Temat: To nie jest zdrowe!

Asiulica

18 lutego 2008, 20:25 (List #21)
Kurde dizewczyno co ty mówisz?? albo jest sie chorym albo nie?? Na swoje własne zyczenie jest sie chorym na anorekcje.
Same sie w tą anoreksje czy bulimie wpedzają. Owszem potem jest problem. z ktorym sobie nie radza ale maja to z własnej "głupoty". Akurat na to mamy wpływ,mozemy robic wszystko z pomyslunkiem albo pakowac sie w chorobe.
Smacznie dopasowan edycja 2016
Smacznie dopasowan edycja 2016
Smacznie dopasowan edycja 2016
Smacznie dopasowan edycja 2016

kfiatuszek100

18 lutego 2008, 20:38 (List #22)
anoreksja to nie nowotwór...co za bzdury...

kfiatuszek100

18 lutego 2008, 20:40 (List #23)
i nie jest się na nią skazanym, bo to nie jest fatum, że spada na wybranych. Samemu się do niej doprowadza i właśnie dlatego powstał ten temat.

tibitha

Dołączył: 2006-07-20

Miasto: Warszawa

Listów: 9

18 lutego 2008, 21:01 (List #24)
To nie prawda, że się same do niej doprowadzają. Anoreksja ma podłoże psychologiczne i to właśnie w psychice tych dziewczyn leży problem. Presja otoczenia, stres w szkole, w domu i media doprowadzają do tego, że te dziewczyny, chociaż mają odpowiednią wagę po pewnym czasie widzą w lustrze grubasa, na którego nie mogą patrzeć, więc zmuszają się do forsownych ćwiczeń, przestają jeść i szybko wpadają w bagno, z którego nie tak łatwo wyjść.
Myślę, że nie powinno się naskakiwać na te dziewczyny, bo podejrzewam, że większość z nas odchudza się, żeby dostosować sie do wymaganych standardów. Chude jest piękne, a grube nie. Nie ważne, co masz w głowie, ale jak się prezentujesz. Odchudzamy się, żeby dobrze wyglądać może czasami i dla siebie, ale w większości dla innych. Nie wierzę, że przeglądając kolorowe czasopisma nie chciałybyście wyglądać jak modelki, czy aktorki.
Postanowienie noworoczne: Do wakacji zjechać poniżej 100kg.
Pasek wagi
Początkowa sylwetka Obecna sylwetka Mój cel

Asiulica

18 lutego 2008, 21:05 (List #25)
Ale chyba nie wszyscy ZROZUMIELI o co mi chodziło...o dziewczyny ktore są PRO ANA jak ktos nadal niezrozumiał to niech sobie poczyta w internecie.

Poprostu wkurza mnie ze anoreksja jest teraz MODNA

motylcia91

Dołączył: 2008-02-13

Miasto:

Listów: 63

18 lutego 2008, 23:38 (List #26)
cóż, pro-ana to nie to samo co anoreksja, bo dziewczyny z pro-any chcą wyglądać jak anorektyczki... a większość anorektyczek które znam nie słyszala nawet o pro-anie. Ja się odchudzałam, a wcale nie chciałam mieć anoreksji i uważam że to nie moja wina, że zachorowałam. A o pro-anie usłyszałam już dużo później...
Pasek wagi
Początkowa sylwetka Obecna sylwetka Mój cel

pannaOOmarchefka

Listów: 20

19 lutego 2008, 16:25 (List #27)

kfituszek100 poćwicz czytanie ze zrozumieniem.

przyda Cie się

"anoreksja to nie nowotwór...co za bzdury..."

nic takiego nie napisałam a ta "bzdura" powstała w Twojej głowie.

i także nie uważam ze to jest fatum które spada na wybranych.

Napisałam ze jest JAK nowotwór
są pewne czynniki zewnętrzne lub weznetrzene które wpływają na rozwój tej choroby. I dziewczyny które chorują WCALE NIE CHCĄ jej mieć. Nie wstaja rano i nie mówią "od dzis choruje na anoreksje" .

a pisanie przez Ciebie Asiulica ze ze pakują się w to gówno z własnej głupoty????????

Obrażasz nas w ten sposób. Tak samo szczupły może powiedziec ze człwiek jest otyły bo jest głupi.że tyle żre.może równie dobrze działać w obie strony.

Pro ana nie prowadza anorektyczki tylko 13-latki które naczytały się że victoria beckham ma anorekcje i postanowily zachorować. i zakładaja storny na które jak napisała motylcia anorektyczki NIE WCHODZĄ .

To co piszecie to wiedza ksiązkowa. Widac ze nie miałyscie do czynienia z osobami chorymi.

I już się nie produkujcie na ten temat proszę. Zajmijcei się własnym życiem  i własnym tłuszczem, wasze posty typu " z własnej głupoty" itp niekomu nie pomogają, a wręcz przeciwnie.

pozdrawiam

Pasek wagi

zazarta21

Dołączył: 2006-02-09

Miasto:

Listów: 30

19 lutego 2008, 17:30 (List #28)

sie marchewka zaperzylas! az niemilo czytac.

rozumiem, ze chcesz powiedziec, ze anoreksja nie ma z ruchem pro-ana nic wspolnego. a mozesz zagwarantowac ze te 13-latki nie nabawia sie zaburzen odzywiania? igraja z ogniem.
 
bo ciekawe ile dziewczyn wpedzily w chorobe "czynniki wewnetrzne i zewnetrzne" o ktorych piszesz (cokolwiek przez to rozumiesz) a ile zwyczajna moda na szczuplosc i idiotyczne metody odchudzania lansowane na stronach pro ana.

Koreczeek

19 lutego 2008, 18:01 (List #29)
I tak to co tu piszecie zapewne nikomu nie pomoże, żadnej młodej co chce miec 10kg mniej niz powinna. Tego typu dziewczyny przeczytają i pomyślą, że nie wiecie co jest ładne. Zgadzam sie z Panną Marchewką. Niestety często chude osoby chcą byc jeszcze bardziej chudsze, ale cóż poradzic. Same się przekonają co zrobiły nie tak jak bezie już za późno. A zresztą teraz jest moda na te z ciałkiem, a nie na anorektyczki.:D

pannaOOmarchefka

Listów: 20

19 lutego 2008, 18:41 (List #30)


staram się nie brać udziału w takich sprzeczkach na forach, ale teraz mnie poniosło, może dlatego że sama to przeżyłam i  uwierzcie ze nie wpiepszyłam się w to dla zabawy, ot tak żeby być szkieletem z czterema włosami na krzyz i żeby mnie wszyscy podziwiali za moje wystające żebra.

Wszystkie anorektyczki które znam ( a znam sporo ) nie są anorektyczkami Z WYBORU.  


i jestem pewna że te trzynastki na stronach pro-ana nie mają anoreksji, bo tu nie chodzi o  maltretowanie ciała tylko o psychike.  I żadna anorektyczka nie krzyczy na prawo i lewo  jak to ładnie mieć wklęśnięty brzuch i zapadnięte policzki.

te dziewczynki dążące do ideału kościotrupa wymalowanego szminkami z dumą i powagą wędrującego po wybiegach nie mają NIC z anorektyczek.

ciało w anoreksji to jest tylko uzewnętrznieniem tego co dzieje się w głowie. A tego co się w niej dzieje nie da sie skontrolować, często psychiatrzy nie mogą sobie z tym poradzić, więc Wy...? porywacie się z motyką na księżyc..

anoreksja to straszne tortury dla duszy...ktoś ma ochote nam jeszcze dokopać , śmiało....


 

Pasek wagi