- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
6 listopada 2019, 17:55
Witam was, mam 17 lat i przy wzroście 176 ważę 105kg. Jestem po diecie Dąbrowskiej przy której czułam się rewelacyjnie, minęły problemy ze stawami (były bardzo niewielkie) i na jakiś czas alergie dały mi spokoj. No właśnie na jakiś czas alergie dały spokój, powróciły że wzmożoną siła. Na dzień dziesiejszy przynajmniej dwa razy w tygodniu mam obrzęk naczynioruchomy na twarzy. Z tego też powodu przechodzę na nauczanie indywidualne, za dużo nie obecności w szkole i boję się że nie zdam. Zaczynam terapię. Od 4lat lecze się na zaspol paranormalny + silne lęki, więc przyjmuje dwa różne leki abilify 1/4tabletki (50mg ale tak mała dawka ponieważ wycofujemy wraz z lekarzem) plus inny lek ale w tej chwili nie mogę sprawdzić jak się nazywał + chce go zmienić na coś mocniejszego. Jestem bardzo wycofana nie radzę sobie z ludźmi czuje się przy nich brzydka, gorsza. Chcę cokolwiek trzymać w garści w moim życiu, wybrałam wagęm chce ważyć 65-60kg, ale jednocześnie nie chce być "zbyd szczupła" w momencie w którym zacznę się sobie podobać, nie będę mieć nadwagi i zacznę interesować facetów, skończę z dieta a zaczne zdrowy tryb życia (czyli w sumie podobny co przy odchudzaniu?). Miałam etap bulimi w swoim krótkim życiu, ale gdy wysmiala mnie lekarka mówią że tak to nie schudne, zaczęłam myśleć i przerwałam.
Od 6klasy mam problemy z nadwagą. Wcześniej byłam chuda, nawet mogę powiedzieć że bardzo. W domu mam kompletny haos, ojca który się nie leczy i dręczy cała rodzinę swoją paranoja. Jednoczenie zaraził tym mnie, moja paranoja według lekarzy jest chorobą udzielona.
Czy któreś z was udało się schudnąć? I jeśli mialyscie lęki jak długo z nimi walczycie? Czy jest możliwe schudnąć przy sterydach na alergie i lekach psychotropowych? Jaka ilość kcal? Słyszałam że te nisko są niezdrowe, chce schudnąć zdrowo i czuć się zdrowo. I jak poradzić sobie z brakiem akceptacji samej siebie mimo nadwagi która mam i jeszcze jakiś czas będę mieć? Ile pijecie wody? Czy tabletki blokujące głód naprawdę dzialaja?
6 listopada 2019, 18:16
Nie wiem czy ta Pani dietetyk Ci pomoże, bo innymi schorzeniami się zajmuje, ale może warto do niej napisać: https://qchenne-inspiracje.pl/ Jeśli dobrze czułaś się na poście dąbrowskiej to czasem zmiana stylu odżywiania pomaga na wiele schorzeń i trudności. Uważam że warto w dobrego dietetyka zainwestować, jeśli nie wiesz co jeść. Na pewno więcej warzyw i owoców, moze spróbuj warzywa gotować na parze. Nie chowaj się przed ludźmi, spaceruj, bądź obok nich. Powodzenia!
6 listopada 2019, 20:53
Kochana, byłoby najlepiej w Twoim przypadku zasięgnąć rady dietetyka klinicznego, który wziąłbym pod uwagę Twoje schorzenia i leki, które bierzesz (mogę Ci polecić jednego online, z którego usług jestem mega mega zadowlona!) . Możesz na własną rękę na szybko obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i jeść na przykład 300kcal mniej. Ale to tylko przykład, takie rzeczy trzeba ustalać indywidualnie.
Diety niskokaloryczne są super na krótką metę (sama próbowałam chyba wszystkie możliwe). Ale szybkie efekty nie są warte głodu, złości i zmęczenia. Lepiej być bardziej cierpliwym, chudnąć wolniej, ale moc z czystym sumieniem wyjść na przykład raz na jakiś czas wyjść do restauracji i bez stresu zjeść to, na co ma się ochotę.
Trzymam kciuki!
7 listopada 2019, 06:47
Współczuję, rodziny niestety się nie wybiera. A oprócz leków masz jeszcze jakąś pomoc psychologiczną? Czasami jest tak, że problemy emocjonalne przekładają się na symptomy chorobowe. Nie możesz odstawić niezdrowe jedzenie, wprowadzić niewielki deficyt i właczyć więcej ruchu?
7 listopada 2019, 13:05
Właśnie problem polega w alergiach nie wiem czym mam zastąpić cały nabiał i jajka. Nie mogąc jednocześnie mleka sojowego i innych sojowych rzeczy. Nie słyszałam o dietetyk klinicznym. Dziękuję za podpowiedź ❤️
7 listopada 2019, 15:17
Właśnie problem polega w alergiach nie wiem czym mam zastąpić cały nabiał i jajka. Nie mogąc jednocześnie mleka sojowego i innych sojowych rzeczy. Nie słyszałam o dietetyk klinicznym. Dziękuję za podpowiedź ??
https://salaterka.pl/gdzie-jest-pelnowartosciowe-b... - co do nabiału