Temat: ŚRODKI PRZECZYSZCZAJĄCE- JAKIE I CZY WARTO?

frylly

28 marca 2007, 09:30 (List #1)
Zastanawiam się nad kupnem środków przeczyszczających.

Czy warto ich używać, kiedy miały miejsce chwilowe zachwiania żywieniowe i np. zjadło sie za dużo? Albo wypiło alkohol?

Jakie ewentualnie byłyby to środki i jakie efekty ich stosowania?

Czy to w ogóle jest dopuszczalne?
Misja Bikini
  • kg
  • kg
  • cm
Misja Bikini
BMI
0.00

Emimonika

Miasto: Madagaskar

Listów: 352

28 marca 2007, 09:58 (List #2)
nie polecam takich środków wprowadzać na stałe. Przyzwyczajają organizm i potem już trzeba je brać. Ale w wyjątkowych sytuacjach ja piję herbatki ziołowe. Xenna, figura 1 lub 2. Ale naprawdę polecam to jedynie po wielkim obżarstwie np po świętach hi hi. Wtedy pewnie wypiję napar przed snem. Bo wtedy najlepiej pić. Figura zadziała rano, xenna nieco później bo działa wolniej (czasami trzeba wypić jeszcze raz)
Postanowienie wakacyjne: będę zgrabna i powabna :)
Pasek wagi

Emimonika

Miasto: Madagaskar

Listów: 352

28 marca 2007, 10:02 (List #3)
Czasami lepiej wziąć po prostu coś na poprawe przemiany materii jest to bezpieczniejsze. Jestem "prawie" ekspertem w tej dziedzinie bo moja córka przez 1.5 roku cierpiała na poważne zaparcia.  A na poprawę przemiany materii polecam syrop Duphalac. Kosztuje ok 9 zł. Jest bezpieczny nie uzależnia mogą go brać dzieci i kobiety w ciąży. On nie przeczyszcza tylko pobudza ruchy robaczkowe jelit.
Ale się nawymądrzałam
Postanowienie wakacyjne: będę zgrabna i powabna :)
Pasek wagi

pesta

Listów: 92

28 marca 2007, 10:19 (List #4)
hej nie bierz zadnych srodków bo mozna sobie narobic szkody, jelita przyzwyczaja sie do tego i juz nie beda chciałay normalnie pracowac, a w efekcie bedziesz miala przewlekłe zaparcia i problemy....

ale mysle ze po siwetach rat mozna...tez tak zrobie po wizycie u cioci...
Pasek wagi

monika22amsterdam

Listów: 259

28 marca 2007, 10:26 (List #5)
tak jak dziewczyny wyzej napisaly,tak i ja to potwierdzam. lepiej wypic herbatke ja pije xenne i dziala no i od czasu do czasu figure
Pasek wagi

nikita

28 marca 2007, 10:45 (List #6)
 a co z sokiem z kapusty czy picie go jest niebezpieczne dla mojego organizmu po nim człowiek czuje się jak nowo narodzony

kitek96

28 marca 2007, 11:23 (List #7)
Polecam na czczo wypić szkalnkę przegotowanej wody z wyciśniętym sokiem z 1/2 cytryny. Rewelacyjny skutek. I nie trzeba faszerować się tabletkami. Sposób ten jest podany w ksiązce: Jesteś tym co jesz" G. McKeith. Dobry jest też błonnik rozpuszczalny w wodzie - Benefibra
Od czasu do czasu można się wspomóc herbatką xenną
Parę lat temu  stosowałam alax, ale organizm b. się przyzwyczaił. Po odstawieniu miałam straszne zaparcia. Jakoś doszłąm do równowagi. Nigdy więcej nie chciałaby przez to przechodzić.

Scharottka

Miasto: Kraków

Listów: 99

28 marca 2007, 11:26 (List #8)
Nie polecam
Lepiej na drugi dzień poprostu zjeść połowę mniej .
Środki przeczyszczające łatwo uzależniają i mogą stać się usprawiedliwieniem dla dalszego objadania i tak zaczyna się straszny kołowrotek - a łatwo w to wpaść.

A z herbatkami też trzeba uważać. Kiedyś stosowałam je codziennie i oraganizm mi się do nich przyzwyczaił tak, że wogóle nie działały i jeszcze miałam zaparcia. Teraz jest ok. i raz na jakiś czas po wielkim obrzarstwie np. świątecznym wypiję sobie Figurę z senesem.

Poza tym one bardzo odwadniają organizm więc trzeba przy tym dużo pić np. wody i nie dziwić się że waga mimo wszystko poszła do góry. Jak się szybko przystopuje i weżmie za siebie to zaraz się zlikwiduje skutki obrzarstwa. Zresztą tłuszcz się tak szybko nie odłoży najpierw poleży w brzuszku i dlatego więcej ważymy, bo mamy więcej jedzenia w sobie.

Pasek wagi
Początkowa sylwetka Obecna sylwetka Mój cel

czekoladka18

Listów: 396

28 marca 2007, 13:18 (List #9)
frylly powiem dlaczego nie warto
po pierwsze jedzenie ktore zjadamy zanim dojdzie do jelita grubego jest juz prawie calkowicie wchloniete wiec nie przeczyscimy sie tak czy siak z tego co zjadlysmy proponuje nie objadac sie i nie uzywac srodkow na przeczyszczenie tak jest najzdrowiej
pozdrawiam
Pasek wagi

frylly

28 marca 2007, 13:49 (List #10)

po przeczytaniu Waszych opinii chyba jednak zdecyduje sie na zakup xenny i może jeszcze jakiejś innej, np. figury. Fakt, lepiej sie nie faszerować tabletkami, bo moga byc problemy.