Dzień 14 - papryczka z olejem


Natknąłem się dzisiaj na ciekawy tekst na portalu Gazeta, wymieniający potrawy, które przyspieszają metabolizm, tym samym teoretycznie przyspieszają szybkość chudnięcia. Wymienione tam zostały:

1. Papryczka chili,
2. Produkty zawierające błonnik: warzywa, owoce, otręby, zboża,
3. Produkty zawierające witaminy B: pełnoziarniste produkty zbożowe, rośliny strączkowe, wątróbka, żółtka jaj i produkty na bazie drożdży,
4. Produkty zawierające przyswajalne białka: jajka, mięso, ryby, nabiał,
5. Produkty zawierające kwasy omega 3: tłuste ryby, oleje rzepakowy, sojowy, lniany,
6. Woda.

Niby fajne, tylko jak to przeglądam to wymieniono chyba wszystkie możliwe produkty żywnościowe z wyjątkiem słodyczy :-). Rozbroiła mnie też jak rada związana z papryczką chili. Wiecie czym radzą gasić jej pieczenie w ustach? Należy popijać ją... olejem! Olej, to dla przypomnienia ok. 800 kcal w 100 ml. Wszystkim odchudzającym się przy pomocy papryczki zapijanej olejem życzę powodzenia! ;-)
 • tirrani

  tirrani

  21 sierpnia 2012, 13:03

  raczej niedouczone kołki:) nie obrażajmy koziołków:)

 • archange

  archange

  21 sierpnia 2012, 12:46

  Koziołki...?

 • tirrani

  tirrani

  21 sierpnia 2012, 12:43

  Wszystkie "piekące" :)przyprawy napędzają metabolizm:) możesz doprawiać w bardziej lokalnym klimacie:) wszelkiego rodzaju kminami czy jałowcem:) Ja uwielbiam te smaki;) co do wątróbki i żółtek... to by było prawdziwe odkrycie:):):) na miarę moich potrzeb:):):):) niestety poleca się ją chyba tylko w diecie dla osób walczących z anemią:) My grubaski raczej nie powinniśmy o niej nawet myśleć:):):) zwłaszcza ,że przy nadwadze zazwyczaj mamy zbyt wiele cholesterolu:) którego wątróbka jest znakomitym źródłem:) stosuje taki trick, raz na 3 miesiące wątróbką ,natką i sokiem z buraków podbijam sobie hemoglobinę:):):) Właśnie nastał ten moment, ale ponieważ postanowiłam się odchudzić:) to wątróbkę niestety muszę sobie podarować:) Tak czy siak.... Nie czytaj więcej porad dietetycznych na gazeta.pl:):):) tam siedzą same matołki:)

 • ellie.93

  ellie.93

  21 sierpnia 2012, 00:04

  ja słyszłam ze mlekem się popija. Jednak nigdy nie probowalam dodaje do potraw chili i jakos nie miałam takiej potrzeby :)

Zasady dodawania komentarzy

1. Komentarz powienien zawierać informacje odnoszące się w bezpośredni sposób do treści komentowanego podmiotu wypowiedzi.

2. W przypadku uzasadnionego zgłoszenia komentarza do moderacji, zostanie on usunięty wraz z przyznanymi w ramach Vita-Aktywności punktami.

3. Po 3 krotnym złamaniu zasad komentowania użytkownik zostaje zablokowany, co uniemożliwia jemu dodawanie jakichkolwiek komentarzy w serwisie.

4. Kopiowanie komentarzy znajdujących się już w serwisie równoważne jest z naruszeniem punktu 4 zasad dodawania komentarzy.