- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
7 czerwca 2018, 18:06
nic dziwnego że nie chudniesz jedząc tylko 1000 kcal...ile ważysz i przy jakim wzroście?
7 czerwca 2018, 18:19
balas tarczyce?
7 czerwca 2018, 18:23
o bo ten 1 kg tygodniowo to spada przy duzej wadze, wiec tym sie nie kieruj zabardzo. Mysle ze powinnas wrocic do wyższej kalorycznosci jednak. I uzbroic sie w cierpliwosc. Spadek okolo 1-1.5 kg miesięcznie. Jak dorzucisz cwiczenia to szybciej zauwazysz zmiany w ciele. Powodzenia!
7 czerwca 2018, 18:41
Tarczycę badałam chyba w 2012 roku i wszystko było OK
To zbadaj jeszcze raz, bo przy tak niskiej kaloryczności tarczyca potrafi szybko się wyniszczyć.
8 czerwca 2018, 02:01
Warto abyś opisała jaki tryb życia prowadzisz, tj: Praca umysłowa / fizyczna / studia, jakie formy aktywności fizycznej prowadzisz ( jak często, jaka intensywność ), wstaw również swój 1 dzień przykładowego żywienia.
Bardzo popularna odpowiedź jaką jest magiczne słowo "tarczyca" nie zawsze jest kluczem do rozwiązania problemu ( Niedoczynność jest coraz częstszym zjawiskiem i warto to zbadać, jak i w międzyczasie zwrócić uwagę na resztę zagadnień ). Problem trzeba badać od podstaw i na wielu płaszczyznach, oczywiście podstawowe badania profilaktyczne są jak najbardziej wskazane i warto abyś je robiła szczególnie przechodząc na radykalne zmiany żywieniowe, w celu samokontroli.
W dużym skrócie, twoja dieta jest obecnie bardzo ubogokaloryczna, im dłużej jest stosowana tym bardziej dochodzi do zazwyczaj odwracalnych w mniejszym lub większym stopniu zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Po pierwsze, zmniejsza się ilość mitochondriów które stanowią podstawowe miejsce wytwarzania ATP - energii w środowisku tlenowym. Mniejsza ich ilość powoduje przerywanie lipolizy ( rozkładu kwasów tłuszczowych do WKT / glicerolu ), oraz mniejszą ilość energii na co dzień ( funkcjonowanie ), dochodzi do wolniejszej pracy metabolizmu, efektywność katabolicznych procesów również spada, łańcuch oddechowy, czy glikoliza stają się mniej wydajne, dochodzi do obniżenia perystaltyki jelit, zmniejszonego wydzielania enzymów trawiennych, przez co zaburzone zostaje wchłanianie i dostarczanie substratów żyłą wrotną do wątroby i tkanek całego organizmu, zmniejsza się masa mięśniowa i oczywiście mogą się nasilać procesy związane z odkładaniem tłuszczu - lipogenezą.
Organizm przy braku źródeł do prawidłowego funkcjonowania nie jest w stanie efektywnie korzystać z kwasów tłuszczowych tj. aby palić tłuszcz nie możemy jeść niemalże nic.
Edytowany przez Filolunch 8 czerwca 2018, 02:53