- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
6 lipca 2015, 10:32
czy spinning (zajecia na rowerkach stacjonarnych) pomoga schudnac z ud, nog i brzucha?
Wiem, ze regularne cwiczenia na pewno pomoga tylko obawiam sie ze zostane posiadaczka umiesnionych, masywnych lydek?
glownie zalezy mi na wyszczupleniu nog, pozbyciu sie cellulitu i ujedrnieniu posladkow...
Na zajecia chodze okolo 3-4 razy w tygodniu...
Czy ktoras z was chodzi lub chodzila na takie zajecia?? Jakie efekty uzyskalyscie I Co jeszcze mozecie powiedziec na ich temat?
Edytowany przez tynka158 6 lipca 2015, 10:34
6 lipca 2015, 10:38
Chodziłam. Jakieś 4 m-ce , 3-4 razy w tygodniu.
Chodziłam jako cardio po ćwiczeniach na siłowni - i efektów nie widziałam prawie żadnych.... Ani większych łydek, ani też spadków na obwodach, ani na wadze ( wręcz wzrosty ). Dodam, że pilnowałam diety.
Ćwiczenia fajne, ale dużo lepsze efekty ( przynajmniej u mnie ) daje zwykły rower.
Edytowany przez Lisiaaa 6 lipca 2015, 10:40
6 lipca 2015, 10:39
ja jeżdżę na rowerze w terenie po 2h 4x w tyg. i żadne mięśnie mi się nie rozbudowały, a jedynie spięły póki co, i uda nie są takie galaretowate. Jak wytrwam do sierpnia, to pochwalę się efektami :D
6 lipca 2015, 10:42
Jak chcesz pozbyć się tłuszczu z określonych partii ciała to idź do chirurga plastycznego a nie na fitness.
Organizm sam decyduje skąd będzie pobierał tłuszczyk, zazwyczaj niestety nie jest to miejsce na którym nam najbardziej zależy. Rodzaj ćwiczeń nie ma znaczenia, ćwiczenia, ogólnie ruch zwiększa wydatek energetyczny organizmu przez co ułatwia utrzymanie deficytu kalorii, co z kolei przekłada się na utratę tt.
Ujędrnienie pośladków - trening siłowy z porządnym obciążeniem.
Pozbycie się cellulitu, o ile oczywiście jest to możliwe - odpowiednia dieta, masaże, trening siłowy z obciążeniem
Wyszczuplenie nóg - dieta plus ćwiczenia, delikatny deficyt kaloryczny, i cierpliwość.
6 lipca 2015, 10:48
To nie są zajęcia odchudzające. Celuje się przede wszystkim w wydolność i wytrzymałość. Dla osób na diecie trochę słabo, bo żeby zrobić trening porządnie trzeba też przedtem zjeść porządnie (potem też) - w myśl zasady "nie jesz nie jedziesz".
Umięśnione łydki... i do tego jeszcze na diecie... zapomnij.