- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
9 lipca 2007, 22:27
10 lipca 2007, 17:47
compeed- plastry na opryszczke sa fantastyczne ! drogie ale warto zainwestowc bo bardzo szybko opryszczka znika:) miałam te wszystkie maście o ktorych piszecie ale smarowanie co chwile kiedy szczypało było męczące a plaster nakleiłam na 10h i czułam niesamowitą ulge :D więc polecam;)
10 lipca 2007, 18:48
10 lipca 2007, 19:29
Tak naprawdę na opryszczkę nie ma dobrej metody. Jedno można jednak powiedzieć na pewno: leki przeciwopryszczkowe są najskuteczniejsze, jeśli zastosuje się je natychmiast po wystąpieniu swędzenia, pieczenia i pierwszych wykwitów. Leczenie polega wówczas na smarowaniu zaatakowanych miejsc maściami i płynami przeciwwirusowymi (Zovirax, Avirol, Polbir, Viru-Merz, Sachol). Można smarować chore miejsca umoczoną w wodzie tabletka polopiryny, lub też stosować aerozole z neomycyną lub tetracykliną (wysuszają, a antybiotyki leczą wtórne zakażenia bakteryjne). Można też miejscowo stosować odkażający preparat z jodem - Betadine.
Czasem skuteczne bywają również leki ziołowe (np. smarowanie wykwitów olejkiem lawendowym albo olejkiem z drzewa herbacianego) lub homeopatyczne, np. Sepia, D12 czy Mercurius solublis.
Przy pierwszych objawach pomaga niekiedy przykładanie do chorego miejsca kostek lodu. Dolegliwości można nieco złagodzić, pijąc zimne napoje, ssąc kawałki zamrożonych soków oraz unikając gorących, słonych i kwaśnych potraw.
A tu masz domowe sposoby:
Szybka pomoc:
Kiedy czujesz, że na wardzie za chwilę zacznie się tworzyć opryszczka, przyłóż do tego miejsca wilgotną torebkę zaparzonej czarnej herbaty, posmaruj je pastą do zębów, wacikiem nasączonym zimną czarną kawą lub odrobiną alkoholu (np. wódki).
Aromaterapia:
Do zwalczania opryszczki możesz też użyć olejków geraniowego, lawendowego, eukaliptusowego. Działają one ściągająco i bakteriobójczo, a geraniowy zawiera też substancje zwalczające wirusy. Wymieszaj po 4 krople olejków. Smaruj mieszanką chore miejsce kilka razy dziennie.
1 października 2007, 17:51
1 października 2007, 18:00
9 lutego 2010, 11:48
9 lutego 2010, 11:53
Mi po hascovierze schodzi po jednym dniu. Ale przed smarowaniem smaruję spirytusem i ręce też żeby tego nie poroznosić;)
26 listopada 2010, 19:45
> ... na mnie zadziałał :)
Po pierwsze HEVIRAN (bo tak się nazywa owy lek) nie jest antybiotykiem, a lekiem przeciwwirusowym zawierającym jako substancję czynną Acyklovir. Ponadto wprowadzasz ludzi w błąd pisząc, że kuracja Heviranem wyleczy ich z opryszczki na zawsze, ponieważ wirusa HSV który powoduje opryszczkę NIE DA SIĘ WYTĘPIĆ z organizmu. Niestety wirus ten "chowa" się w zwojach pewnych nerwów (są też inne teorie) i siedzi tam sobie cichutko, a jeżeli pacjent będzie miał osłabiona odporność i jeszcze kilka innych czynników zadziała, to znowu pojawi się opryszczka. Tak więc to, że przez pół roku nie masz opryszczki nic nie znaczy. Ja osobiście też miewam opryszczkę średnio 1-2 w roku, czyli równie dobrze mogę nie mieć jej przez pół roku,mimo że nie zazywałem Heviranu. Tyle w temacie...
pozdrawiam - farmaceuta