Temat: co wybrać?

poradźcie mi proszę jaki rodzaj aktywności wybrać na poczatek żeby zacząć chudnąć przy wadze 80 kg (bieganie, rower, cwiczenia w domu z ciezarkami, skakanka, spacery..?)Jak długo?I jak często?
Dodatkowym utrudnieniem są pieniądze, straciłam pracę i muszę teraz oszczędzać więc zrezygnowałam z siłowni, basen też odpada.
Dzięki!
Wybierz te ćwiczenia które sprawiają ci najwieksza przyjemnosc
Pasek wagi
ja jeżdziłam 4-5 x w tyg po godzince na rowerze, do tego 30-40 min cwiczen dywanowych. Oczywiscie wsztystko zalezalo od dnia , samopoczucia, pogody...ale sie nie poddawalam i w sumie 15 kg pozło:) waga sie utrzymuje a teraz sport tak mi wszedł w krew ze 1-1,5 godziny codziennie to normalka i ogromna satysfakcja :)
na początek może rower? nie obciąża stawów jak bieganie i jest bardzo przyjemnie sobie pojeździć jak za oknem piękna pogoda :) szczególnie wieczorami
może bieganie i jakieś ćwiczenia w domu
Na początek rower i długie spacery (rowerek rano a spacer wieczorkiem, przed snem rewelacyjnie Cię dotleni ). Pamiętaj przed jazdą na rowerze zrobić sobie rozgrzewkę a po rowerku zrób rozciąganie. Jeśli masz rowerek stacjonarny to jeździj na najmniejszym obciążeniu, równym tempem przez czas tyle ile dasz radę, z czasem zwiększaj długość jazdy.
Nie zapominaj o rozgrzewce i rozciąganiu.
ja bardzo dużo chodzę średnim tempem- od 6km do 15km i chudnę ;) do tego hula hop? ;)
Pasek wagi
przy twojej wadze  1400 kalorii dziennie i 200 kalorii spalonych na aktywnosci np 30 min szybszego marszu i bedziesz chudla.Wybieraj to co sprawia ci przyjemnosc - zapomnij o bieganiu po 2 minutach padniesz , cwiczenia z ciezarkami sa super ,i rower.Ja troszke  schudniesz i poprawisz kondycje  to mozesz dodawac nowe aktywnosci .
długie spacery, potem trucht ...
no wlasnie wszystko byloby fajnie z bieganiem bo nawet lubie truchtac, moge przebiec 30 minut bo biegalam wczesna wiosna, ale teraz przyszly te upały i dupa. W dodatku czuje ze taka masa w bieganiu mi nie pomaga. Ale rower to jest to :)  Chyba wybiore rower bo tak polecacie. I przy okazji mozna zwiedzic rozne miejsca ;)
Jak ja bym chciala zeby mi ten tluszcz sie w koncu ruszyl z dupska..

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.