Temat: matowe suche i spalone wlosy...!:/

nEwPeRsoOon999

Listów: 122

28 grudnia 2007, 19:25 (List #1)
moje wlosy sa w strasznym stanie!suche matowe i spalone!dodam jeszcze ze ich jeszcze nie farbowalam stala farba a mam taki zamiar gdzies w marcu moze w kwietniu!a no i mam dlugie wlosy!niestety je prostuje bo wtedy wygladaja troche lepiej!mam zamiar to rzucic ale to nie takie prost mozne powiedziec ze to moj nalog!znacie moze jakies dobre szmpony maseczki lub odzywki ktore wam pomodly?a moze jakies kuracje albo tabletki?do tej pory stosowalam szampony i odzywki dove!aha i przez miesiac maczeczke fructiss ale mialam jakies takie obciazone te wlosy...!blagam o pomoc!
Pasek wagi
Misja Bikini
  • kg
  • kg
  • cm
Misja Bikini
BMI
0.00

Maybe

Miasto: Gliwice

Listów: 809

28 grudnia 2007, 19:31 (List #2)
Ja używam odżywki dove, i jestem zadowolona. A probowałaś kiedyś nałożyć więcej tej odżywki, owinąć głowę folią, a potem ręcznikiem i zostawić na pół godziny? Na moje włosy to działa, a ja też się uzależniłam od prostownicy.No i farbuję je parę razy w roku. Po tym zabiegu są takie mięciutkie i błyszczące. I łatwiej się prostują. Więc polecam ;)
Postanowienie wakacyjne: ruszyć dupę
Pasek wagi
Początkowa sylwetka Obecna sylwetka Mój cel

GaNdZiA1519

28 grudnia 2007, 19:33 (List #3)
Mam ten sam problem od niedawna prostuje wlosy i teraz wygladaja jak sucha trawa ;/ ale myśle ze po dobrej masecze to powinno zejść

nEwPeRsoOon999

28 grudnia 2007, 19:54 (List #4)
maybe nie probowalam z ta folia moze mi to pomoze!sprobuje!:P a jaka odzywke dove stosowalas?do wlosow suchych i zniszczonych?i jaka folia owijalas wlosy?taka zwykla spozywcza?jak czesto stosujesz ten zabieg?:)
Pasek wagi

PrettyInPink

Miasto: Lublin

Listów: 208

28 grudnia 2007, 20:00 (List #5)

Miałam ten sam problem. Włosy mi się kręcą, a ze mam fryzure z grzywka to musze je prostowac, bo inaczej nie wygladalabym za ciekawie. Tez mialam przesuszone i spalone wlosy, ale juz wiem co robic zeby takie nie byly.

Przede wszystkim gorąco polecam maskę do włosów WAX. Można ją kupic w aptece, duże opakowanie kosztuje jakies 30 zł ale wystarcza na bardzo długo. Nakłada się ją na umyte włosy i owija głowę ręcznikiem. Po pol godziny plucze sie wlosy, szuszy, ja dodatkowo prostuje i voila. Wlosy sa bardzo miekkie i blyszczace, a przede wszystkim nawilzone.

Dobry jest tez jedwab do wlosow. U fryzjera mala buteleczka kosztuje 10 zl, a w sklepie kosmetycznym kupilam za 6 zl.
No i oczywiscie trzeba chronic wlosy przed zniszczeniem podczas prostowania. Do tej pory tego nie rozumialam, ale zobaczylam jak bardzo wlosy sie codziennym prostowaniem niszcza. Dlatego kupilam sobie jedwab do prostowania w sprayu, a w zasadzie jedwabną mgiełkę do prostowania (200 ml kosztuje 14 zł). Jest niesamowity. Nie dosc ze swietnie prostuje wlosy, zarowno suche jak i mokre, to przede wszystkim swietnie je nawilza. Wlosy nie sa przesuszone i nie stoja we wszystkie strony. I nie elekryzuja sie. Plus wlosy po jedwabiu nie przetluszczaja sie, co jest dla mnie bardzo wazne.

Ja robie tak. Raz, dwa razy w tygodniu stosuje maske Wax, a w pozostale dni wcieram we wlosy jedwab w plynie lub gdy je prostuje to uzywam jedwabiu w sprayu. Swietny sposob na piekne wlosy!

Pasek wagi

nEwPeRsoOon999

28 grudnia 2007, 20:09 (List #6)
  no PrettyInPink dziekuje ci bardzo!jak tylko bede miala kaske to lece odrazu po ta maseczke i jedwab mam nadzieje ze mi pomoga bo moje wlosy naprawde potrzebuja pomocy!a prostowac je musze bo tez mam grzywke!:)wielke dzieki!:*
Pasek wagi

PrettyInPink

28 grudnia 2007, 20:17 (List #7)

nie ma sprawy :)  troche zachodu z tymi wlosami, ale pozniej bedziesz wygladala jak gwiazda filmowa ;)

Pasek wagi

nEwPeRsoOon999

28 grudnia 2007, 20:25 (List #8)
heh no mam nadzieje ze troche odzyja!:) a tobie po jakim czasie sie poprawily?dlugo musialas czekac na efekty?
Pasek wagi

PrettyInPink

28 grudnia 2007, 20:47 (List #9)

nie czekalam dlugo. ta maska jest naprawde rewelacyjna. juz po pierwszym uzyciu widac efekty. tylko gdy sie ma maske na wlosach to trzeba przebywac w cieple, zeby wosk z maski lepiej przeniknal do wlosow. najlepszym wyjsciem jest stosowanie jej w saunie, ale wiadomo ze nie ma tak pieknie.

jedwab tak samo. kilkudniowa kuracja i wlosy lsnia.

Pasek wagi

KoPiKo83

28 grudnia 2007, 20:47 (List #10)
to proponuje wlosy sciac na dlugosci najwiekszych przesuszen a potem przy kazdym prostowaniu stosowac srodek do prostowania wlosow ktora jednoczesnie zabezpiecza wlosy przed paleniem sie koncowek, znajdziesz go u kazdego fryzjera...koszt okolo 15 zl, potem na konce naloz jedwab do wlosow, ale tylko na konce, bo wlosy robia sie tluste... niestety ja tez prostuje wlosy juz jakies 3 lata i wiem z doswiadczenia ze jesli juz zniszczy sie wlosy to zadne odzywki ich juz nie ozywia...dlatego radze obciac suche konce a pozniej wytrwale dbac przy kompieli i prostowaniu... na jakis czas pomoze... natomiast farbowanie chwilowo poprawi wlosy ale po okolo miesiacu stan wlosow bedzie prawdopodobnie oplakany, dlatego farbe na koncowkach trzymaj jak najkrocej, suche koncowki i tak najszybciej lapia farbe, dlatego starczy im okolo 15 minut