Jędrny biust

Karolina Urbaniak
Karolina Urbaniak 8 lat temu 157
Jędrny biust

Biust to jeden z największych atutów kobiecości. Dla jednych z nas jest powodem do dumy, dla innych przyczyną kompleksów. Jednak każda z nas powinna dbać o niego, tak aby był dłużej jędrny, gładki i piękny.

Rozmiar biustu jest zależny od genetyki, dlatego w tej kwestii za wiele nie możemy zmienić. Będzie on jednak ozdobą każdej kobiety, jeżeli będzie zadbany. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie skóry piersi, ale także o jego jędrność i odpowiednie uniesienie.

Codzienna pielęgnacja

Przede wszystkim należy pamiętać, że skóra na dekolcie jest niezwykle delikatna i łatwo ulega wysuszeniu, dlatego należy nawet codziennie wklepywać dobre nawilżające lub ujędrniające preparaty. Aby taki preparat lepiej się wchłonął dobrze przed jego użyciem zwiększyć ukrwienie skóry na dekolcie. Można to zrobić np. za pomocą masażu gąbką albo poprzez zastosowanie naprzemiennych (raz ciepłą, raz zimną) polewań strumieniem wody (zawsze kończymy na wodzie zimnej). Takie zabiegi powodują rozszerzenie naczynek krwionośnych,  przez co substancje występujące w preparatach nawilżających i ujędrniających mogą wniknąć w głębsze warstwy skóry. Wszelkie masaże piersi wykonujemy zawsze kolistymi ruchami, omijając brodawki.

Codzienna pielęgnacja biustu to także utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Wiele z nas o tym zapomina, a garbienie się jest jedną z ważniejszych przyczyn braku jędrności piersi. Dlatego dbajmy o to, aby siedzieć oraz stać w pozycji wyprostowanej, dzięki temu biust wydaje się większy a sylwetka ładniejsza.

Ćwiczenia wzmacniające i ujędrniające mięśnie piersiowe

Stosowanie ćwiczeń skierowanych na poprawę jędrności piersi powinno stać się nawykiem każdej kobiety chcącej, aby na dłużej pozostały one piękne. Takie ćwiczenia nie wpływają bezpośrednio na samą pierś, gdyż ona zbudowana jest głównie z tkanki tłuszczowej. Jednak wzmocnienie mięśni piersiowych powoduje podniesienie piersi i sprawia, że wydają się one większe i jędrniejsze.

Przykładowe ćwiczenia do wykonania w warunkach domowych:

1. Złóż dłonie na wysokości biustu i dociskaj je do siebie, wstrzymaj ruch na 2 – 3 sekundy i rozluźnij mięśnie. Powtórz ćwiczenia 8 – 10 razy.
2. Stań w lekkim rozkroku przed ścianą, następnie oprzyj dłonie na wysokości biustu o ścianę i ugnij ramiona zbliżając klatkę piersiową do ściany. Wstrzymaj ruch na 2 – 3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy.
3. Klasyczne pompki (te kobiece też są bardzo skuteczne).
4. Stań w lekkim rozkroku, w dłonie, na wysokości brody chwyć ciężarki (względnie butelki napełnione wodą) po czym rozsuwaj ręce na boki, jak najszerzej. Powtórz ćwiczenia 10 razy.

Oprócz ćwiczeń skierowanych na mięśnie piersiowe dobrze jest stosować systematyczny trening wytrzymałościowy. Na ładny, jędrny biust polecam szczególnie pływanie (styl grzbietowy, kraul oraz klasyczny), ale także przejażdżki rowerowe, bieganie, czy taniec.

Pamiętajmy także o tym, jak ważny jest dobrze dobrany biustonosz. Bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale może on wpłynąć na kształt piersi. Przede wszystkim zbyt uciskający stanik może przyczynić się do deformacji, a także do zmarszczeń skóry. Biustonosz poza tym powinien być wygodny i wykonany z dobrych gatunkowo tkanin. Jeżeli chodzi o ten element stroju, to nie oszczędzajmy, nagrodą za to jest ładny biust na dłużej.

Każdy jest inny, dlatego dieta szyta na miarę to gwarancja sukcesu. Ułożymy zbilansowany jadłospis nawet dla wymagających. Lubisz makaron? Proszę bardzo - uwzględnimy go w Twojej diecie. Schudniesz skutecznie, zdrowo i przede wszystkim smacznie.

ZOBACZ PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS NA TYDZIEŃ >

Ocena artykułu: 4.78 (74 głosów):

Oceń:

Zaproponuj temat na artykuł. Chcesz przeczytać artykuł na temat, o którym jeszcze nie pisaliśmy? Koniecznie napisz o nim do nas, korzystając z zakładki Kontakt.

Zobacz również

Komentarze

 • am1980

  am1980

  24 listopada 2015, 08:41

  a ja tam smaruje balsamami i mam niezłe cycki jak na swój wiek, bardzo je lubię... o moim mężu nie wspomnę...

 • Magga74

  Magga74

  4 października 2014, 15:25

  i tak nie będzie jędrny jak u 20 latki

  • Kroplaa

   Kroplaa

   31 grudnia 2014, 15:38

   Ale może coś pomoże ;)

  • iKate

   iKate

   12 stycznia 2015, 17:39

   Ja mam 18 lat i odkąd pamiętam nigdy nie był jędrny..

 • bunny84

  bunny84

  15 czerwca 2014, 13:51

  ja mogę polecić na jędrny biust callanetics.

 • Justynkag22

  Justynkag22

  17 stycznia 2014, 16:45

  pomyślę

 • Malinka38757

  Malinka38757

  8 listopada 2013, 12:27

  dobrze wiedzieć ;)

 • wiolcia86.rybnik

  wiolcia86.rybnik

  10 października 2013, 14:48

  Pomocny artykuł

 • mona26r1

  mona26r1

  21 sierpnia 2013, 12:22

  O , ćwiczenia ciekawe, a nóż coś pomogą. Stosował ktoś? Co do biegania to miałabym wątpliwości..

 • Lubelaska

  Lubelaska

  21 sierpnia 2013, 11:06

  Ćwiczenia fajnie ujędrniają

 • Marta11148

  Marta11148

  19 sierpnia 2013, 18:01

  dobrze wiedziec.

 • pataragogo

  pataragogo

  13 sierpnia 2013, 17:04

  Jeżdżę codziennie na rowerze, robię dużo pompek i nie zauważam poprawy, niestety

Zasady dodawania komentarzy

1. Komentarz powienien zawierać informacje odnoszące się w bezpośredni sposób do treści komentowanego podmiotu wypowiedzi.

2. W przypadku uzasadnionego zgłoszenia komentarza do moderacji, zostanie on usunięty wraz z przyznanymi w ramach Vita-Aktywności punktami.

3. Po 3 krotnym złamaniu zasad komentowania użytkownik zostaje zablokowany, co uniemożliwia jemu dodawanie jakichkolwiek komentarzy w serwisie.

4. Kopiowanie komentarzy znajdujących się już w serwisie równoważne jest z naruszeniem punktu 4 zasad dodawania komentarzy.