Temat: Depilacja pastą cukrową - instrukcja

W związku z kilkoma prywatnymi wiadomościami oraz pytaniami w jednym z tematów na forum dotyczącym depilacji, przedstawiam Wam sposób na depilację pastą cukrową.
Nigdy nie robiłam sama pasty cukrowej, kupuję gotową, oryginalną turecką Camsakizi. Jeśli chcecie się pokusić o zrobienie własnej pasty, to mnóstwo przepisów można znaleźć w sieci. 

1). Z pojemniczka wygrzebuję kawałek pasty (jest twarda i nie jest łatwo ją wydobyć), idzie łatwiej kiedy mam zwilżoną dłoń.
2). Ugniatam ją do uzyskania konsystencji plasteliny, musi mieć kolor żółty, już nie przejrzysty (początkowo jest przejrzysta jak żywica).
3). Formuję z niej kulkę, którą nakładam na skórę pod włos, dociskając kciukiem.
4). Następnie usuwam ją szybkim ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Pozostałości pasty z łatwością zmywa się czystą wodą.

 Skóra nie jest podrażniona jak w przypadku depilacji woskiem czy depilatorem elektrycznym. Poza tym jest gładka i ładnie odżywiona, u mnie pozostaje gładka na 5-6 tygodni (depiluję się pastą od 4 lat). Wcześniej używałam depilatora i wosku. Są to metody o wiele boleśniejsze, bardziej podrażniające skórę i często włosy nie były wyrwane razem z cebulką a urwane. W kwestii wosku mogę polecić taki w butelce z rolką. Wosk podgrzewa się w tym pojemniczku, przejeżdża się tą rolką, przykleja pasek materiału i dorywa, jest skuteczniejsze od zwykłych pasków z woskiem ale dużo gorsze od pasty cukrowej.

Instrukcja użycia pasty cukrowej w wersji foto:

Powodzenia w depilacji pastą cukrową :)
Pasek wagi
gdzie można kupić taka pastę ?
Pastę cukrową można kupić w drogerii, ja wolę allegro (bo mam pewność, że dostanę turecką camsakizi) :)
Pasek wagi
Gdzie kupilas camsakizi???
Pasek wagi
Jeżeli dobrze pamiętam to kiedyś coś z cukru do depilacja próbowałam sama w domu tworzyć. Ale mi nie wyszło i mam do tej pory malutką blizną na nadgarstku bo się tym poparzyłam
ja kupilam camsakizi kiedys i totalnie sie nie sprawdzila, mozesz powiedziec jak ją stosujesz? Moja byla twarda jak kamien a po podgrzaniu w ogole nie wyrywala wloskow
Alma91, ANULA51, wpiszcie sobie na allegro w wyszukiwarce, w drogeriach podobno też można ją dostać :)

.morena mi jedno opakowanie wystarcza na depilacje całego ciała, zazwyczaj jeszcze zostaje. 2 opakowania na 3 depilacje czyli dla mnie na pół roku :) Jedno opakowanie kosztuje około 9-10 zł więc jak widać oszczędność jak nic :)

mulberry dokładna instrukcja jest w pierwszy poście :) Kiedyś też trafiła mi się oporna na ugniatanie pasta a nie było męża żeby mi ją ugniótł i wzięłam suszarkę i lekko ją podgrzewałam, trzeba ją doprowadzić do konsystencji ciągnącej plasteliny, przyklejać, poczekać chwilę i odrywać :) Bardziej dokładnej instrukcji stworzyć nie umiem :P



Pasek wagi

marta.g musze  Ci powiedziec ze moja pasta w ogole nie chciala wyrywac wloskow. Moglabys podac link do tej pasty ktora kupujesz na allegro? Moze ja kupilam jakas trefną.

Podgrzewałaś suszarką całe opakowanie czy jakąś ilość?

mulberry wpisuję w wyszukiwarkę allegro CAMSAKIZI, tak wygląda

 
Suszarką ogrzewałam tylko część pasty, którą już wyjęłam. Położyłam kawałek pasty osobno, skierowałam strumień ciepła i po chwili była gotowa do ugniatania, a następnie do depilacji :)
Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.