłowym szybciej tłuszczyk spalę. Problem jest to ze nie chce budować mięśni jak wspominałam. Ale dziękuje za wytłumaczenie :) 

dodam to że nie mogę odchudzać sie na wadze. Bo za kilka kg jestem przy niedowadze. Problemem jest to że mam tłuszcz na brzuchu udach i ramionach (wszystkim). Zaczęłam niemyśląc przygodę odchudzania i nie wiedziałam co to kcal i nie jadłam nic i robiłam skalpel 3x w tyg przez co schudłam szybko i nie byłam przy granicy niedowagi. Ale zeby utrzymać efekt musiałam to dalej stosować lecz to było odwrotnie i doszłam do niedowagi. Wiec musiałam nabrać na wadze ale STRASZNIE!! Nabrało mi się ciało i twarz mi się bardzo zaokrągliła do teraz. Mówiono mi na forum ze to efekt jojo i ciało Skinny fat. Chce stracic ten tluszcz Bez budując miesni. 

:)

Czyli myślisz, że ćwicząc 3 x tygodniowo na siłowni i jedząc 2000 kcal zbudujesz wielkie mięśnie?

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.