Temat: Wiesiołek na odchudzanie

Ze względu na coraz większe zainteresowanie Vitalijek, zamieszczam informacje (na podstawie ksiązki) na czym polega kuracja Wiesiołkiem:
Olej z wiesiołka, jako bogate źródło gotowego GLA, okazał się substancją działającą na liczne schorzenia.Skutecznie zapobiega zawałom serca, pobudza układ odpornościowy, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. Okazał się skuteczny w wypadku słabych i łamliwych paznokci, matowych włosów, astmy i zgagi.
Olej z wiesiołka jest skuteczny w wielu dolegliwościach kobiecych. Doskonale łagodzi drażliwość, wahania nastrojów, bóle głowy, niepokój, objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
JAK URUCHOMIĆ MECHANIZM SPALANIA TŁUSZCZU?
Brunatna tkanka tłuszczowa jest bardzo pomocna w uporaniu się z nadmiarem kalorii w pożywieniu,musi jednak zostać uruchomiona przez odpowiednie skadniki diety,tak by organizm zaczął spalac namiar tłuszczów, zamiast go magazynować. Kwas gamma linolenowy (GLA) jest jednym z najsilniej działających kwasów tłuszczowych omega-6. Wystepuje w oleju z wiesiołka, oleju z ogórecznika i oleju z pestek czarnej porzeczki. Okazuje się, że bardzo skutecznie pobudza tkankę brunatną tłuszczową i zwiększa tempo metabolizmu u dorosłych. GLA to substrat, z którego nasz organizm wytwarza pewne prostaglandyny, te zaś są iskrą, któa rozpoczyna spalanie tłuszczu w mitochondriach brunatnej tkanki tłuszczowej.
Wiele osób, którzy mieli do zgubienia co najmnije 5 kg, twierdzi, że przyjmowanie 4-8 kapsułek oleju z wiesiołka (z których każda kaps ma 500mg) przynosi zdumiewająco dobre wyniki.

 

Pasek wagi
ja za swoje opakowanie dałam 22 zł nie pamiętam czy 50 -60 kapsułek
Dziewczynki ja też poszperałam po necie i znalazłam kilka stronek poświęconym wiesiołkowi. MA wiele zalet o których wspomniała nam anes119. Jednak ma też swoje minusy, o których pewnie niektóre z nas powinny wiedzieć zanim zacznie go przyjmować. Poczytajcie sobie co ja na ten temat znalazłam. Nie mniej jednak nie wklejam tego żeby zrobić tu zamieszanie czy kogoś odwieść w złośliwy sposób od jego stosowania. Ja idę dziś do apteki po wiesiołka!!!!
A więc:
Leku nie wolno podawać pacjentom chorym na padaczkę, u których uszkodzony jest płat skroniowy, pacjentom leczonym pochodnymi fenotiazyny. Oeparol może spowodować wydłużenie krzepnięcia krwi, dlatego nie powinno się go podawać chorym na hemofilię. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie jeśli stosuje się go jednocześnie z innymi lekami. Dlatego przyjmowanie go powinno się skonsultować z lekarzem. Ponadto lek może powodować nudności.
Należy zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku podczas ciąży. Nie znane jest przenikanie leku do mleka matki, zatem należy zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru przyjmowania leku w trakcie karmienia piersią.
W ramach wyjaśnienia Oeparol to nic innego jak olej wiesiołka dwuletniego.
Znalazłam jeszcze to :

Aż 72% oleju wiesiołka to kwas linolenowy, a 9% to kwas gamma-linolenowy, dlatego roślinę tę można uważać za najbogatsze naturalne źródło biologicznie aktywnej witaminy F. Ma działanie podobne do antyoksydantów - neutralizuje szkodliwe dla organizmu wolne rodniki, zapobiega też ich powstawaniu. Styl współczesnego życia nie sprzyja diecie zawierającej wystarczającą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wręcz odwrotnie - nasz jadłospis jest bogaty w cholesterol, w tłuszcze nasycone, w przerobione tłuszcze roślinne, w których zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych jest znikoma.

Udowodniono dobroczynny wpływ nienasyconych kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza oleju wiesiołka, w leczeniu lub minimalizowaniu różnego rodzaju dolegliwości:
● szczególnie polecany w zaburzeniach układu immunologicznego - schorzenia górnych dróg oddechowych, astma infekcyjna, alergia wziewna;
● pobudza prawidłowy wzrost u dzieci oraz regeneracje komórek po operacji;
● chroni śluzówkę żołądka i dwunastnicy - nadżerki, wrzody;
● zapobiega rozwojowi miażdżycy i chorobom układu krążenia (choroba wieńcowa, nadciśnienie, zawał, udar mózgu) oraz obniża poziom cholesterolu;
● zmniejsza opuchliznę, pobudza pracę nerek;
● migrena, bóle głowy oraz mięśniowe;
● w chorobach metabolicznych: podagra, cukrzyca, otyłość;
● zaburzenia układu nerwowego, regulacja funkcji mózgu: nadpobudliwość, kapryśność, niedorozwój umysłowy, choroba Alzheimera, Parkinsona, zmniejsza stres i depresję;
● zaburzenia dermatologiczne tj. trądzik, łuszczyca, egzema, świerzbiączka;
● regeneruje komórki wątroby, nerek, jelita oraz żołądka;
● w menopauzie, przy uderzeniach goraca, w zespole napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Pewnym badaniem, przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii, objęto grupę 70 kobiet, które wcześniej cierpiały na uporczywie powracające co miesiąc bóle i dolegliwości. Zażywając trzy razy dziennie po 2 kapsułki oleju wiesiołka, 67% pacjentek pozbyło się przykrych objawów, 22% pacjentek odczuło znaczne polepszenie swego stanu, a tylko dla 11% kobiet terapia nie była skuteczna.
● w reumatoidalnym zapaleniu stawów, w stwardnieniu rozsianym. Badacz Z uniwersytetu w Glasgow, Jill Belch, objął swoim programem badawczym grupą 52 chorych, którzy cierpieli z powodu reumatycznego zapalenia stawów (reumathoid arlhiris). Podczas podwójnie ślepego eksperymentu 17 pacjentów dostawało olej z wiesiołka, 17 innych - kombinacje, oleju rybiego i wiesiołka, a pozostałych 18 pacjentów - placebo (środek lekopodobny, nie zawierający substancji czynnych). Każdy uczestnik badania otrzymywał codziennie po 6 kapsułek, rano i wieczorem. W pierwszej grupie u 83% osób bóle zmniejszyły się, w takim stopniu, że mogli zredukować ilość zażywanych środków przeciwbólowych lub w ogóle zaniechać ich zażywania. W drugiej grupie aż 94% osób mogło uczynić tak samo, podczas gdy z grupy zażywającej placebo tylko 34% osób odczuło poprawą. Polepszenie stało się zauważalne po 2-4 miesiącach od rozpoczęcia leczenia.
● pomocny w kuracji antyalkoholowej. Ponieważ alkohol powstrzymuje przekształcanie się kwasu linolenowego w kwas gamma-linolenowy, u alkoholików zmniejsza się poziom prostaglandyny E1 w organizmie, co doprowadza do depresji. Depresja z kolei skłania do picia. Toteż olej wiesiołka, zmniejszając depresję, pośrednio zmniejsza chęć do picia. Wiadomo też, że alkohol uszkadza wątrobę i nerki, a olej wiesiołka - przeciwstawiając się tworzeniu przez alkohol blokady enzymatycznej - chroni te narządy.

Podsumowując olej wiesiołka jest jednym z najbardziej wszechstronnie działających dodatków żywieniowych.

Skład:
Olej z wiesiołka dwuletniego - 500 mg
     który zawiera:
        kwas cis-linolowy - 365 mg
        kwas gamma-linolenowy - 45 mg


Ten wiesiołek kojarzy mi sie z kwasem CLA..Jakieś podobne były opisy, nie? Ale czego to człowiek nie spróbuje..jutro do apteki śmigam  :)

> Ten wiesiołek kojarzy mi sie z kwasem CLA..Jakieś
> podobne były opisy, nie? Ale czego to człowiek nie
> spróbuje..jutro do apteki śmigam  :)
bardzo orginalny nik
Pasek wagi
A czy ktoś cos wie na temat połączenia tabletek antykoncepcyjnych z wiesiolkiem? nie oslania on ich dzialania?
Ja już sobie go kupiłam, ale na ulotce nie ma nic napisane o własciwośćiach odchudzających.... i ile nastolatka dziennie powinna ząywać kapsułek? czy ma to wpływ na miesiączkę??
Dziewczyny czytajcie ze zrozumieniem.
Już któraś pisała, że nie wchodzi w interakcje z antykoncepcją.
Jedyny wpływ jaki ma na  miesiączkę, to że łagodzi napięcie przed miesiączkowe. Czytać proszę, czytać!!!!!!!!!!!!!
Dawkowanie też już podawane było. Poszperać proszę.
> Dziewczyny czytajcie ze zrozumieniem. Już któraś
> pisała, że nie wchodzi w interakcje z
> antykoncepcją. Jedyny wpływ jaki ma na 
> miesiączkę, to że łagodzi napięcie przed
> miesiączkowe. Czytać proszę, czytać!!!!!!!!!!!!!
> Dawkowanie też już podawane było. Poszperać
> proszę.

No moze Ty zacznij czytac ze zrozumieniem i za nim cokolwiek napiszesz i po kims "pojedziesz" zastanow sie dwa razy; o wspoldzialaniu wiesiolka z anty nic nie bylo- poszukaj, ale dzieki ze sie pofatygowalas i odpisalas...
Było ale może w innym temacie... ja czytam, ale nie raz przeocze coś.... nie było nic o dawkowaniu dla nastolatek

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.