Temat: Zielony koktajl?

hej kochane, mam pytanie. Czy któraś/lub któryś pija takie zielone koktajle? Nie mówię, ze chcę schudnąć od samego picia ich bo są zielone, ale czasami mam na taką miksturę ochotę na lunch, lub kolację. Jak Wam smakują? i czy macie jakieś swoje ulubione przepisy? Bo mój wypróbowany dotychczas to jest:

-liście roszponki

-kiełki brokuła

-kawałek ogórka zielonego

-pół jabłka

-pół kiwi

-łyżka soku z cytryny

-łyżeczka miodu

-woda mineralna

I czy coś wam dało picie ich? Podzielcie się prosze swoimi przepisami, bo chciałabym jakiś inny przygotować jutro  i mam kilka pomysłów, ale może Wy macie pyszne i sprawdzone?


ja jeśli już pije to tylko owocowe :)

candiss napisał(a):

ja jeśli już pije to tylko owocowe :)

owocowe też piję, ale to inna bajka :)

Moj 'przepis' na zielony koktail 
- Okolo 20g szpinaku
- 3 male 'galazki' selera
- 1 male zielone jablko
- pol soku z cytryny
- 1 mala gruszka
- rzezucha wodna
- woda 

Patrysia92 napisał(a):

Moj 'przepis' na zielony koktail - Okolo 20g szpinaku- 3 male 'galazki' selera- 1 male zielone jablko- pol soku z cytryny- 1 mala gruszka- rzezucha wodna- woda

gruszka i seler- muszą się znaleźć na liście jutrzejszych zakupów :)

Pijam mnóstwo koktajli , niemal codziennie. Ale tylko owocowe ;) Zdjęcia i ich skład mam w pamiętniku, trochę tego jest, więc nie ma sensu tu  rozpisywać... ;)

constance. napisał(a):

Pijam mnóstwo koktajli , niemal codziennie. Ale tylko owocowe ;) Zdjęcia i ich skład mam w pamiętniku, trochę tego jest, więc nie ma sensu tu  rozpisywać... ;)

owocowe znam, mnóstwo różnych. mi chodzi o ciekawe zielone, czyli warzywne z owocami :) na bazie szpinaku/ roszponki/ sałaty itp.

warzywne sa lepsze ... nie maja tyle cukru... picie koktajli owocowych na diecie jako dobra rzecz to mit..... owszem jeden dziennie z takiej ilosci owocow jaka jestes w stanie zjes na raz 
Ja piję ostatnio :D, codziennie na kolację. Różne...ostatnio z kapustą pastewną (4 duże liście kapusty, 1-2 gałązki selera,  duża garść pietruszki zielonej, stewia, zielona/czerwona herbata, kiwi, awokado/jabłko/mango/grejpruit), przed kapustą był szpinak. Teraz kapucha mi się skończyła to wymyslę jakieś inne zielsko - grunt to różnorodność :)
Awokado nadaje koktajlowi fantastyczna konsystencję - taką kremową. Grejpruit orzeźwia i koktajl jest rzadszy, mango - koktajl średnio gęsty, ale za to słodki :). Kiwi dodaję zawsze jak mam - niezależnie od owoców, które już są w środku.
dobry pomysł dodać herbatę zamiast wody :)

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.